با تمام تفریحات هیجان‌انگیز توچال آشنا شوید

به قول گوته نویسنده معروف آلمانی، زندگی بدون تفریح هیچ معنی‌ای ندارد. ما انسان‌ها با تفریح و طبیعت زنده‌ایم. طبیعت برای ما بسیار ارزشمند است و باید از زیبایی‌های آن بیشترین استفاده را ببریم. چه بخواهید به کوهنوردی بروید یا یک رستوران با طبیعتی عالی یا ورزش و سرگرمی‌های هیجان انگیز، توچال بهترین انتخاب برای شماست.

 

تفریحات توچال

توچال فرصت بینظیری است تا فارغ از هر مشکلی برای چند ساعت هم که شده از تهران خارج شوید و زندگی را نوع دیگری تجربه کنید. کوهنوری، اسکی، تله کابین، بگ جامب، سورتمه سواری، واقعیت مجازی و…. فرصت عجیبی است که فقط مجموعه فرهنگی ورزشی توچال می‌توان آن‌ها را یک‌جا در اختیارتان قرار دهد.  با ما همراه شوید تا تمام تفریحات توچال که می‌توانید داشته باشید را بررسی کنیم.

 

پیاده روی در مجموعه تفریحی توچال

 

تفریحات توچال
مسیر سلامتی توچال یکی از محبوب‌ترین مسیرهای پیاده روی است.

کسانی که اهل پیاده روی هستند حتما در پیاده روی در آب و هوای عالی توچال لذت می‌برند. این منطقه یکی از معدود مکان‌هایی در تهران است که مسیرهای پیاده روی متعدد و جذابی دارد. شما برای پیاده روی می‌توانید از بوستان سلامتی ۱ و ۲، منطقه آبشار و غار و ایستگاه اول استفاده کنید. همینطور مسیر بین پارکینگ اصلی مجموعه تا ایستگاه اول هم به مسیر سلامتی معروف است. مسیر سلامتی با ۲ کیلومتر طول طرفداران زیادی به خصوص در ساعات اول صبحگاهی و عصرها دارد.

بوستان ۱ سلامتی به خاطر نورپردازی‌ زیبایش در شب‌ها معروف است. این بوستان با داشتن امکاناتی نظیر فضای سبز، آلاچیق و نیمکت‌های پارکی مسیر بسیار خوبی برای پیاده روی و ورزش است. بوستان سلامتی ۲ مقداری کوچک‌تر بوستان سلامتی یک است. همان امکانات بوستان سلامتی ۱ را دارد. البته چشم اندازی بسیار جذاب را هم ارائه می‌دهد که در هنگام پیاده روی محو تماشای آن خواهید شد.

منطقه آبشار و غار هم یک منطقه پلکانی و سنگی است که جذابیت خاص خود را دارد. شما برای رسیدن به غار جنب آبشار سرزنده توچال باید این مسیر را طی کنید. این مسیر پلکانی به تفرجگاهی برای تفریح و ورزش تبدیل شده و مانند اکثر مناطق این محل چشم اندازی بسیار زیبا دارد.

 

کوهنوردی در توچال

کسانی که علاقمند به کوهنوری هستند، مسیر کوهنوردی توچال، مسیری ایده‌آل برای کوهنوردی است. شما از پارکینگ تا ایستگاه اول مسیری ۲ کیلومتری و آسفالت شده را پیش رو دارید. از ایستگاه یک تا ایستگاه ۲ را هم در حدود ۱ ساعت طی خواهید کرد. از ایستگاه دوم به بعد جایی است که کوهنوردی اصلی شروع می‌شود. تا ایستگاه ۵ هیچگونه امکانات رفاهی یا پناهگاهی وجود ندارد.

در ایستگاه ۵ یک رستوران وجود دارد که می‌توانید به استراحت بپردازید و قوای تحلیل رفته خود را بازیابید. از ایستگاه ۵ تا ایستگاه ۷ و البته قله توچال نزدیک چهار ساعت کوه‌پیمایی خواهید داشت. کوهنوردی در این مسیر به خصوص در فصل زمستان نیازمند برنامه ریزی دقیق و امکانات کامل است.

