رفتینگ، یک ماجراجویی کاملا واقعی در دل طبیعت

اهل ماجراجویی و طبیعت گردی هستید؟ رفتینگ یکی از بهترین تفریح‌ها برای کسانی است که دنبال ماجراجویی در طبیعت هستند. رفتينگ به معنی قایقرانی در رودخانه های خروشان است و به رودخانه های خروشان آب سفید نیز می گویند. دلیل ذکر آب سفید این است که در قسمت های خروشان آب کف کرده و به رنگ سفید دیده می شود. تور رفتینگ یکی از جذاب ترین و هیجان انگیزترین تورهای ورزشی و ماجراجویانه است که از سالیان دراز در دنیا رونق داشته. با ما همراه باشید تا از هیجان‌هایی تورهای رفتینگ و مکان‌هایی که در ایران می‌توانید از تور رفتينگ استفاده کنید را معرفی کنیم.

رفتینگ، ماجراجویی در دل طبیعت
رفتینگ، ماجراجویی در دل طبیعت

چرا تور رفتینگ را برای ماجراجویی انتخاب کنیم؟

 در تور رفتینگ مسافران سوار بر قایق‌های مخصوص ضمن لذت بردن از هیجان رویارویی با امواج رودخانه‌ها، از میان جنگل‌ها، کوه‌ها، دشت‌ها، مزارع، روستاها و… گذر کرده و به تماشای مناظری می نشینند که گذر از آن‌ها با هیچ وسیله دیگری میسر نیست. اما چه دلیلی وجود دارد که بگوییم رفتینگ ورزشی هیجان انگیز و تور رفتینگ یه تفریح ماجراجویانه است؟ رفتينگ ویژگی‌هایی مثل ورزش کردن، بیرون از خانه، در طبیعت وحشی بودن، حس زیبای ورود آدرنالین به بدن، با دوستان بودن، لذت بردن از یک تجربه خاص، یاد گرفتن تجربه‌های جدید و از همه مهم‌تر لذت بردن را با خود به همراه می‌آورد.

البته این تنها بخشی از ویژگی های ورزش زیبای رفتینگ است. وقتی درست فکر کنید، متوجه می شوید که از تمامی این ویژگی ها هیچ وقت سیر نمی شوید. تور رفتینگ یعنی هیجان فرو رفتن در موج‌های آب و در هوا معلق ماندن و تمام عناصری که باعث می‌شود آدرنالین در تمامی رگ‌های شما در جریان باشد و تجربه دوباره حس زنده بود را به شما القا کند. فراموش نکنید که شما فقط یک بار زنده هستید و باید از تمامی تجربه هایی که زندگی در اختیارتان می گذارد به بهترین نحو استفاده کنید. تور رفتينگ می‌تواند یکی از آن تجربه‌های بی‌نظیر برای شما باشد.

رودخانه‌های مناسب برای رفتينگ در ایران

برای یک رفتينگ هیجان انگیز در ایران رودخانه‌‌های زیادی است که می‌شود از آن‌ها استفاده کرد. هر کدام از این رودخانه‌های طبیعت زیبای خود را دارند. سفید رود، زاینده رود، هراز، ارمند و رودخانه کرج از اصلی‌ترین این رودخانه‌ها هستند که در ادامه به معرفی آن‌ها می‌پردازیم.

رودخانه سفیدرود

سفیدرود، دومین ردوخانه بلند ایران و رودخانه‌ای زیبا و پرخروش است. سفید رود برای رفتينگ مسیر بسیار بکری دارد. رد شدن از میان کوه‌ها، مزارع و دشت‌ها از از ویژگی‌های خاص رفتينگ در سفیدرود است. امواج رودخانه سفیدرود برای رفتينگ و کایاک سواری کاملا مناسب هستند.

روخانه زاینده رود

زاینده رود از مهترین رودخانه‌های مرکز ایران ایران است که در بهار بسیار پرآب و کاملا مناسب رفتینگ است. در این فصل تورهای رفتينگ بسیاری به زاینده رود برگزار می‌شود. در زاینده رود سه مسیر مناسب رفتینگ وجود دارد که کوتاه‌ترین آن ۳ کیلومتر است. بخش‌هایی از زاینده رود امواج خطرناکی دارند و اگر حرفه نباشید از نباید از این مسیر استفاده کنید.

رودخانه هراز

هراز در استان مازندارن ۲ ساعت رفتینگ هیجان انگیز را برایتان تضمین خواهد کرد. مسیر تا قبل از گزنک مناسب همه افراد است ولی پس از آن رفتينگ خطرناک می‌شود. البته اگر حرفه‌ای و اهل ماجراجویی باشید حتما از تمام مسیر این رودخانه لذت خواهید برد.

رودخانه اروندرود

این رود پهناور که در جنوب غربی ایران یعنی استان خوزستان واقع شده است، مسیر بسیار هیجان‌انگیزی دارد. طول این مسیر پرخروش، ۲۰ کیلومتر است.

رودخانه ارمند

رفتینگ در ارمند و در استان چهارمحال بختیاری طرفداران خاص خود را دارند. ۲۰ کیلومتر مسیر رفتینگ پیشنهادی نیست که به سادگی بتوانید از آن بگذرید. امواج رودخانه در حد مناسبی است ولی همراه داشتن راهنمای حرفه‌ای برای رفتينگ در این منطقه زیبا حتما توصیه می‌شود. شما در هنگام رفتینگ در دل رشته کوه زاگرس از کنار روستاهای زیادی گذر خواهید کرد که می‌توانید در آن مناطق به استراحت بپردازید.

خرید تور رفتینگ

تفریحات مهیجی که در تهران میتوانیم داشته باشیم

شنا چه ثاتیری بر لاغری دارد؟

کد تخفیف دیجی کالا برای خرید ارزان تر و به صرفه تر

بهترین رستوران های سنتی تهران کدامند؟

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.