پیست اسکی توچال؛ با نزدیک‌ترین پیست اسکی به تهران آشنا شوید

0 818

به دنبال نزدیک‌ترین مقصد برای اسکی در اطراف تهران هستید؟ پیست اسکی توچال تنها ۵ کیلومتر با مرکز تهران فاصله دارد. چند پیست اسکی در دنیا می‌شناسید که این‌قدر به مرکز شهر نزدیک باشند؟ پیست اسکی توچال نه فقط نزدیک‌ترین مقصد برای اسکی‌بازان در تهران است، بلکه برف‌گیرترین پیست اسکی اطراف تهران هم به شمار می‌رود. این مجموعه تا اواسط بهار امکان اسکی کردن را برای شما فراهم کرده. با ماه همراه باشید تا نگاهی به این پیست اسکی خارق‌العاده و امکانات آن بیندازیم.

همین حالا بخرید: تا ۱۵% تخفیف پیست اسکی توچال

 

پیست اسکی توچال کجاست؟

پیست اسکی توچال نزدیک‌ترین پیست اسکی به تهران است.
پیست اسکی توچال نزدیک‌ترین پیست اسکی به تهران است.

یک شهر ۱۵ میلیون نفری را تصور کنید که مجهز به یک خط تله کابین بسیار بزرگ باشد؛ و شما را در عرض ۳۰ دقیقه به ارتفاع ۳۸۰۰ متری از سطح دریا ببرد. تهران ما میزبان یکی از خاص‌ترین پیست‌های اسکی در دنیاست. این پیست بخشی از مجموعه چندمنظوره و بی‌نظیر توچال است. این مجموعه در شمال تهران واقع شده و این امکان را برای تهرانی‌ها فراهم کرده تا علاوه بر این‌که از هوای تازه لذت و پاک بهره ببرند؛ از تفریحاتی مانند پیاده روی، اسکی، اسنوبرد، سورتمه، بک جامب، تله سیژ، رستوران‌گردی و… لذت ببرند. تله کابین ۷ کیلومتری توچال شما را به ارتفاعات قله و پیست توچال می‌رساند و چشم‌اندازی نفس‌گیر از تهران را برای شما به نمایش می‌گذارد.

پیست اسکی توچال می‌تواند تا هفت ماه در سال امکان لذت بردن از اسکی را آن‌هم با برف ۱۰۰% طبیعی برای شما فراهم کند. هرچند که پروژه راه اندازی این مجموعه از قبل از انقلاب در جریان بود، ولی به دلیل وقوع انقلاب و جنگ تحمیلی، اتمام این پروژه به تعویق افتاد. در نهایت و در سال ۱۳۹۲ این پیست با حضور رئیس فدراسیون اسکی به صورت رسمی افتتاح شد. در ابتدا قرار بود که این مجموعه بزرگ‌ترین پیست اسکی در دنیا باشد که این اتفاق رخ نداد. ولی با این حال، این مجموعه با داشتن ۳ پیست اسکی، یکی از مقصدهای محبوب علاقمندان به اسکی است.

حتما بخوانید: با تمام تفریحات هیجان‌انگیز توچال آشنا شوید

 

پیست اسکی ایستگاه هفتم (قله)

درست زمانی که در ایستگاه هفتم پیاده می‌شوید، پیست اسکی قله زیر پای شما قرار گرفته. این پیست، ۱۲۰۰ متر  طول دارد و از پایین قله توچال شروع شده و در نزدیکی هتل توچال به پایان می‌رسد. این پیست به دلیل اینکه در ارتفاع ۳۵۰۰ متری سطح دریا واقع شده در کنار پیست اسکی سبلان در اردبیل، نخستین پیست‌های برف گیر در ایران به شمار می‌روند. امکان اسکی از اواسط آبان تا اواسط اردیبهشت و حتی خرداد از جمله جذابیت‌های این پیست است. این پیست از یک تله سیژ دوپل مایر و یک تله اسکی برای جابه‌جایی استفاده می‌کند.