 

باشگاه بانجی جامپینگ توچال

باشگاه بانجی جامپینگ توچال
باشگاه بانجی جامپینگ توچال

می‌دانید که بانجی جامپینگ یکی از تفریح‌هایی است که حتما قبل از مرگز باید آن را انجام داد؟ باشگاه بانجی جامپینگ توچال پس از ۵ سال مجددا در این منطقه بازگشایی شده تا بار دیگر لذت پرش از ارتفاع ۴۰ متری را برای علاقمندان به هیجان و آدرنالین مهیا کند. این باشگاه اولین باشگاه بانجی جامپینگ در ایران است که علاوه بر سکوی پرش، یک پیست اسکی، کافی شاپ، سقوط آزاد، سنگ نوردی، ترامپولین و اسلک لاین هم دارد. استفاده از سازه‌های ایمن و مطابق استانداردهای اروپا و بهره بردن از مربیان مجرب و بین المللی از جمله ویژگی‌های خوب این باشگاه است.

 

زیپ لاین توچال

 

زیپ لاین توچال | تفریحات توچال
زیپ لاین توچال امکان پرواز با ۴ حالت مختلف را امکان پذیر می‌کند

هیچ چیز مثل یک پرواز هیجان انگیز در یک دره زیبا و ۷۰ متری حس هیجان و آدرنالین را بدنتان پخش نخواهد کرد. زیپ لاین توچال که بزرگ‌ترین زیپ لاین کشور نیز محسوب می‌شود، در بوستان سلامتی ۲ واقع شده. کسانی که دوست دارند حس پرواز را تجربه کنند می‌توانند از زیپ لاین مجموعه استفاده کنند و از پرواز ۲۰۰ متری لذت ببرند.

در زیپ لاین توچال شما امکان ۴ نوع پرواز مختلف را دارید. در حالت معمولی شما رو صندلی مخصوص نشسته‌اید و دسته‌های قرقره را گرفته و پرواز را تجربه خواهید کرد. در حالت دوم شما از پشت کمر وصل قرقره وصل شده‌اید. دست و پایتان آزاد است و حس معلق بودن در هوا را کاملا تجربه خواهید کرد.

مدل سوم بیشتر به پراز واقعی شبیه تر است. شما از کمر و پشت پاها به قرقره وصل شده اید و در حالت افقی مثل پرنده‌ها از پرواز و هیجان لذت خواهید برد. حالت چهارم کمی ترسناک است و برای هر کسی توصیه نمی‌شود. در این حالت به حالت بانجی هم معرف است شما فقط از مچ پاهایتان به قرقره وصل هستید و در مسیر زیب لاین حرکت خواهید کرد.

 

بگ جامپ توچال

 

تفریحات توچال
دوست دارین پرش از ارتفاع را تجربه کنید؟ حتما بگ جامپ را امتحان کنید

اگر سورتمه، کیوب کلاب یا زیپ لاین از هیجان شما کم نکرده پس باید بگ جامپ را امتحان کنید. سقوط آزاد و پر ارتفاع از دیگر تفریحاتی است که مجموعه فرهنگی ورزشی توچال برای شما تدارک دیده. در بگ جامپ شما می‌توانید لذت پرش از ارتفاعات مختلف را تجربه کنید. از ارتفاع ۱۲ متری گرفته تا ارتفاع ۲۸ متری. باشگاه بگ جامپ توچال تنها باشگاه حرفه‌ای بگ جامپ در ایران است. در این باشگاه شما ابتدا پس از آموزش‌های لازم از ارتفاع ۶ متری پرش خود را انجام می‌دهید و در دفعات بعدی می‌توانید ارتفاع مورد نظر خود را انتخاب کنید. نداشتن مشکل قلبی، دیسک کمر، نداشتن پلاتین در قوزک پا و نداشتن وزن بالای ۱۱۰ کیلوگرم از جمله شرایط جسمی لازم برای پرش است.

