تور رفتینگ

مرتب‌سازی بر اساس:

  • پیش فرض
  • جدیدترین
  • محبوب‌ترین
  • بیشترین تخفیف

تخفیفان

متاسفانه محصول فعال در این دسته‌بندی وجود ندارد.

تور رفتینگ

تور مسافرتی رفتینگ یک ورزش مهیج است و علی‌رغم ظاهرش، برای لذت بردن از آن نیازی به شجاعت یا مهارت فنی فوق‌العاده ندارید. حتی بچه‌های مبتدی و بزرگ‌تر هم می‌توانند از ماجراجویی تور رفتینگ لذت ببرند.

چه بخواهید نصف روز گشت و گذاری در آب‌های خروشان داشته باشید یا تمام روز را در رودخانه بگذارنید، همه نوع مقصد و انواع تور مسافرتی وجود دارد. از تور رفتینگ یک روزه گرفته تا سفر به رودخانه‌های بزرگ در عرض چند روز، همه چیز مطابق نیاز شما وجود دارد.

راهنمای تور رفتینگ

اولین نکته‌ای که باید در تورهای رفتینگ رعایت کنید، پوشیدن لباس مناسب است. اگر در تمام طول سفر هم در قایق بمانید، لباس‌های شما لزوما خشک نمی‌ماند. انتظار این را داشته باشید در طول سفر خیس شوید و لباس ضدآب بپوشید.

رعایت ایمنی در تمام تورهای رفتینگ بسیار مهم است. به این معنی که همیشه باید از تجهیزات حفاظتی از جمله کلاه ایمنی استفاده کنید. سنگ‌ها، کنده‌ها و شاخه‌های درخت شناور زیادی وجود دارند که در حالت نشسته روی قایق قابل مشاهده نیستند.

یک قاعده کلی برای تمام سفرهای رفتینگ این است که وسایل با ارشی مثل ساعت و جواهرات با خودتان نبرید و این وسایل را در خانه بگذارید.

برای شرکت در تور رفتینگ نیازی نیست شناگر المپیک باشید اما مهارت شنا کردن مهم است و باید از آب نترسید. در قایق همیشه جلیقه نجات وجود دارد که در مواقع ضروری به شما کمک می‌کند. پس علاوه بر اینکه باید کلاه ایمنی به سر داشته باشید، پوشیدن جلیقه نجات در طول سفر هم الزامی است.

بهترین تور رفتینگ

در ایران رفتینگ ورزش جدیدی است اما در عرض چند سال علاقه‌مندان زیادی را به خود جذب کرده است. مهم‌ترین دلیل این است که ایران دو رشته کوه معروف به نام‌های زاگرس و البرز با رودخانه‌های فراوان دارد. بنابراین، شرایط طبیعی امکان رفتینگ در ده‌ها رودخانه هیجان‌انگیز را در سراسر سال فراهم می‌کند. تور رفتینگ ارمند از اصفهان از سال 1387 آغاز شده است. ارمند رود سرچشمه رودخانه کارون در جنوب غرب کشور است که بهترین تور رفتینگ محسوب می‌شود. این رودخانه 20 کیلومتری دارای امواج 2 تا 4 درجه سختی است. بنابراین همه افراد از 9 تا 99 سال می‌توانند به این منطقه زیبا واقع در کوه زاگرس بروند. هنگام رفتینگ می‌توانید از مناظر و روستاهای زیبای دو طرف رودخانه آرمند لذت ببرید.

قایق سواری در رودخانه هجوم آدرنالین خالص به بدن است که هیجان آب‌های خروشان رودخانه را با ورزش در هم می‌آمیزد. نکته جالبی که در مورد رفتینگ وجود دارد این است که فعالیت ورزشی تنها محسوب نمی‌شود و تجربه تفریحی در کنار ورزش کردن است. این تفریح به شما این امکان را می‌دهد در کنار گروهی از افراد تجربه‌ شگفت‌انگیز و پر از هیجانی داشته باشید، ترکیب شادی و ورزش احتمالا همان چیزی است که عاشق آن می‌شوید.

اگر به دنبال بهترین تور یک روزه رفتینگ با تخفیف هستید می‌توانید از همین صفحه انواع تور رفتینگ و زمان برگزاری آن را مشاهده کنید. تمامی این تورها برای رودخانه‌های مختلفی در شهرهای متفاوت برنامه‌ریزی شده‌اند. در واقع برگزار کننده این تورهای رفتینگ، آژانس‌های مسافرتی هستند که تور لیدر مجرب و حرفه‌ای دارند و آموزش‌های لازم را برای سفر به نقاطی مثل رودخانه‌های خروشان را دیده‌اند.