بهترین سناریو در بین اتاق فرارهای تهران

بهترین سناریو اتاق فرار

اتاق فرار به یکی از محبوب‌ترین بازی‌ها در چند سال اخیر تبدیل شده است. در این بازی معمایی، فضایی وجود دارد که به نام اتاق فرار (Escape Room) شناخته می‌شود. افراد در گروه‌های ۳ تا ۵ نفره یا حتی بیشتر وارد اتاق می‌شوند و در پشت سر آن‌ها قفل می‌شود. آن‌ها حدود ۱ ساعت زمان دارند تا با حل کردن معماهای مختلف هرچه سریع‌تر به سمت جلو حرکت کنند و در نهایت از اتاق خارج شوند، یک بازی مهیج و جذاب. به نظر می‌رسد که این بازی ابتدا در کشورهای شرق آسیا رواج پیدا کرده و حالا هم چند سالی می‌شود که وارد ایران شده. اما قدمت این بازی به قرن‌ها پیش بازمی‌گردد. در افسانه‌های یونان آمده است که یونانیان برای به دام انداختن موجودات اهریمنی، هزارتوهایی می‌ساختند تا در آنجا بتوانند این موجودات را به دام بیندازند. این افسانه‌ها الهام‌بخش ساخت بازی اتاق فرار شدند. در تهران اتاق فرارهای مختلفی وجود دارد که هریک سناریو جذاب خود را دارند. در ادامه با برخی از بهترین اتاق فرارها در تهران و سناریوهای جذاب آن‌ها بیشتر آشنا می‌شویم.

۱- اتاق فرار برج میلاد (انگیما)

انیگما، جذاب‌ترین و کامل‌ترین اتاق فرار تهران است که در برج میلاد واقع شده. سناریوهای جذاب و هیجان انگیز آن در بین علاقمندان به بازی اسکیپ روم بسیار محبوب است. یکی از جذاب‌ترین سناریوهای انیگما کلبه وحشت است. در این بازی بازیکنان که برای استراحت کلبه‌ای در وسط جنگل را رزرو کرده‌اند در ابتدای ورود خود به کلبه با پیرمرد و پیرزنی به ظاهر مهربان روبرو می‌شوند. پس از خوردن غذای خوشمزه پیرزن، افراد بیهوش می‌شوند. پس از به هوش آمدن حالا متوجه می‌شوند که باید هرچه سریع‌تر جان خود را از دست این پیرمرد و پیرزن در آن کلبه مرموز در وسط جنگل نجات دهند.

قتل مرموز یکی دیگر از سناریوهای اتاق فرار برج میلاد است. در این اتاق فرار بازیکنان باید با حل معماهای مختلف و یافتن سرنخ‌ها، به دنبال قاتلی بگردند که به شکلی یکسان در حال به قتل رساندن افراد مختلف است.

تسخیر یکی دیگر از مهیج‌ترین سناریوهای اتاق فرار برج میلاد است. در این بازی بازیکنان به عنوان مستاجران جدید وارد خانه‌ای می‌شوند که به ظاهر خوب و مناسب می‌آید. اما پس از مدتی متوجه می‌شوند که در سال ۱۹۶۵ در این خانه قتلی فجیع اتفاق افتاده. پدری تمام اعضای خانواده خود را با چاقو تکه‌تکه کرده. اجساد تمام اعضای خانواده پیدا شدند به جز جسد دختر کوچک خانواده، نِلی. پدر پس از یک سال اعدام شد. حالا افراد تازه‌وارد در این خانه، بدون آنکه از سرگذشت این خانه اطلاعی داشته باشند آنجا هستند، اما صدای آواز دختربچه‌ای از پشت دیوارها هرازگاهی به گوش می‌رسد. اگر آمادگی روبرو شدن با این خانه و بازیگوشی‌های نلی را دارید حتما به انیگما سری بزنید.

۲- اتاق فرار ارّه، مجموعه رپیتون

اتاق فرار ریپتون

اگر فیلم ارّه را دیده‌اید و از داستان آن خوش‌تان آمده حالا می‌توانید برای تجربه همان حد از ترس و هیجان وارد اتاق فرار ریپتون (ارّه) شوید. سناریو این اتاق فرار دقیقا براساس فیلم ارّه نوشته شده و بنابراین بازیکنان باید انتظار وحشتناک‌ترین اتفاقات را در طول بازی داشته باشند. در این بازی یک قاتل سریالی تلاش می‌کند دست و پای شما را ببندد و شما را با تزریق سم بیهوش کند. حالا شما با دست و پای بسته تنها ۶۰ دقیقه فرصت دارید که اثر سم را خنثی کنید. برای این کار نیاز دارید با به کارگیری هوش و قوه استدلال خود معماهای مختلفی را حل کنید تا جان خود را از دست قاتل سریالی نجات دهید.