 

تله کابین توچال

 

با تله کابین توچال | تفریحات توچال
با تله کابین توچال منظره‌ای کم‌نظیز از تهران و کوه‌های اطراف تهران را خواهید دید

تله کابین توچال به عنوان یکی از طولانی‌ترین خطوط تله کابین در دنیا از سال ۱۳۵۷ تا کنون فعالیت می‌کند. این تله کابین با ۷۵۰۰ متر طول، طولانی‌ترین خط تله کابین پیوسته در دنیا است. تله کابین مسیر صعود به قله توچال را به بهترین شکل از تهران فراهم کرده است. مسیر تله کابین زیبایی‌های خاص خود را دارد. دیدن همزمان تهران از بالا و کوه‌ها اطراف تهران در هر فصلی از سال لذت بخش است. حتی اگر اهل کوهنوردی و اسکی هم نباشید با دیدن توچال انرژی‌تان مضاعف خواهد شد.

شما می‌توانید بلیت ایستگاه ۱ به ۵ تله کابین یا ایستگاه ۱ به ۷ تله کابین را تهیه کنید. اگر قصد رفتن به پیست اسکی یا هتل توچال را دارید باید ۱ به ۷ تله کابین را تهیه کنید. ولی اگر می‌خواهید گشتی در توچال بزنید و تهران و کوه‌های اطراف را مشاهده کنید. بلیط ۱ تا ۵ تله کابین را تهیه کنید. در ایستگاه ۵  از دیدن مناظر و کوه‌های اطراف لذت خواهید برد.

 

پیست اسکی توچال

پیست اسکی توچال | تفریحات توچال
پیست اسکی توچال اولین پیست برفگیر نزدیک تهران است

کسانی که اسکی باز باشند پس از پیاده شدن از ایستگاه هفتم تله کابین با منظره‌ای روبرو می‌شوند که همیشه دلشان می‌خواسته. شما درست در بالای پیست اسکی قرار می‌گیرید و کافی است وسایل‌تان آماده باشد تا اسکی را شروع کنید.

پیست اسکی توچال نزدیک‌ترین پیست اسکی به مرکز تهران و البته اولین پیست اسکی برفگیر تهران است. معمولا زمان بازگشایی پیست اسکی توچال از اوایل آبان ماه است و امکان اسکی کردن تا اواسط خرداد ماه وجود دارد. این پیست اسکی تنها ۵ کیلومتر از تهران فاصله دارد که در نوع خود کم‌نظیر است. تمامی این موارد این پیست اسکی را به یکی از بی‌رقیب‌ترین پیست‌های اسکی در کشور بدل کرده.

این پیست اسکی ۱۲۰۰ متر طول دارد. این پیست اسکی در ابتدا قرار بود بزرگ‌ترین پیست اسکی در دنیا باشد. ولی به دلیل پاره‌از مشکلات و متوقف شدن بسیاری از پرروژه‌ها در زمان جنگ تحمیلی تنها دو پیست آن افتتاح شد. یک پیست در ارتفاع ۲۹۳۵ متری و دیگری در قله واقع شده است. این پیست اسکی امکانات بسیار خوبی دارد. داشتن یک هتل سه ستاره و دو رستوران از جمله امکانات این پیست اسکی است.

ساعت کاری پیست اسکی توچال از ساعت ۸:۳۰ تا ساعت ۱۴ است. اگر زودتر از این ساعت ظرفیت پیست اسکی تکمیل شد، امکان ورود به این پیست اسکی را نخواهید داشت. قیمت بلیط پیست اسکی توچال در روزهای شنبه تا چهارشنبه ۷۰ هزار تومان است و این قیمت در روزهای پنجشنبه، جمعه و تعطیل ۷۵ هزار تومان می‌شود.

 

اسنوموبیل

 

اسنوموبیل در توچال | تفریحات توچال
با اسنوموبیل هیجان را به صورت ویژه تجربه خواهید کرد.

