ثبت آگهی

پیست اسکی دربندسر

دربند جاده لواسان جاده پیست اسکی دربند سر
تلفن تماس : ۲۶۵۲۵۱۷۵
با هماهنگی

درباره پیست اسکی دربندسر

دربند سر بهشت اسنوبرد ایران

برای هر ورزشی باید جایی خاص را انتخاب کرد  نقش باشگاه یا زمین ورزش برای لذت بردن از آن ورزش و البته حرفه ای شدن در آن بسیار مهم است. در ورزش هایی مانند تنیس یا اسکواش این مسئله از اهمیت بیشتری برخوردار است. زیرا  این ورزش ها را بجز زمین خاص تنیس یا اسکواش در جای دیگری نمی شود انجام داد. از طرفی اگر زمینی  که برای این ورزش ها انتخاب می کنید مناسب نباشد، نیز  از لذت ورزش شما می کاهد و دیگر آن ورزش چندان برای شما خوشایند نخواهد بود.

امکانات رفاهی هم در پرداختن به یک ورزش حرفه ای دلچسب و باحال نیز خیلی مهم است. اگر جایی که برای ورزش انتخاب می کنید، جایی برای استراحت نداشته باشد و یا رستوران و بوفه‌ای برای خرید مقداری غذا و نوشیدنی نداشته باشد، مانند این است که بجای ورزش به کاری سخت و بی دلیل پرداخته باشید. امروزه جنبه هیجانی و تفریحی ورزش هم در کنار جنبه های تندرستی و سلامتی آن بسیار پررنگ شده است. اگر می‌خواهید برای خود یک ورزش خوب و باحال رغم بزنید می توانید به ورزشی بپردازید که هم تفریح باشد و هم ورزشی بسیار جالب و دوست داشتنی . یکی از این ورزش ها اسنوبرد  است. شاید اسنوبرد فرقش با اسکی آلپاین در همین نکته باشد که در بالا به آن اشاره کردیم. اسنوبرد یک ورزش با حال است و برای اغلب افراد در مقایسه با اسکی بسیار پر هیجان تر و لذت بخش تر است.

در بسیاری از کلیپ ها،  فیلم های ورزشی و مهیج،  اسنوبرد بازهایی را می‌بینم که از سکو های پرش بالا و پایین می‌پرند و حرکاتی را انجام می‌دهند که هر کس که چندان وارد نباشد فکر می‌کند حتما با هر حرکت یک جایی از بدن این ها می‌شکند . من وقتی که این حرکات را می‌دیدم با خود می گفتم چه فایده باید این حرکات را فقط در تلویزیون دید در ایران که ما از این امکانات نداریم در ایران دوتا پیست بزرگ اسکی داریم و  بس. برای اسکی بازهای قهرمانی دیزین جای خوبی است اما برای اسنوبرد باز ها، به خصوص آنها که اسنوبرد نمایشی را دوست دارند، دیزین یک پیست خسته کننده است . اسنوبرد برعکس اسکی احتیاج به سکو هایی دارد که شیب آنها درست اندازه گیری شده باشد و از همه مهمتر برای پرش برف مناسبی در پیست باشد .

یک روز  یکی از دوستانم داشت درباره جایی به اسم پیست دربند سر صحبت می کرد که در آن پیست پرش اسنوبرد درست کرده اند سریع از او آدرس و چند و چون این پیست را گرفتم و وقتی دوستم دید من این پیست را بلد نیستم اما یک اسنوبرد باز حرفه ای هستم کلی تعجب کرد گفت چه طور می شود تو برد باز باشی و دربند سر نرفته باشی و تازه فهمیدم کلی از رفقا عقبم . این پیست را باید تا قبل از مرگم حداقل یک بار امتحان کنم ولی می خواستم مثل یک حرفه ای پا به این پیست بگذارم و با یک بلد کار به پیست اسکی و اسنوبرد دربند سر بروم برای همین از بچه ها سراغ یکی از حرفه ای های این پیست را گرفتم و آنها هم آدرس و مشخصات حسین را دادند حسین سالی یکی دوبار بیشتر دیزین نمی آمد آن هم برای این که پیست دیزین بلند تر بود و می گفت با این کار پا هایش را قوی تر می کند اما بیشتر سال دربند سر بود از طریق دوست یکی از دوستان خبری از او گرفتم و البته فهمیدم جمعه آینده دیزین است . جمعه بعد نهار را با دوستم و حسین خوردیم و کلی در پیست اسکی دیزین با هم بودیم اما بشنوید از دربند سر که حسین از آن  چه تعریف ها می کرد.

