پیست اسکی توچال: نزدیک‌ترین پیست اسکی به تهران

به دنبال نزدیک‌ترین پیست اسکی در اطراف تهران هستید؟ پیست اسکی توچال تنها ۵ کیلومتر با مرکز تهران فاصله دارد. چند پیست اسکی در دنیا می‌شناسید که این‌قدر به مرکز شهر نزدیک باشند؟ پیست اسکی توچال نه فقط نزدیک‌ترین پیست اسکی به تهران است، بلکه برف‌گیرترین پیست اسکی اطراف تهران است که تا اواسط بهار امکان اسکی کردن را برای شما فراهم کرده. با ماه همراه باشید تا نگاهی به این پیست اسکی خارق العاده و امکانات آن بیندازیم.

 

امکانات پیست اسکی توچال

پیست اسکی توچال نزدیک‌ترین پیست اسکی به تهران است.
پیست اسکی توچال نزدیک‌ترین پیست اسکی به تهران است.

هرچند که پروژه راه اندازی پیست اسکی توچال از قبل از انقلاب در جریان بود، ولی به دلیل ولی به دلیل وقوع انقلاب و جنگ تحمیلی، این پروژه به تعویق افتاد. در نهایت و در سال ۱۳۹۲  این پیست با حضور رئیس فدراسیون اسکی به صورت رسمی افتتاح شد. در ابتدا قرار بود که این پیست بزرگ‌ترین پیست اسکی در دنیا باشد که این اتفاق رخ نداد. ولی با این حال پیست اسکی توچال با داشتن ۳ پیست اسکی از جمله پیست‌های محبوب برای علاقمندان به اسکی است.

پیست اسکی ایستگاه هفتم (قله): درست زمانی که در ایستگاه هفتم پیاده می‌شوید، پیست اسکی قله زیر پای شما قرار گرفته. این پیست اسکی ۱۲۰۰ متر  طول دارد و از پایین قله توچال شروع شده و در نزدیکی هتل توچال به پایان می‌رسد. این پیست به دلیل اینکه در ارتفاع ۳۵۰۰ متری سطح دریا واقع شده در کنار پیست اسکی سبلان در اردبیل، نخستین پیست‌های برف گیر در ایران به شمار می‌روند. امکان اسکی از اواسط آبان تا اواسط اردیبهشت و حتی خرداد از جمله جذابیت‌های این پیست است. این پیست از یک تله سیژ دوپل مایر و یک تله اسکی برای جابه‌جایی استفاده می‌کند.

پیست اسکی ایستگاه هفتم (دامنه غربی): این پیست اسکی بالاتر از پیست اسکی قله قرار گرفته و طول آن ۹۰۰ متر است. به بالای این پیست که برسید از دیدن کوه‌های اطراف و چشم اندازی که دارند شگفت زده خواهید شد. در این پیست از یک دستگاه تله سیژ برای حمل و نقل استفاده می‌شود.

پیست اسکی ایستگاه هفتم به پنجم: این پیست تازه تاسیس است و هنوز خبری از تله سیژ و تله اسکی در آن نیست. این پیست در ارتفاع ۳۷۵۰ متری از سطح دریا قرار گرفته و با طول ۵۵۰۰ متری تا ایستگاه ۵ تله کابین توچال ادامه پیدا می‌کند.

بیشتر بخوانید: ۶ پیست اسکی در تهران که اسکی بازان حرفه‌ای به آن‌جا می‌روند

 

اسنوموبیل

پیست توچال تنها پیست اسکی است که می‌شود در آن اسنوموبیل سواری کرد
پیست توچال تنها پیست اسکی است که می‌شود در آن اسنوموبیل سواری کرد

اسنوموبیل سواری یکی از تفریحات خاص و هیجان انگیز در پیست اسکی توچال است. در کنار هتل توچال شما می‌توانید اسنوموبیل‌ها را اجاره کنید و هیجان خاص سرعت روی برف را با اسنوموبیل تجربه کنید.

هتل توچال

هتل توچال
هتل توچال در انتهای پیست اسکی قرار گرفته و منظره جذابی از پیست را نمایش می‌دهد

هتل توچال مرتفع‌ترین هتل کوهستانی است که در ارتفاع ۳۴۴۵ متری از سطح دریا قرار گرفته. این هتل ۳ ستاره که درست روبروی پیست اسکی واقع شده نمای بی‌نظیری را از پیست اسکی ارائه می‌دهد. و اگر در شب و هوای صاف به آسمان آن خیر شوید مملو از ستاره خواهد بود. یکی از ویژگی‌های خاص هتل توچال این است که شما با رزرو اتاق در این هتل بلیت رفت و برگشت تله کابین، تله سیژ و دو روز اسکی در پیست توچال را هم دریافت می‌کنید. کسانی که علاقمند به اسکی هستند می‌توانند با رزرو اتاق در هتل توچال دو روز هیجان انگیز را در توچال بگذراند.

زمان بازگشایی پیست اسکی توچال

قیمت بلیط پیست اسکی توچال از 70 هزار تومان شروع می‌شود
قیمت بلیط پیست اسکی توچال از ۷۰ هزار تومان شروع می‌شود

“پیست اسکی توچال باز است؟” این سوالی است که خیلی‌ها و به صورت متداول می‌پرسند و به دنبال هواشناسی پیست اسکی توچال هستند. پیست توچال معمولا و با توجه به شرایط بارندگی خوب از آبان ماه باز می‌شود و تا اواسط بهار هم باز می‌ماند. ساعت کاری پیست اسکی توچال معمولا از ۸:۳۰ صبح تا زمان تکمیل ظرفیت و نهایت تا ساعت ۱۴ است.


بام لند کجاست؟ تمام تفریحاتی که می‌توانید در بام لند انجام دهید

۴ پارک آبی هیجان انگیز در ایران که حتما باید تجربه کنید

با پیست اسکی آبعلی ، قدیمی‌ترین پیست اسکی ایران بیشتر آشنا شوید

با کد تخفیف فیلیمو بی قفه فیلم تماشا کنید

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.