پیست اسکی بین المللی دیزین

3.1

جاده چالوس

محدوده

2

پیشنهاد فعال

36267

پیشنهاد فروخته شده

تخفیفان

درحال حاضر در این دسته‌بندی پیشنهاد فعالی وجود ندارد

درباره پیست اسکی بین المللی دیزین

پیست اسکی دیزین

 ایران سرزمین کوه و کویر است. این را هرکس که به ایران سفری کرده، در اولین نظر خود در باره ایران می‌گوید. گاهی کویرهای ایران با تپه ماهورهای شنی و چین و شکن های سحرانگیزشان و گاهی کوه های سر به فلک کشیده این سرزمین زیبا جلوه ای از بهشت را رو به شما می گشاید. نمی توان گفت که این سرزمین را باید در کدام یک از این دو پدیده متفاوت خلاصه کرد، اما قدر مسلم آن چیز که مهم است، باید نام ایران را مانند جورج گرستر، عکاس معروف سوئیسی،  بهشت گمشده گذاشت.

ایران بهشتی است که طبیعت ناب آن هر تفریحی را برای تو فراهم می‌آورد. می توانی در یک هفته در تهران و پیست اسکی دیزین به اسکی بپردازی و در همان هفته در کیش و چابهار به موج سواری روی امواج گرم مشغول شوی. می‌شود هم اسکی را در پیست زیبای دیزین داشت و در همان هفته آفتاب هم گرفت. این یعنی یکی از منحصر به فرد ترین سرزمین های جهان و این همه تنها چند ساعت پرواز با یکدیگر فاصله دارند.

پیست اسکی دیزین

اسکی در قلب کوهای سرزمین آسمان

این روزها دیدن دماوند در تهران دیگر یک آرزوست. قله ای سر به فلک کشیده که هر زمان و مکان برای هر ایرانی نماد غرور است و دیدنش قلب هر ایرانی را مالامال از شکوه و اشتیاق می کند. برای دیدن این قله باشکوه باید هوای تهران بسیار تمیز باشد و البته در زاویه مناسبی هم قرار بگیری. این چیزی است که به این راحتی ها به دست نمی‌آید: تهران است و شلوغی و هوای آلوده. باید برای دیدن این شکوه خالص رُسته از زمین سر به اطراف شهر زد بخصوص کوهستان های اطراف . از  قدیم آن ارتفاعاتی از تهران که دماوند از آن معلوم بوده است، همواره ارزش و اعتبار دیگری داشته‌ و دیدن دماوند از فراز ارتفاعی که تنها تو باشی و دماوند بلند، هر نقطه‌ای از ارتفاعات تهران را خاص می‌کند.

یکی از این ارتفاعات خاص اطراف تهران که قله دماوند در همه اوقات سال از آن پیداست،  پیست اسکی دیزین است. یگانه پیست اسکی بین المللی ایران که استاندارد‌های جهانی را برای برگزاری مسابقات بین المللی داراست و می‌توان اسکی را، آن طور که حرفه‌ای ها به این ورزش می پردازند، در آن دنبال کرد. پیست اسکی دیزین در ۱۲۳ کیلومتری شهرستان کرج و ۷۰ کیلومتری روستای زیبای ولایت رود واقع شده است. ارتفاع این پیست بسیار زیبا و حرفه ای از سطح دریا ۳۸۰۰ متر است که آن را در ردیف یکی از مرتفع ترین پیست های اسکی دنیا قرار می‌دهد.

اولین بالابر اسکی در دیزین در سال ۱۳۴۸ تأسیس شد و از آن زمان تا کنون این پیست تغییرات بسیاری به خود دیده است. منطقه شمشک و دیزین در ۱۲۳ کیومتری تهران در مسیر جاده چالوس قرار دارد. این منطقه به سه بخش خور، شمشک و دیزین تقسیم می شود و روستای ولایت رود نیز در اطراف آن قرار دارد. در هر سه بخش دیزین، شمشک و خور پیست های متعدد اسکی وجود دارد که شما می توانید برای آزمایش مهارت خود در هر یک از این پیست ها به اسکی یا اسنوبرد بپردازید و این مجموعه با جاذبه های خاص توریستی آن به بزرگ ترین دهکده اسکی خاورمیانه تبدیل شده است. دیزین، خور و شمشک مجموعا تقریبا هفت و نیم کیلومتر پیست اسکی دارد و این خصیصه از منطقه شمشک و دیزین جاذبه توریستی بی‌نظیری ساخته است.