رویای دربند سر

 در ۳۵ کیلو متری تهران در منطقه لواسانات و رود بار قصران این پیست رویایی و البته بین المللی اسکی و اسنوبرد وجود دارد این پیست را باید از طریق جاده لواسان رفت برعکس دیزین که باید از طریق جاده چالوس به آن رسید و برای من که در داراباد زندگی می کنم این پیست بسیار دوست داشتنی تر و خوش مسیر تر بود مهم ترین بخش یک پیست اسکی بالا بر های آن است پیست اسکی و اسنوبرد دربند سر با آنکه خیلی  هم مانند دیزین بزرگ نیست اما ۶ بالا بر دارد

  • سه تله سیژ فرانسوی بسیار عالی با حداکثر ظرفیت ۴ نفر در هر صندلی  که تا ارتفاع ۳۷۵۰ متری از سطح دریا بالا می‌رود
  • یک دستگاه تله اسکی بشقابی به طول ۷۰۰ متر برای حرفه ای ها
  • یک تله کابین ۱۲ نفره به طول ۱۸۳۰ متر با ۵۷ کابین که می تواند در هر ساعت ۳۰۰۰ نفر  به بالای پیست برساند.
  • و دو تله اسکی چکشی برای مبتدی ها
  • چند دستگاه برف ساز و برفکوب

دستگاه های برف ساز و برفکوب این پیست  سکو های پرش اسنو برد را به راحتی از برف سفت  و کوبیده پر می‌کنند و شکل و شمایل یک سایت اروپایی را برای پرش های باحال اسنو برد برای پیست پرش اسنوبرد دربند سر فراهم شود  

رستوران چوب های سفید

در دربند سر تمام آنچه که من از یک ورزش می خواهم فراهم است یعنی در دربند سر تفریح و ورزش با هم فراهم است پرش اسنو برد که هست پیست با فاصله ۴۵ دقیقه از محل  زندگی من یعنی شمال تهران واقع شده است و البته رستورانی در پیست اسکی و اسنوبرد دربند سر وجود دارد که لذت یک روز باحال تفریح را به اوج می رساند .

این رستوران تماما از چوب نراد روسی یا فنلاندی ساخته شده است. نراد یک درخت سوزنی برگ مثل کاج است و رستوران پیست دربند سر تماما از چوب این درخت ساخته شده است و به این خاطر این رستوران به رنگ چوب های سفید در آمده است فکرش را بکنید بعد از یک اسنوبرد سواری با حال و پرش های جالب به رستورانی می روی دیوار هایش بوی خوش کاج می دهد و محیطش کاملا شما را به یاد یک کلبه جنگلی گرم و خودمانی می‌اندازد و همه چیز آن از غذا و محیط با یک تعطیلات عالی هماهنگی دارد برای همین من دیگر مشتری دربند سر شدم

 

 

جستجوی تخفیفان های نزدیک

دربند، یکی از قدیمی‌ترین دهکده های شمیرانات است که در شمال باغ سعد آباد واقع شده. دربند یکی از خوش و آب هواترین مناطق تهران است و گردشگری در این منطقه بسیار رونق دارد. و یکی مهم‌ترین دلایل آن هم وجود درختان سر به فلک کشیده است که آب و هوایی خنک و کوهستانی به این منطقه بخشیده و یکی از خنک‌ترین نقاط تهران در تابستان است. یکی از ویژگی‌های خاص دربند داشتن تله سیژ است که شما را تا بالای کوه می‌برد. البته یکی از گزینه‌های جذاب تر هم پیاده روی و لذت از مناطق زیبا و بکر این محله است که البته در مسیر با انواع رستوران و سفره خانه‌های متنوع مواجه خواهید شد که بوی املت و چای در صبح و بوی کباب و قلیان از ظهر و بعد از آن همیشه به مشامتان می‌خورد. دربند نخستین و یکی از بهترین گزینه‌های تهرانی‌ها برای پذیرایی از مهمان‌های شهرستانی و خارجی است. دربند به خاطر فضای محیط فوق العاده، از رستوران‌ها و کافی شاپ‌های بسیار زیبا و جذابی برخوردار است. کافه رستوران‌های متنوع با قیمت‌هایی عالی که از کیفیت خوبی هم برخوردار هستند، لذت نوش جان کردن یک کباب خوشمزه را دوچندان می‌کند. به جرات می‌توان گفت که دربند  يك قطب گردشگري جذاب است که هم در سطح منطقه‌اي و هم در سطح بين المللي بسیار محبوب است. راه‌های دسترسی به دربند، متنوع و متفاوت بوده و از طریق متروی تجریش، اتوبوس‌ها و تاکسی‌ها و ... همه و همه رسیدن به این محله قدیمی تهران را آسان و ممکن ساخته‌اند.

بازیابی کلمه عبور
یا
با اکانت یاهو وارد شوید با اکانت گوگل وارد تخفیفان شوید با اکانت فیسبوک وارد تخفیفان شوید با اکانت توییتر وارد تخفیفان شوید

با موفقیت وارد تخفیفان شدید

ایمیل و موبایلت رو وارد کن، کدتخفیف بگیر

برای اطلاع از تخفیفان‌های جدید مشترک تخفیفان شوید

اشتراک

اشتراک خبرنامه

برای اطلاع از آخرین تخفیف‌های شهرتان آدرس ایمیل خود را وارد نمایید