بهترین دستگاه لیزر موهای زائد کدام است؟

انواع دستگاه لیزر

امروزه برداشتن موهای زائد از بدن به‌جای روش‌های قدیمی مانند شیو کردن و اپیلاسیون با استفاده از تکنولوژی لیزر انجام می‌شود. بهترین دستگاه های لیزر موهای زائد بدن، توسط برندها و کمپانی‌های معتبر تولید شده و توسط مراکز لیزر به کار برده می‌شوند. استفاده از این دستگا‌ه‌ها اثرات طولانی‌مدت داشته و درد، عوارض پوستی، هزینه و زمان برداشتن موهای لیزر را در عین افزایش کیفیت به شکل قابل‌توجهی کاهش می‌دهد.

بااین‌وجود، نوع دستگاه نیز در کیفیت و ماندگاری نتیجه حاصل‌شده مؤثر است. به همین منظور با هدف انتخاب بهترین مرکز لیزر در تهران و دستگاه برای لیزر موهای زائد به معرفی چند مورد از بهترین‌های آن‌ها می‌پردازیم. با ما همراه باشید و بهترین دستگاه لیزر متناسب با نیازها و معیارهای خود را انتخاب کنید.

الکساندرایت سریع‌ترین دستگاه لیزر

می‌توان گفت که بهترین مارک دستگاه لیزر ازنظر قدرت و سرعت تکرارپذیری، دستگاه Alexandrite است. همان‌طور که می‌دانید بسیاری از دستگاه‌های لیزر توانایی از بین بردن موهای نازک را ندارند اما ازآنجاکه این دستگاه، با دقت بیشتری فولیکول‌های مو را هدف قرار می‌دهد یکی از بهترین گزینه‌هایی است که برای از بین بردن موهای نازک بدن خود در اختیار دارید.

از طرف دیگر× قدرت بالای این دستگاه آن را به قوی‌ترین گزینه برای از بین بردن موهای ضخیم تبدیل کرده است. قابلیت کنترل قدرت ازجمله مزایای دستگاه الکساندرایت است و از دیگر مزایای آن می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • عملکرد عالی بر روی پوست‌های روشن تا زیتونی‌رنگ
 • سرعت بالا در عملکرد به‌ویژه در مناطق پهن و بزرگ بدن

از معایب دستگاه الکساندرایت نیز بازدهی پایین‌تر بر روی پوست‌ها تیره و نیز خطر تغییر رنگ پوست است. به همین دلیل باید حتما ماهرترین پزشکان از آن استفاده کنند. شما می‌توانید این دستگاه را در مراکز تمامی نقاط تهران، برای مثال در مراکز لیزر غرب تهران پیدا کنید.

سوپرانو ICE

دستگاه لیزر ICE

دستگاه سوپرانو ICE محصولی از شرکت Alma یکی از پیشروترین شرکت‌ها در این صنعت با تولید بهترین دستگاه های لیزر موهای زائد در جهان است. مزیت اصلی این دستگاه، قابلیت تنظیم طول‌موج آن است که می‌توان آن را روی دو مد زیر قرار داد:

 • دیود یا طول‌موج ۸۱۰ نانومتر
 • الکس با طول‌موج ۷۵۵ نانومتر

به ‌این‌ترتیب، این دستگاه می‌تواند به ‌راحتی روی انواع پوست و مو عمل کند. دستگاه سوپرانو ICE دارای تأییدیه از سازمان FDA آمریکاست و دارای اپلیکاتور خنک‌کننده است که آن را به بهترین دستگاه لیزر بدون درد تبدیل کرده است. این قابلیت، هرگونه آسیب‌رسانی به لایه‌های سطحی پوست اطراف را منتفی می‌کند.

دستگاه سوپرانو ICE را می‌توان برای پوست‌های بسیار روشن تا بسیار تیره به کار گرفت. همچنین قابلیت تنظیم طول‌موج آن سبب شده است که انواع موها از بسیار نازک تا بسیار ضخیم با استفاده از آن به‌راحتی از بین بروند. هزینه مراکز لیزری که از سوپرانو ICE استفاده می‌کنند معمولا بالاست.

