با ماسال، بهشت گمشده گیلان آشنا شوید

وقتی بخواهیم درباره زیبایی‌هایی گیلان صحبت کنیم، باید درباره جای جای این استان زیبا صحبت کنیم. “نگین سرسبز ایران” واقعا برازنده این استان زیباست. امروز می‌خواهیم درباره ماسال برایتان صحبت کنیم. سرزمینی که بهشت گمشده گیلان معروف است و به خاطر پدیده اقیانوس ابر که به وفور در این منطقه رخ می‌دهد و ییلاق‌های زیبایش بسیار معروف شده و همه ساله بر تعداد گردشگرانش افزوده می‌شود.

طبیعت زیبای ماسال و جاذبه‌های بکر و دست نخورده آن، باعث شده تا همه ساله از فصل بهار تا پایان شهریور، تورهای طبیعت گردی زیادی به این منطقه اجرا شود. با ما همراه باشید تا با یکی از زیباترین مناطق ایران و جهان به طور کامل آشنا شوید.

مشاهده پیشنهادهای تور ماسال در تخفیفان

 

ماسال، بهشت گمشده گیلان

راه رفتن بالای ابرها از زمان بچگی‌مان، یکی از تخلیل‌های بسیار هیجان انگیز ما بوده. ماسال از جمله مناطقی در ایران است که این تخیل را به واقعیت تبدیل کرده. این منطقه بسیار زیبا در مجاورت کوه‌های تالش قرار گرفته. جالب است بدانید که کلمه “ماسال” در زبان تالشی به معنی کنار کوه است.

این شهر پس از روبار با ارتفاع ۱۰۵۰ متر بالاتر از سطح دریا، دومین شهر مرتفع گیلان شناخته می‌شود. ماسال از شرق به فومن و صومعه سرا، از غرب و جنوب به خلخال در استان اردبیل و از شمال به رضوانشهر منتهی می‌شود.

این منطقه به دلیل قرار گرفتن در مناطق کوهستانی از آب و هوای معتدل کوهستانی هم بهره می‌برد. ماسال در بهار و تابستان بسیار معتدل و خنک و پاییز و زمستان‌هایی سرد همراه با برف زیادی را تجربه می‌کند.

ماسال آنقدر مناطق بکر و زیبا دارد که گاهی اوقات بعضی از این مناطر برای ساکنان محلی این منطقه هم تازگی دارد. جاذبه‌های طبیعی این منطقه در گیلان آن‌قدر گسترده و منحصر به فرد است که می‌توان این منطقه را بهشت دست نخورده گیلان نامید.

 

بام سبز ماسال

بام سبز ماسال در نزدیکی شهر ماسال مراکزی بی‌نظیر دارد.
بام سبز ماسال در نزدیکی شهر ماسال طبعتی بی‌نظیر دارد | ماسال کجاست

تنها یک کیلومتر از شهر ماسال که فاصله بگیرید به بام سبز ماسال می‌رسید. جایی که چشم انداز‌هایی شگفت انگیز در انتظاراتان است. این منطقه یکی از کم‌نظیرترین مناطق گردشگری در کل استان گیلان به حساب می‌آید.

در بام سبز ماسال تنها چشم انداز این شهر قابل روئیت نیست. در این منطقه کوهستانی شما می‌توانید بخش‌هایی از بندر انزلی و شهرستان صومعه سرای را در این جا مشاهده کنید.

 

ییلاق‌‌های ماسال

 

ییلاق‌های ماسال از جمله بهترین رویایی‌ترین مناطق گیلان هستند. ییلاق تلارگاه، ییلاق خندیله پشت، ییلاق بیلگاه دول، ییلاق مورجونه، ییلاق اسپی دشت، ییلاق رشته پشت، ییلاق مولومه بند، ییلاق شنبه راه، ییلاق اولسبلنگاه، ییلاق واشیار، ییلاق سی فی، ییلاق نمنه پشت و ییلاق سوچاله از مناطق طبیعی و گردشگری این منطقه است.

جاذبه های گردشگری و تاریخی ماسال نیز شامل منطقه جنگلی طاسکوه و آری دول ، منطقه باستانی اسبه ریسه با غارها و صخره های بلند، گردشگاه جنگلی ریزه مندان، ییلاق شالماء، چسلی، بیلگاه دون، اسپی دشت، دشت النزه و ویرگاه، خندیله پشت، مارجونه، رشته پشت و شنه راه، واشیار، اولسه بلنگاه، صی فی، نم نمه پشت، خشکه دریا، تلارگاه ملومه بند، غارآویشو، مناطق باستانی درخانه، گیله سرا، وردم، منطقه یادمانی مشهد میرزا ( محل شهادت میرزا کوچک خان جنگلی )، مناطق ییلاقی تاریخی سنگ بست، دره خون، خندیله پشت است.

 

روستای اولسبلانگاه

در ارتفاعات تالش و در جنوب ماسال، ییلاقی وجود دارد که یکی زیباترین مناطق ایران را به وجود آورده. اولسبلانگاه جایی است که آسما به زمین می‌رسد و شما از طبیعت بکر و زیبای آن سیر نخواهید شد.

روستای اولسبلانگاه یکی از جاذبه‌های معروف گیلان است که در بهار و تابستان حتی طبیعت گردهای خارجی را هم به سوی خود می‌کشاند. به این منطقه که برسید فقط یک هتل را می‌بینید که با مصالح امروزی ساخته شده باشد.

بقیه خانه‌ها از چوب ساخته شده و اجازه ساخت و ساز با مصالح را هم به کسی نمی‌دهند تا از زیبایی این طبیعت بکر و زیبا و بوی تازگی و طراوتش کاسته نشود.

تماشای غروب آفتاب و دیدن پدیده اوقیانوس ابر در این روستا جادویی است. به جرات می‌توان گفت که هیچ منظره‌ای را در هیچ کجای دنیا بدین شکل مشاهده نخواهید کرد.

در این روستا می‌توانید کمپ کنید، در طبیعت قدم بزنید و در صورت میل، شب را در خانه‌های چوبی اسکان کنید.


پیشنهاد های تخفیفان:

با قلعه رودخان ، دژ مستحکم گیلان آشنا شوید

تخفیف تور های طبیعت گردی تخفیفان

تور کویر مصر با تخفیف ؛ شروع قیمت از ۱۰۰ هزار تومان

خرید لوازم سفر از دیجی کالا با کد تخفیف های تخفیفان

 

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.