سبد خرید شما خالیست

باشگاه ورزشی

مرتب‌سازی بر اساس:

  • پیش فرض
  • جدیدترین
  • محبوب‌ترین
  • پرفروش‌ترین
  • ارزان‌ترین
  • گران‌ترین
  • بیشترین تخفیف

بدنسازی، ترکیبی از هنر و ورزش

بیشتر مردم با شنیدن کلمه بدنسازی به یاد افرادی با ماهیچه‌های بزرگ و درشت هیکل می‌افتند که با بدنی روغن زده و رنگ شده در آستانه انفجارند اما باید توجه داشت که ورزش بدنسازی یا پرورش اندام چیزی بیشتر از ماهیچه‌های در هم تنیده است. این ورزش در واقع یک هنر است که در کنار تغذیه اصولی و علمی با ماه‌ها و شاید حتی سال‌ها تلاش و نگاه صحیح تکمیل می‌شود. رشته بدنسازی صرفا ساختن عضلاتی حجیم و بزرگ نیست. چنانکه شاهد هستیم سایر رشته‌های ورزشی مانند فوتبال، شنا، والیبال و ... از این رشته ورزشی به عنوان رشته مکمل استفاده کرده و هر کدام تمرینات بدنسازی خاص خود را دارند. پس تعیین هدف در همان ابتدای ورود به این رشته ورزشی می‌تواند تعیین کننده مسیر پیشرفت افراد باشد. به طور کلی پرورش اندام شامل حرکاتی است که در آن با استفاده از وزنه و دستگاه های خاص، آمادگی عضلانی، جسمی و تنفسی فرد را بالا برده و موجب شادی و تقویت روحیه فرد می گردد.

 

بدنسازی با فوایدی بیش از زیبایی ظاهری 

یکی از متداول‌ترین سوال‌های مطرح شده درباره این ورزش این است که آیا بدنسازی صرفا ورزشی است که منجر به فرم دهی بدن می شود و یا اینکه از نظر جسمانی و روحی نیز مفید است. در پاسخ به این سوال باید گفت در صورتی که نگاه به این رشته، نگاهی اصولی و علمی به دور از شتاب زدگی باشد، می‌تواند فواید بسیاری برای بدن و حتی روحیه افراد داشته باشد. دانستن این نکته که هیچ راه میان‌بری برای رسیدن به هدف مورد نظر در رشته بدنسازی توجیه علمی ندارد و تنها با استفاده از روش‌های تمرینی به روز و هوشمندانه تر می توان سرعت نزدیک شدن به هدف مورد نظر را افزایش داد ضروری است. 

 

فواید تمرینات بدنسازی چیست؟

از بزرگ‌ترین مزایای این رشته ورزشی جز زیبایی ظاهری و افزایش اعتماد به نفس می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

- افزایش قوای جسمی و انعطاف‌پذیری بدن

- جلوگیری از ابتلا به پوکی استخوان و ورم مفاصل به ویژه در بانوان

- کاهش چشم‌گیر خطر ابتلا به انسداد عروق قلبی و کنترل این بیماری

- کاهش اضطراب، استرس و افسردگی در فرد

- کاهش خستگی و تنش روانی و خواب بهتر و ...

 

هزینه ثبت نام باشگاه های بدنسازی چقدر است؟

باشگاه های بدنسازی و محیط تمرین نقش به سزایی در رسیدن افراد به هدف مورد نظر خود دارند. امروزه با افزایش تعداد باشگاه های بدنسازی و فیتنس، دسترسی به مجموعه ای مناسب برای هر فرد آسان شده است.  هزینه ثبت نام باشگاه ورزشی در مناطق مختلف و با توجه به مساحت محیط و کیفیت دستگاه های موجود متفاوت می باشد. وجود سایت‌های مختلف برای معرفی باشگاه های بدنسازی که گاها با تخفیف ویژه نیز همراه است کمک شایانی به انتخاب باشگاه مورد نظر افراد کرده است. حتی بانوان می توانند با یک جستجوی ساده در اینترنت باشگاه بدنسازی مخصوص خود را یافته و بررسی نمایند. باشگاه ورزشی مخصوص بانوان در غرب تهران از جمله این موارد است که می توان با چند کلیک ساده به آن ها دسترسی پیدا کرد. همچنین با جستجو در اینترنت می توان از تخفیف باشگاه بدنسازی در غرب تهران و یا هر مکانی دیگری اطلاع پیدا کرد و هزینه ثبت نام باشگاه ورزشی خود را کاهش داد.

در انتها باید در نظر داشت که ورزش های هوازی در بدنسازی از اهمیت بالایی برخوردار است و به عنوان مکمل این ورزش ارزشی بیش از حد تصور دارد .