اسنوموبیل سواری یکی دیگر از امکانات ایستگاه هفت است. اسنوموبیل سرعت زیاد و هیجان انگیزی دارد و علاقمندان زیادی را به خود جذب می‌کند. پیست اسکی توچال با در اختیارداشتن تعداد مناسبی اسنوموبیل امکان استفاده از این وسیله هیجانی و لذت بخش در ایستگاه هفتم برای شما فراهم نموده است.

 

کیوب کلاب

 

کیوب کلاب | تفریحات توچال
کیوب کلاب هم اتاق فرار دارد و یک کافه بسیار زیبا با انواع نوشیدنی و اسنک

کیوب کلاب بزرگ‌ترین و مجهزترین اتاق فرار ایران است. همه ما فیلم‌ها و سریال‌های متنوع و زیادی را دیده‌ایم که در آن کسی در مکان یا موقعیتی گرفتار شده و سعی در فرار از آن مکان یا مهلکه دارد. شما همیشه فکر می‌کردید که اگر شما در آن موقعیت بودید، کار را به شکل دیگری پیش می‌بردید. حالا فرض کنید شما در این موقعیت قرار گرفته‌اید! چه کاری می‌کنید تا خود را نجات دهید؟ آیا توانایی فرار از این مخمصه را دارید؟

بیشتر بخوانید: اتاق فرار چیست و چرا باید برای یک بار هم شده بازی کنیم؟

برای رسیدن به جواب این سوال‌های بهتر است تا به کیوب کلاب (Cube Club) سری بزنید و مهارت‌های خود را به چالش بکشید. کیوب کلاب (Cube Club) که در مجموعه تفریحی تله کابین توچال تهران واقع شده‌ و بازی فرار از کیوب آن آنقدر ژانر و سبک‌های متنوعی را به شما ارائه می‌دهد که اگر بیست بار هم این بازی فکری را تجربه کنید، خسته نخواهید شد! در بازی فرار از کیوب شما در در معرض هیجان و آدرنالین خالص قرار دارید و با بیست از نوع مهارت هوشی و گروهی به چالش کشیده می‌شوید! شما قهرمان داستان هستید و کلید فرار از اتاق دست شماست!

 

سورتمه توچال

 

سورتمه توچال | تفریحات توچال
هیجان و آدرنالین با سورتمه تجربه کنید.

حرکت با سرعتی هیجان انگیز در کوه‌پایه‌های این منطقه و با منظره‌ای کلی در تهران آدرنالین را در تمامی سطوح بدن‌تان پخش خواهد کرد. پیست سورتمه توچال با ۱۴۲۰ متر طول، طولانی‌ترین پیست سورتمه سواری در ایران است. سورتمه توچال در سال ۱۳۹۴ توسط یک شرکت معتبر آلمانی و با جدیدترین استانداردهای اروپایی به بهره‌برداری رسید. مهمترین ویژگی این پیست سورتمه امنیت آن است. این سورتمه جوری طراحی و ساخته شده که حتی در سرعت‌های بسیار بالا هم از ریل جدا نمی‌شود. این پیست سورتمه مسیری مارپیچ گونه دارد و نمای تهران به هیجان سورتمه سواری اضافه می‌کند.

 

تله سیژ توچال

 

تله سیژ چشمه | تفریحات توچال
تله سیژ چشمه نمای خاصی از تهران را ارائه می‌دهد

توچال دو خط تله سیژ دارد. اولی در ایستگاه یک و پایین توچال قرار دارد و به آن تله سیژ چشمه می‌گویند. تله سیژ چشمه منظره‌ای متفاوت و زیبا از تهران را در اختیارتان قرار می‌دهد. این خط تله سیژ در حدود یک کیلومتر طول دارد و علاقمندان به طبیعت و ورزش که منطقه بام تهران و ارتفاعات قله توچال را برای پیاده روی و تفریح انتخاب می کنند و می توانند از این خط برای تردد در این منطقه زیبا استفاده کنند و از مناظر بی نظیر ارتفاعات تهران و پیاده روی لذت ببرند.