یکی از بزرگ ترین و طولانی ترین پیست های اسکی دیزین پیست مسابقه آن است و طول آن به خط مستقیم به ۱۹۵۰ متر و طول مسیر استاندارد پیست ۲۶۰۰ متر است و از میانه مسیر تا قله ادامه می یابد. یکی دیگر از مسیر های منحصر به فرد دیزین هم پیست دوبل یا دو نفره به طول ۹۵۰ متر است که به سبب عرض زیاد آن، می توان  در آن مسابقات دونفره اسکی برگزار کرد.

هتل و شاله در دیزین زیبا

شاله در منطقه دیزین، یعنی کلبه های روستایی که پذیرای مهمانان برای اقامت در این مجموعه تفریحی‌اند، اما امکانات اقامتی در  دیزین به همین چند کلبه ختم نمی‌شود. دهکده تفریحی دیزین مجهز به دو هتل است که می توانید در هر فصلی از سال در آن اتاق بگیرد و شب را در این طبیعت زیبا بمانید و از ساعات ابتدایی صبح به اسکی بپردازید. همین طور برای خستگی در کردن می توانید به یکی از ۵ رستوران این منطقه هم سری بزنید و با خوردن غذاهای گرمی مانند آش و عدسی، روز بی نظیری را برای خود رقم بزنید.

از مهمترین خصوصیات پیست دیزین برای اسکی بازان عزیز این است که برای صعود به بالای پیست، حتی در فصل شلوغی اسکی، نباید منتظر بالابر‌های مخصوص باشند، زیرا این پیست زیبا ۲۳ بالابر دارد؛ در انواع بشقابی، تله اسکی و چکشی. علاوه بر آن، پیست اسکی دیزین ۳ خط تله کابین هم دارد که می توانید بدون احساس سرما در کابین محفوظ آن بنشنید و از مناظر بی نظیر پیست اسکی دیزین لذت ببرید.

دیزین برای همه سال

دیزین علاوه بر ورزش  اسکی که زمان بسیار خوبی را برای اسکی بازان فراهم می آورد، مرکز ورزش ها و تفریح های دیگری نیز هست. در این مجموعه هر ساله مسابقات ساخت آدم برفی برگزار می شود. علاوه بر آن، در فصل تابستان نیز در پیست اسکی دیزین مسابقات اسکی روی چمن برگزار می شود و علاقه مندان به این  ورزش  می‌توانند خود را برای مسابقات جهانی که هر ساله در این پیست برگزار می شود، آماده کنند .

اسکی را چه از از نوع چمنی و چه از نوع برفی کنار بگذاریم. دیزین جایی برای کوه نوردی بسیار دلپذیر در ارتفاعات البرز مرکزی است. مسیر کوهپیمایی این منطقه چندان دشوار نیست و با رسیدن به روستاهای اطراف این منطقه از محصولات محلی مانند میوه های تابستانه و لبنیات محلی این منطقه هم می توانید استفاده کنید.

در دیزین  مسابقات تیراندازی با کمان نیز برگزار می شود. مجموعه ورزشی دیزین باشگاهی دارد که در فصل های بهار و تابستان به این ورزش مفرح فضای باز می‌پردازد.

ویژگی‌ها

مخاطب :

بانوان,آقایان

نوع جلسات :

گروهی

جای پارک :

آسان

گروه سنی :

بزرگسال,نوجوان,شش تا یازده سال

دسترسی به وسایل نقلیه :

سخت

هزینه‌های جانبی :

ندارد

مدت زمان :

آزد

ظرفیت :

محدود

در صورتی که تخلفی از فروشندگان مشاهده کردید لطفا با ما در میان بگذارید

زمان سرویس‌دهی :

شنبه

8:0-20:0

یکشنبه

8:0-20:0

دوشنبه

8:0-20:0

سه شنبه

8:0-20:0

چهارشنبه

8:0-20:0

پنج شنبه

8:0-20:0

جمعه

8:0-20:0

آدرس :

دیزین

تا

%9

تخفیف

لطفا خدمات مورد نیاز خود را انتخاب نمایید