تور ماسال

مرتب‌سازی بر اساس:

  • پیش فرض
  • جدیدترین
  • محبوب‌ترین
  • بیشترین تخفیف

تور ماسال

برای فرار از گرمای تابستان و رسیدن به مقصد خنک پیشنهادت مختلفی وجود دارد که یکی از آن‌ها تور شمال است. یکی از مکان‌های خنک و سرسبز در شمال برای مسافرت و تورهای چند روزه، قطعا ماسال، بهشت گمشده است. این منطقه تقریبا در تمام فصول سال پوشیده از مه است و رویای راه رفتن روی ابرها را برای هر کسی به واقعیت تبدیل می‌کند.

اگر از زندگی در شهرهای شلوغ و پرجمعیت و تعداد زیاد ماشین خسته شده‌اید، تور ماسال می‌تواند بهترین گزینه برای شما باشد. این بهشت گمشده، آب و هوای معتدل و چشم‌انداز سرسبز و زیبایی دارد که برای چند روز هم شده می‌توانید آرامش خاطر داشته باشید.

موقعیت ماسال

  این منطقه سرسبز در 60 کیلومتری تالش و 55 کیلومتری رشت استان گیلان واقع شده است. اگر می‌خواهید از تهران به ماسال سفر کنید، حدود 6 ساعت باید وقت بگذارید. ماسال در زبان فارسی، به معنای دامنه کوه است که زیاد رایج نیست. 622 کیلومتر عرض و 84 متر از سطح دریا ارتفاع دارد. بنابراین دومین شهر مرتفع استان گیلان پس از رودبار است.

آب و هوای ماسال

 هوا در پاییز و زمستان سرد است و میانگین دمای هوا در بهار و تابستان 18 درجه است. دره‌ها آب و هوای مرطوب و خنکی دارند در حالی‌که کوه‌ها نیمه مرطوب، مرطوب و سرزنده هستند.

کارهایی که باید در ماسال انجام بدهید

ماسال سرزمین آبشارها، جنگل‌ها و رودخانه‌های روان است. سکوت و دور بودن از جمعیت، از مزایای اصلی این مکان است. قدم زدن در میان دره‌ها، درختان راش، درختان آلو و کلبه‌های چوبی باعث می‌شود روح انسان تازه شود. رودخانه خالکایی و رود مرغک دو رودخانه مهم ماسال است. پارک ساحلی کنار رودخانه خالکایی مکان خوبی برای گذران اوقات فراغت و نوشیدنی چای است.

روستای شاندرمن 5 کیلومتر با ماسال فاصله دارد. آبشارهای شگفت‌انگیز زیبایی در شاندرمن وجود دارد. برای دیدن این آبشارها باید با تور چند روزه از ماسال دیدن کنید تا به طور کامل از این روستا بازدید کنید. همچنین 17 غار با طول‌های مختلف و مناطق جنگلی زیادی در این روستا وجود دارد.

سوغاتی ماسال

روسری، مصنوعات چوبی و جاجیم (نوعی قالی) از صنایه دستی معروف در ماسال هستند که در این روستا به عنوان سوغاتی به فروش می‌رسند. علاوه بر این، نان محلی زرین، سوغاتی دیگری که در سفر به ماسال می‌توانید به عنوان سوغات بخرید.

تور ماسال ارزان

بهترین زمان برای سفر به ماسال اردیبهشت تا مهر است. در بقیه ایام سال میزان مه در ارتفاعات ماسال زیاد است و چیز زیادی برای دیدن وجود ندارد. اگر به دنبال تورهای قیمت مناسب و تور یک روزه ماسال هستید، پیشنهادات جذاب و هیجان‌انگیزی در این صفحه برای شما در نظر گرفته شده است.

تمامی آژانس‌های مسافرتی و معتبری که این تورها را برگزار می‌کنند به همراه راهنما و تجهیزات کامل هستند و می‌توانید سفری پرماجرا را در ماسال را با این تورها تجربه کنید. همه چیز برای سفر به بهشت گمشده گیلان آماده است و فقط نیاز است بار سفر را جمع کنید و راهی ماسال شوید