۳- اتاق فرار مستر اسکیپ

اتاق فرار مستر اسکیپ با سناریو هیجان‌انگیز و جذاب خود به نام «توهم» یکی از محبوب‌ترین اتاق فرارها در تهران است. در این اتاق فرار بازیکنان وارد فضای یک مهمانی می‌شوند که ناگهان دود سفید و غلیظی در همه جا پخش می‌شوند. افراد حاضر در مهمانی حالا دیگر به سختی می‌توانند یکدیگر را ببینند. آن‌ها فقط ۶۰ دقیقه زمان دارند تا خود را از این وضعیت نجات دهند و به بیرون فرار کنند. حل کردن معماهای مختلف، پشت سر گذاشتن چالش‌های عجیب آن هم در فضایی وهم‌انگیز و پر شده از مه سفید و غلیظ. فکر می‌کنید که بتوانید خود را از این مهمانی مرموز نجات دهید؟

۴- اتاق فرار مرکز خرید کوروش

سناریو جذاب و هیجان‌انگیز اتاق فرار مجموعه کوروش باعث شده تا این اتاق فرار در بین بهترین اتاق فرارهای تهران قرار بگیرد. اینجا قرار است یک سرقت بزرگ اتفاق بیافتد. بازیکنان به عنوان سارقین حرفه‌ای و باسابقه وارد یکی از بزرگترین بانک‌های ارزی خاورمیانه می‌شوند و تلاش می‌کنند تا کل موجودی این بانک، یعنی ۱۵ شمش طلا، ۱۰۰۰ دلار و ۷۰۰۰ یورو پول نقد را از بانک خارج کنند.

آن‌ها فقط ۶۰ دقیقه فرصت دارند تا محل شمش‌های طلا و پول‌ها را پیدا کنند و از بانک بیرون بروند. به محض ورود سارقین به بانک آژیر خطر به صدا درمی‌آید. سارقین تنها ۱۵ دقیقه وقت دارند تا قبل از رسیدن ماموران پلیس آژیر را خاموش کنند. اگر این مرحله با موفقیت پیش برود سارقین حالا ۴۵ دقیقه فرصت دارند تا طلاها و پول‌ها را پیدا کنند و از بانک بیرون ببرند. اما اگر در ۱۵ دقیقه اول سارقان موفق به خاموش کردن آژیر خطر نشدند پلیس سر می‌رسد و آنگاه کار برای سارقین خیلی دشوار می‌شود. 

۵- اتاق فرار دژاوو

اتاق فرار دژاوو

سناریو اتاق فرار دژاوو یکی از هیجان‌انگیزترین یا به قول شرکت‌کنندگان آن، وحشتناک‌ترین سناریوها در اتاق فرارهای تهران است. در این اسکیپ روم که طالع نحس نام داد بازیکنان، مجرمانی محبوس در زندان هستند که قرار است به زودی توسط خودرویی به دادگاه برده شوند. در میانه راه و درحالی که هوا اوضاع مساعدی ندارد، ماشین حامل مجرمان از مسیر خارج می‌شود. حالا فرصت خوبی به دست آمده تا مجرمان بتوانند از ماشین فرار کنند. آن ها با فرار از ماشین، خود را به جنگلی می‌رسانند و در کلبه‌ای متروک ساکن می‌شوند. اما آن‌ها خبر ندارند که کلبه در تسخیر اجنه است و اتفاقات بسیار وحشتناک‌تر از آنچه که پشت سر گذاشتند در انتظارشان است. 

۶- اتاق فرار طهران ۱۳۴۶

اتاق فرارها در ذهن بیشتر ما فضایی تاریک، تودرتو و مخوف هستند. اما همیشه هم اینطور نیست. اتاق فرار طهران ۱۳۴۶ شما را به دهه ۴۰ در تهران می‌برد. اینجا خانه‌ای متعلق به یکی از تجار اصفهانی در زمان پهلوی است؛ داریوش راستگو. اما چندی پیش او به طرز مشکوکی به قتل رسیده. حالا بازیکنان به عنوان کارآگاه اینجا هستند تا بتوانند هرچه سریع‌تر پرده از راز قتل این تاجر معروف بردارند. در این اتاق فرار زندگی کاملا جریانی متفاوت دارد. بازیکنان به طور کامل وارد فضای زندگی در تهران قدیم می‌شوند. بنابراین اگر به هیجان‌های کارآگاه بازی و همچنین حال و هوای تهران قدیم علاقه دارید می‌توانید سری به اتاق فرار طهران ۱۳۴۶ بزنید.

۷- اسکیپ روم فرار از گاراژ متروکه

اسکیپ روم فرار از گاراژ متروکه می ‌تواند برای کسانی که به تعمیر ماشین علاقه دارند یا مهارتی در این زمینه دارند بسیار جالب باشد. در این اسکیپ روم بازیکنان در صحرایی داغ و سوزان در حال رانندگی هستند که ناگهان ماشین به دلیل نقص فنی خاموش می‌شود. گاراژی متروکه در آن حوالی وجود دارد و بازیکنان به ناچار وارد گاراژ می‌شوند. اما کسی در گاراژ نیست، در همین زمان ناگهان در گاراژ خودبه‌خود بسته می‌شود و حالا فقط همان افراد حاضر در ماشین هستند که باید به تنهایی با ابزار موجود در گاراژ ماشین را تعمیر کنند و خود را از آن صحرای دور افتاده نجات دهند.

جمع بندی

اتاق فرار بازی مهیج و جذابی برای تمام سنین است. تنوع در سناریوهای اتاق فرار در تهران باعث شده تا تمام افراد با هر سن و سلیقه‌ای بتوانند این بازی جالب و جدید را امتحان و تجربه‌ای به یادماندنی برای خودشان ثبت کنند. 

اتاق فرار چیست

۴.۴/۵ - (۷ امتیاز)
یک نظر برای "بهترین سناریو در بین اتاق فرارهای تهران" ارسال شده
  1. ناشناس گفت : گفت:

    سلام 🌸
    اطلاعاتتون عالی بود 🌸🌸
    ولی من تو این سنم نمیرم چون خیلیییی میترسم 😳😱و با این ترسها فک کنم دیگه ایشاالله میره برا ۲۰ سالگی👻👿

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *