با ورزش باراسل و تمام فواید و کاربردهای آن آشنا شوید

2 12,257

باراسل یکی از ورزش‌های جدید و تازه‌ای است که هر روز مخاطبان و طرفداران بیشتری پیدا می‌کند. باراسل جزو ورزش‌هایی است که کاملا علمی و جذاب است و بدون داشتن آمادگی کامل بدنی، نمی‌توانید این ورزش را انجام بدهید. برای آشنا شدن با ورزش باراسل، فواید و ویژگی‌های این ورزش، حتما ادامه این مطلب را بخوانید.

ورزش باراسل چیست؟

باراسل یک ورزش فرانسوی است که از دو کلمه بارا به معنی میله و سل به معنی زمین تشکیل شده. هدف این ورزش منتقل کردن تمرین‌ها و حرکات باله از حالت ایستاده به روی زمین و حالت افقی است. در حقیقت این ورزش، انجام حرکات باله روی زمین و در حالت نشسته است. حرکات این ورزش از نوع قدرت و کششی بوده  و تاثیر بسیار زیادی روی عضلات نزدیک کننده و دور کننده ران دارد. این تاثیر باعث لاغری شکم، پهلو و پا می‌شود و زیبایی خاصی به اندام‌های پایین تنه بدن می‌دهد.

فواید باراسل

باراسل فواید زیادی در جهت تناسب اندام، لاغری و چربی سوزی دارد. با هر جلسه از این ورزش می‌توانید بین ۶۰۰ تا ۷۰۰ کالری بسوزانید. توجه داشته باشید که اکثر این چربی سوزی در ناحیه مرکزی بدن مانند شکم، پهلوها و ران انجام می‌شود و باعث کاهش سایز شما می‌شود. علاوه بر این کمک به ضربان قلب با هدف سلامتی قلب و عروق و همین‌طور جلوگیری از پوکی استخوان و ایجاد آرامش از دیگر فواید ورزش باراسل است.

علاوه بر تمام این‌ها ورزش باراوسل می‌تواند جایگزین بسیار خوبی برای فیزیوتراپی هم باشد. انجام ورزش باراوسل می‌تواند درد را در برخی از نواحی بدن از بین ببرد. نواحی که این ورزش می‌تواند به کاهش درد آن کمک کن شامل شانه، گردن، کمر، زانو و ستون فقرات است.

 

باراسل یا پیلاتس؟ کدام بهتر است؟

پیلاتس و بارسل هر دو از ورزشی به حساب می‌آیند که سبکی قدرتی و کششی دارند. تفاوت اصلی در سنگینی حرکات این دو ورزش و تمرکز آن‌ها دارد. حرکات ورزش باراسل بسیار سنگین‌تر و پرتعدادتر از تمرینات پیلاتس است. تمرکز اصلی باراوسل روی پهلو‌ها، شکم و ران است عضلات این ناحیه را به خوبی تقویت می‌کند. اگر دوست دارید که عضلاتی قوی و کشیده و در این نواحی از بدن داشته باشید، حتما ورزش باراسل را انتخاب کنید. در صورتی که تمرکز ورزش پیلاتس روی تقویت ستون فقرات بدن و افزایش قدرت عمومی بدن است. به همین دلیل تمرینات این ورزش بسیار سبک‌تر از باراسل است. همچنین باراسل برای کسانی که قصد شروع ورزش را دارند خوب نیست و قدرت بدنی بسیار بالایی را طلب می‌کند. در حالی که پیلاتس می‌تواند ورزشی بسیار خوب و سبک برای شروع ورزش باشد.

 

ورزش باراسل در خانه

کسانی که به دنبال تناسب اندام در خانه هستند، می‌توانند روی ورزش باراسل حساب ویژه‌ای باز کنند. انجام ورزش باراسل در خانه به راحتی امکان پذیر است. به شرطی که شما با اصول آن آشنا باشید و تکنیک‌های این ورزش را قبلا یاد گرفته باشید. انجام ورزش باراسل در خانه می‌تواند آناتومی بدن شما را جذاب‌تر کند. با انجام این ورزش می‌توانید علاوه بر تسکین دردهای عضلانی، حالات بد بدن خود را تصحیح کنید.

 

اصطلاحات ورزش باراسل

هر ورزشی اصطلاحات مخصوص به خود را دارد. ورزش باراسل هم به همین صورت است. شما اگر قصد دارید این ورزش را در خانه انجام دهید، حتما باید با اصطلاحات ورزش باراسل آشنا باشید. در این بخش قصد دارید شما را بخش مهمی از اصطلاحات ورزش باراسل آشنا کنیم.

Passé: در اجرای صحیح حرکت پسته باید زانو ها کاملاً به پهلو و به سمت بیرون چرخش داشته باشد.

Plié: در این حرکت زانوها خم و پاها در حالت پوینت و پشت و کمر باید کاملا صاف باشد.

Battement: در این حرکت پا به صورت کاملا منقبض و کشیده هستند. این حرکت باید بدون خم شدن زانوهایتان انجام شود. پاها باید از جهت استخوان لگن به بالا و پایین حرکت کنند.

 Flex point: این اصطلاح ورزش باراسل مربوط به انگشت‌ها و روی پاها و مچ پا می‌شود. به ترتیبی که در حالت فلکس روی پا با ساق پا زاویه ۹۰ درجه می‌سازند و در حالت پوینت دقیقا تلاش می‌کنیم تا با کشیدن انگشتان پا به جلو این زاویه را به صفر برسانیم.

 

1 ستاره2 ستاره3 ستاره4 ستاره5 ستاره (۲ رای, average: ۲,۵۰ از ۵)
Loading...
2 نظرات
  1. H می‌گوید

    با سلام فیلم باراسل جهت انجامش در منزل رو کجا میتونم پیدا کنم؟

  2. H می‌گوید

    با سلام فیلم باراسل رو جهت انجامش‌در منزل چطور و کجا میتونم پیدا کنم؟

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.