پیست اسکی دربندسر

4.5

دربندسر

محدوده

4319

پیشنهاد فروخته شده

تخفیفان

درحال حاضر در این دسته‌بندی پیشنهاد فعالی وجود ندارد

درباره پیست اسکی دربندسر

دربند سر بهشت اسنوبرد ایران برای هر ورزشی باید جایی خاص را انتخاب کرد  نقش باشگاه یا زمین ورزش برای لذت بردن از آن ورزش و البته حرفه ای شدن در آن بسیار مهم است. در ورزش هایی مانند تنیس یا اسکواش این مسئله از اهمیت بیشتری برخوردار است. زیرا  این ورزش ها را بجز زمین خاص تنیس یا اسکواش در جای دیگری نمی شود انجام داد. از طرفی اگر زمینی  که برای این ورزش ها انتخاب می کنید مناسب نباشد، نیز  از لذت ورزش شما می کاهد و دیگر آن ورزش چندان برای شما خوشایند نخواهد بود.

امکانات رفاهی هم در پرداختن به یک ورزش حرفه ای دلچسب و باحال نیز خیلی مهم است. اگر جایی که برای ورزش انتخاب می کنید، جایی برای استراحت نداشته باشد و یا رستوران و بوفه‌ای برای خرید مقداری غذا و نوشیدنی نداشته باشد، مانند این است که بجای ورزش به کاری سخت و بی دلیل پرداخته باشید. امروزه جنبه هیجانی و تفریحی ورزش هم در کنار جنبه های تندرستی و سلامتی آن بسیار پررنگ شده است. اگر می‌خواهید برای خود یک ورزش خوب و باحال رغم بزنید می توانید به ورزشی بپردازید که هم تفریح باشد و هم ورزشی بسیار جالب و دوست داشتنی . یکی از این ورزش ها اسنوبرد  است. شاید اسنوبرد فرقش با اسکی آلپاین در همین نکته باشد که در بالا به آن اشاره کردیم. اسنوبرد یک ورزش با حال است و برای اغلب افراد در مقایسه با اسکی بسیار پر هیجان تر و لذت بخش تر است.

در بسیاری از کلیپ ها،  فیلم های ورزشی و مهیج،  اسنوبرد بازهایی را می‌بینم که از سکو های پرش بالا و پایین می‌پرند و حرکاتی را انجام می‌دهند که هر کس که چندان وارد نباشد فکر می‌کند حتما با هر حرکت یک جایی از بدن این ها می‌شکند . من وقتی که این حرکات را می‌دیدم با خود می گفتم چه فایده باید این حرکات را فقط در تلویزیون دید در ایران که ما از این امکانات نداریم در ایران دوتا پیست بزرگ اسکی داریم و  بس. برای اسکی بازهای قهرمانی دیزین جای خوبی است اما برای اسنوبرد باز ها، به خصوص آنها که اسنوبرد نمایشی را دوست دارند، دیزین یک پیست خسته کننده است . اسنوبرد برعکس اسکی احتیاج به سکو هایی دارد که شیب آنها درست اندازه گیری شده باشد و از همه مهمتر برای پرش برف مناسبی در پیست باشد .

یک روز  یکی از دوستانم داشت درباره جایی به اسم پیست دربند سر صحبت می کرد که در آن پیست پرش اسنوبرد درست کرده اند سریع از او آدرس و چند و چون این پیست را گرفتم و وقتی دوستم دید من این پیست را بلد نیستم اما یک اسنوبرد باز حرفه ای هستم کلی تعجب کرد گفت چه طور می شود تو برد باز باشی و دربند سر نرفته باشی و تازه فهمیدم کلی از رفقا عقبم . این پیست را باید تا قبل از مرگم حداقل یک بار امتحان کنم ولی می خواستم مثل یک حرفه ای پا به این پیست بگذارم و با یک بلد کار به پیست اسکی و اسنوبرد دربند سر بروم برای همین از بچه ها سراغ یکی از حرفه ای های این پیست را گرفتم و آنها هم آدرس و مشخصات حسین را دادند حسین سالی یکی دوبار بیشتر دیزین نمی آمد آن هم برای این که پیست دیزین بلند تر بود و می گفت با این کار پا هایش را قوی تر می کند اما بیشتر سال دربند سر بود از طریق دوست یکی از دوستان خبری از او گرفتم و البته فهمیدم جمعه آینده دیزین است . جمعه بعد نهار را با دوستم و حسین خوردیم و کلی در پیست اسکی دیزین با هم بودیم اما بشنوید از دربند سر که حسین از آن  چه تعریف ها می کرد.