دومین خط تله سیژ در ایستگاه هفتم و در پیست اسکی توچال واقع شده. این خط شما ارتباط شما از قله تا پایین پیست اسکی و هتل توچال فراهم می‌کند.

 

سینما پنج بعدی توچال

 

سینما پنج بعدی توچال | تفریحات توچال
سینما پنج بعدی توچال با افکت‌های جذاب و کیفیت تصویر بالا

سینما پنج بعدی توچال یکی دیگر از تفریحات توچال تهران است که در ایستگاه یک واقع شده. کسانی که این سینما پنج بعدی را تجربه کرده‌اند از حس تجربه‌ای که داشته‌اند با هیجان خاصی یاد می‌کنند. این سینما پنج بعدی از دستگاه شبیه ساز Simulator XD استفاده می‌کند. این دستگاه می‌تواند همزمان باد، طوفان، سرعت و هیجان را شبیه‌ سازی می‌کند. این دستگاه از تکنولوژی روز اروپا بهره می‌برد و تصاویر سه بعدی را با افکت‌هایی هیجان انگیز و البته کیفیت HD پخش می‌کند.

 

باشگاه تنیس توچال

 

باشگاه تنیس توچال | تفریحات توچال
باشگاه تنیس توچال با ۶ زمین خاکی و استانداردهای حرفه‌ای

باشگاه تنیس توچال در ایستگاه ۱ تله کابین واقع شده. این باشگاه با دارا بودن ۶ زمین تنیس خاکی با استانداردهای بین المللی یکی بهترین باشگاه‌های تنیس در تهران است. این باشگاه تنیس دیدی فوق العاده و از تهران را به نمایش می‌گذارد که لذا تنیس بازی کردن را دو چندان خواهد کرد.

 

واقعیت مجازی توچال

 

واقعیت مجازی توچال | تفریحات توچال
واقعیت مجازی توچال با انواع بازی‌های هیجان انگیز

از کنار سورتمه که رد شوید کلوپ واقعیت مجازی توچال را هم خواهید دید. این کلوپ با داشتن انواع بازی‌های هیجان انگیز و به روز دنیا مکانی ایده آل برای تجربه بازی‌های واقعیت مجازی است. از شبیه ساز رانندگی در خیابان‌های تهران گرفته تا بازی‌های تیراندازی اول شخص و دیدن فیلم‌های هیجان انگیز با کیفیت بسیار بالا از جمله پیشنهادهای بسیار خوب برای علاقمندان به واقعیت مجازی است.

 

باشگاه تیر و کمان توچال

 

باشگاه تیر و کمان توچال | تفریحات توچال
باشگاه تیر و کمان زیر نظر قهرمانان کشوری اداره می‌شود

باشگاه تیراندازی با کمان توچال تهران یک باشگاه حرفه‌ای در زمینه آموزش تیراندازی و تیراندازی تفریحی یکی دیگر از تفریحات توچال است. این باشگاه در بوستان سلامتی ۱  واقع شده و با ۱۵۰۰ متر مربع مساحت، فضایی خوب را برای تیراندازی فراهم کرده است.

این باشگاه ویژه تیراندازی با کمان و دارت است و خدمات خود را به تمامی علاقمندان و گروه‌های سنتی ارائه می‌کند. اگر می‌خواهید استعدادتان را در این ورزش محک بزنید باشگاه تیر و کمان توچال از جمله گزینه‌های خوب شماست. مربیان این باشگاه همه از قهرمان‌های کشوری در ورزش تیر و کمان هستند. همچنین اگر به صورت حرفه‌ای این ورزش را دنبال می‌کنید، مسابقاتی در سطوح بالا در باشگاه تیر و کمان توچال برگزار می‌شود که می‌تواند در آن‌ها شرکت کنید و سطح خود را محک بزنید.

تفریحات توچال در تخفیفان

کد تخفیف اسنپ تریپ برای رزرو هتل ارزان

آشنایی با تفریحات هیجان انگیز تهران

تخفیف رستوران های بین المللی تهران

کد تخفیف دیجی کالا برای خرید بالای ۵۰ هزار تومان 

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.