 

پیست اسکی ایستگاه هفتم (دامنه غربی)

این پیست اسکی بالاتر از پیست اسکی قله قرار گرفته و طول آن ۹۰۰ متر است. به بالای این پیست که برسید از دیدن کوه‌های اطراف و چشم اندازی که دارند شگفت زده خواهید شد. در این پیست از یک دستگاه تله سیژ برای حمل و نقل استفاده می‌شود.

 

پیست اسکی ایستگاه هفتم به پنجم

این پیست تازه تاسیس است و هنوز خبری از تله سیژ و تله اسکی در آن نیست. این پیست در ارتفاع ۳۷۵۰ متری از سطح دریا قرار گرفته و با طول ۵۵۰۰ متری تا ایستگاه ۵ تله کابین توچال ادامه پیدا می‌کند.

حتما بخوانید: ۶ پیست اسکی در تهران که اسکی بازان حرفه‌ای به آن‌جا می‌روند

 

اسنوموبیل در پیست توچال

این مجموعه تنها مجموعه‌ای است که می‌شود در آن اسنوموبیل سواری کرد.
این مجموعه تنها مجموعه‌ای است که می‌شود در آن اسنوموبیل سواری کرد.

اسنوموبیل سواری یکی از تفریحات خاص و هیجان انگیز در ارتفاعات توچال است. در کنار هتل توچال شما می‌توانید اسنوموبیل اجاره کنید و هیجان خاص سرعت روی برف را با تجربه کنید.

حتما بخوانید: پیست اسکی آبعلی کجاست و چگونه به آن‌جا برویم؟

 

هتل توچال

هتل توچال
هتل توچال در انتهای پیست قرار گرفته و منظره جذابی را نمایش می‌دهد

هتل توچال مرتفع‌ترین هتل کوهستانی است که در ارتفاع ۳۴۴۵ متری از سطح دریا قرار گرفته. این هتل ۳ ستاره که درست روبروی پیست اسکی واقع شده نمای بی‌نظیری را ارائه می‌کند. و اگر در شب و هوای صاف به آسمان آن خیر شوید مملو از ستاره خواهد بود. یکی از ویژگی‌های خاص هتل توچال این است که شما با رزرو اتاق در این هتل بلیت رفت و برگشت تله کابین، تله سیژ و دو روز اسکی در پیست توچال را هم دریافت می‌کنید. کسانی که علاقمند به اسکی هستند می‌توانند با رزرو اتاق در هتل توچال دو روز هیجان انگیز را در توچال بگذراند.

حتما بخوانید: با پیست اسکی دیزین بیشتر آشنا شوید

 

زمان بازگشایی پیست اسکی توچال

قیمت بلیط پیست اسکی توچال از 70 هزار تومان شروع می‌شود
قیمت بلیت پیست اسکی توچال در سال ۹۸ از ۱۰۰ هزار تومان شروع می‌شود

«پیست اسکی توچال باز است؟» این سوالی است که خیلی‌ها و به صورت متداول می‌پرسند و به دنبال هواشناسی این مجموعه هستند. پیست توچال معمولا و با توجه به شرایط بارندگی خوب از آبان ماه افتتاح می‌شود و تا اواسط بهار هم باز می‌ماند. ساعت کاری پیست اسکی توچال معمولا از ۸:۳۰ صبح تا زمان تکمیل ظرفیت و نهایت تا ساعت ۱۴ است.

همین حالا بخرید: تا ۱۵% تخفیف اسکی در توچال

 


این مطالب را هم بخوانید:

بام لند کجاست؟ تمام تفریحاتی که می‌توانید در بام لند انجام دهید

۴ پارک آبی هیجان انگیز در ایران که حتما باید تجربه کنید

با کد تخفیف فیلیمو بی قفه فیلم تماشا کنید

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

صبحانه رو با تخفیف بزن...
همین حالا خرید کنید
close-image