رویای دربند سر

 در ۳۵ کیلو متری تهران در منطقه لواسانات و رود بار قصران این پیست رویایی و البته بین المللی اسکی و اسنوبرد وجود دارد این پیست را باید از طریق جاده لواسان رفت برعکس دیزین که باید از طریق جاده چالوس به آن رسید و برای من که در داراباد زندگی می کنم این پیست بسیار دوست داشتنی تر و خوش مسیر تر بود مهم ترین بخش یک پیست اسکی بالا بر های آن است پیست اسکی و اسنوبرد دربند سر با آنکه خیلی  هم مانند دیزین بزرگ نیست اما ۶ بالا بر دارد

  • سه تله سیژ فرانسوی بسیار عالی با حداکثر ظرفیت ۴ نفر در هر صندلی  که تا ارتفاع ۳۷۵۰ متری از سطح دریا بالا می‌رود
  • یک دستگاه تله اسکی بشقابی به طول ۷۰۰ متر برای حرفه ای ها
  • یک تله کابین ۱۲ نفره به طول ۱۸۳۰ متر با ۵۷ کابین که می تواند در هر ساعت ۳۰۰۰ نفر  به بالای پیست برساند.
  • و دو تله اسکی چکشی برای مبتدی ها
  • چند دستگاه برف ساز و برفکوب

دستگاه های برف ساز و برفکوب این پیست  سکو های پرش اسنو برد را به راحتی از برف سفت  و کوبیده پر می‌کنند و شکل و شمایل یک سایت اروپایی را برای پرش های باحال اسنو برد برای پیست پرش اسنوبرد دربند سر فراهم شود  

رستوران چوب های سفید

در دربند سر تمام آنچه که من از یک ورزش می خواهم فراهم است یعنی در دربند سر تفریح و ورزش با هم فراهم است پرش اسنو برد که هست پیست با فاصله ۴۵ دقیقه از محل  زندگی من یعنی شمال تهران واقع شده است و البته رستورانی در پیست اسکی و اسنوبرد دربند سر وجود دارد که لذت یک روز باحال تفریح را به اوج می رساند .

این رستوران تماما از چوب نراد روسی یا فنلاندی ساخته شده است. نراد یک درخت سوزنی برگ مثل کاج است و رستوران پیست دربند سر تماما از چوب این درخت ساخته شده است و به این خاطر این رستوران به رنگ چوب های سفید در آمده است فکرش را بکنید بعد از یک اسنوبرد سواری با حال و پرش های جالب به رستورانی می روی دیوار هایش بوی خوش کاج می دهد و محیطش کاملا شما را به یاد یک کلبه جنگلی گرم و خودمانی می‌اندازد و همه چیز آن از غذا و محیط با یک تعطیلات عالی هماهنگی دارد برای همین من دیگر مشتری دربند سر شدم

 

 

در صورتی که تخلفی از فروشندگان مشاهده کردید لطفا با ما در میان بگذارید

امتیاز و نظر کاربران ()

4.5
برای ثبت نظر، ابتدا وارد حساب کاربری خود شوید.با نظرات خود ما را در ارائه خدمات بهتر یاری نمایید

زمان سرویس‌دهی :

شنبه

8:0-20:0

یکشنبه

8:0-20:0

دوشنبه

8:0-20:0

سه شنبه

8:0-20:0

چهارشنبه

8:0-20:0

پنج شنبه

8:0-20:0

جمعه

8:0-20:0

آدرس :

استان تهران

لطفا خدمات مورد نیاز خود را انتخاب نمایید