دستگاه ND: YAG

 دستگاه لیزر ND

این دستگاه از تکنولوژی خاصی به نام Neodymium Yttrium Aluminum Garnet با پالس‌های با طول‌موج بلند به‌اندازه ۱۰۶۴ نانومتر برای از بین بردن رنگ‌دانه ملانین در واحد فولیکولی مو و سلول‌های بنیادین مسئول رشد مو استفاده می‌کند. ND: YAG یکی از بهترین دستگاه های لیزر موهای زائد بدن به‌واسطه ویژگی جذب حداکثری ملانین و جلوگیری از پخش شدن آن زیر پوست است. این عملکرد آن را به گزینه‌ای ایده‌آل برای لیزر پوست‌ها تیره بدل کرده است. از دیگر مزایای استفاده از این دستگاه می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • قدرت مانور بالا در مناطقی از بدن با دسترسی دشوار
 • هزینه استفاده معمولا پایین‌تر نسبت به سوپرانو و الکساندرایت
 • حداقل خطر در ایجاد تاول و التهاب پس از لیزر
 • ایجاد تأخیر در رشد مجدد مو

از معایب دستگاه ND: YAG‌ نیز موارد زیر هستند:

 • تأثیرگذاری کمتر روی موهای روشن و نازک
 • درد بیشتر نسبت به دیگر دستگاه‌ها و نیاز به خنک‌کننده
 • جلسات لیزر طولانی‌تر

دستگاه دیود

دستگاه لیزر دیود

دستگاه لیزر Diode از امواجی به طول ۸۱۰ نانومتر که توسط نیمه‌هادی‌های قوی تولید می‌شوند برای نفوذ به پوست و هدف قرار دادن فولیکول موهای زائد استفاده می‌کند. یکی از بهترین دستگاه های لیزر موهای زائد تیره و ضخیم، دستگاه دیود است. هزینه استفاده از این دستگاه معمولا برابر با دستگاه ND: YAG است. از مهم‌ترین مزایای دستگاه لیزر دیود، می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • قابلیت تنظیم طول‌موج بسته به ضخامت و رنگ مو
 • بدون آسیب‌رسانی به پوست

بااین‌حال استفاده از این دستگاه برای موهای روشن و نازک، بازدهی کمتری دارد. شما می‌توانید خدمات مراکز لیزر شمال تهران را که دارای این دستگاه هستند از تخفیفان با تخفیف استثنایی دریافت کنید.

دستگاه رابی

رابی (Ruby) یکی از قدیمی‌ترین برندهای دستگاه لیزر تجاری در دنیاست. این دستگاه نیز یکی از بهترین دستگاه های لیزر موهای زائد بدون درد است. بهترین مورداستفاده از ruby از بین بردن موهای زائد تیره روی پوست‌های روشن است. مزیت اصلی این دستگاه، مجهز بودن آن به سیستم خنک‌کننده داخلی است. طول‌موج دستگاه Ruby ۶۹۴٫۳ نانومتر است. محدودیت اصلی این دستگاه نیز عدم عملکرد مناسب بر روی پوست‌های تیره است. هزینه لیزر ruby قاعدتا پایین‌تر از دیگر دستگاه‌هاست؛ چراکه قیمت ارزان‌تری دارد.

می‌توان گفت که رابی، بهترین مارک دستگاه لیزر ازنظر عملکرد بدون سوختگی است که به‌واسطه تأخیر بین پالس‌های آن حاصل‌شده است. بااین‌حال، همین مزیت سبب، افزایش زمان جلسات لیزر می‌شود. این دستگاه برای موهای بسیار ضخیم، چندان مناسب نیست.

دستگاه IPL

IPL مخفف Intense Pulsed Light به معنی نور پالس شدید است. این پالس‌های شدید، ملانین مو را به انرژی گرمایی تبدیل کرده و درنتیجه، فولیکول مو را از بین می‌برند. IPL، بهترین دستگاه لیزر مو ازنظر سهولت استفاده است. این دستگاه برای انواع پوست عملکرد مناسبی داشته و در بسیاری از سالن‌های اسپا، زیبایی و مراکز غیر درمانی نیز از آن استفاده می‌شود. هزینه استفاده از IPL نسبت به سایز دستگاه ها بسیار ارزان‌تر است. دیگر مزایای این دستگاه موارد زیر هستند:

 • سرعت بالا
 • تقریبا بدون درد
 • عملکرد مناسب برای موهای تیره روی پوست روشن

بااین‌حال، گفته می‌شود دستگاه IPL نسبت به سایر دستگاه‌ها کیفیت پایین‌تری در از بین بردن موها دارد.

سخن آخر

انتخاب بهترین دستگاه برای لیزر موهای زائد به عوامل متعددی بستگی دارد که مهم‌ترین آن‌ها رنگ مو و رنگ پوست و همچنین ضخامت مو هستند. با توجه به توضیحات ارائه‌شده در این مقاله، می‌توان نتیجه گرفت که بهترین مارک دستگاه لیزر در حال حاضر، سوپرانو ICE است که قدرت بالا را بدون درد و نیز عملکرد مناسب بر روی انواع پوست ارائه می‌دهد. در رده‌های بعدی نیز ND: YAG و Diode قرار می‌گیرند.

 

 

امتیاز دهید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.