انواع کاشت ناخن و بهترین روش‌های آن

0 4,127

این روزها کاشت ناخن یکی از متداول ترین خدمات زیبایی است که به بانوان ارائه می‌ شود. دلایل زیادی است که یک خانم را مجاب می‌کند تا به کاشت ناخن روی بیاورد. نارضایتی از ظاهر ناخن، عدم رشد ناخن‌ها،جلوگیری از جویدن ناخن بر اثر استرس، عدم داشتن وقت کافی برای رسیدگی شخصی به ناخن و … همه و همه می‌توانند دلایلی باشند که یک خانم برای کاشتناخن به سالن‌های زیبایی مراجعه کند. اما کاشت ناخن چیست و چه روش‌هایی برای آن وجود دارد؟

کاشت ناخن در واقع قرار گرفتن لایه ای از ژل یا پودر روی ناخن است که باعث افزایش ضخامت و طول ناخن‌ها می‌شود. در ابتدا تنها روش‌های ژل و پودر متداول بودند اما در حال حاضر روش‌های کاشت زیادی به مخاطبان این بازار اراءه می‌شود که در ادامه شما را با آنها آشنا خواهیم کرد.

 

کاشت ناخن به صورت قالبی

این روش یکی از بی کیفیت ترین و ساده ترین روش‌های کاشت ناخن استدر نوع کاشت ناخن، مواد کاشت روی ناخن مصنوعی زده می شود و بعد از ضد قارچ زدن روی ناخن ها این ناخن مصنوعی را روی ناخن فشار می دهند تا بچسبد و بعد ناخن مصنوعی را می کنند. به دلیل ای که این نوع کاشت نیازی به  به سوهان کشی ندارد پس از مدت کوتاهی به اصطلاح ناخن هوا می‌گیرد.

کاشت ناخن قالبی سریعترین نوع کاشت است اما عموما به کسانی توصیه می‌شود که خودشان ناخن های هم سایز، صاف و یکدستی دارند. چرا که اگر ناخن‌های شما ناهماهنگ باشد و قالب با حالت اصلی ناخن‌های شما همخوانی نداشته باشد احتمال هواگیری و تشکیل قارچ بسیار بالا خواهد بود. همچنین به دلیل ضخیم بودن کاشت ناخن، کار از حالت طبیعی خود خارج می شود.

روش های کاشت ناخن
روش های کاشت ناخن

کاشت ناخن پودری

این روش از بهترین روش‌های کاشت ناخن است. در این روش ابتدا به سر ناخن یک قطعه ناخن مصنوعی چسبانده می‌شود و پس از تنظیم طول دلخواه مشتری و سوهان کشی و زدن ضد قارچ ، کاشت را با ترکیب پودر و لیکویید انجام می‌دهند. پس از این مرحله ناخن را دقیق و با ظرافت تمام سوهان کشی می‌کنند. این روش از مقاوم ترین و زیباترین روش‌های کاشت ناخن است. اما به دلیل زمانبر بودن فرآیند کاشت بیشتر به خانم هایی توصیه می‌شود که وقت و حوصله کافی برای زیباسازی ناخن‌های خود دارند و می‌توانند در هر جلسه‌ی کاشت ناخن یک ساعت و نیم تا دو ساعت برای ناخن‌های شان وقت بگذارند.

 

کاشت ناخن ژل

مواد کاشت ناخن به روش ژلی به صورت آماده در بازار موجود و قابل خریداری است. در این روش هم پس از قرار دادن تیپ و زدن ضد قارچ، کاشت را با مواد ژل انجام می‌دهند و سپس ناخن را زیر دستگاه UV قرار می‌دهند تا ژل خشک شود. بعد از این مرحله سوهان کشی انجام می‌شود.

این روش ایمن ترین کاشت از لحاظ سلامتی ناخن است. ناخن در کاشت ژل دچار کمترین آسیب خواهد شد اما در این روش مقاومت ناخن کاشته شده از مقاومت ناخن کاشته شده با پودر کمتر است. در بعضی مواقع کاشت ناخن ژله ای برای کسانی که عادت به جویدن ناخن دارند هم پیشنهاد می شود زیرا به دلیل طعم بد مواد ژل و کنده نشدنش این عادت از سر آن ها می افتد. چسب ناخن حساسیت زا نیست اما ممکن است برخی به مواد کاشت ناخن حساسیت داشته باشند که در آن صورت پوست آن ها دچار اگزما می شود و باید هر چه سریع تر کاشت ناخن را بردارند.

بیشتر بخوانید: انواع مدل‌های کاشت ناخن

 

کاشت ناخن میکس

ناخن میکس یک ناخن ترکیبی است و از دو نوع کاشت پودری و ژله ای تشکیل شده است، ما هم کاشت‌ناخن ژله ای و پودری را توضیح دادیم، در این روش بعد از این که از ضد قارچ استفاده شد و مراحل کاشت پودری را انجام شد و بعد از این که سوهان کشی انجام شد یک لایه ژل روی ناخن کشیده می‌شود و سپس ناخن داخل دستگاه یووی قرار داده شده و ناخن آماده می شود. کاشت ناخن میکس محکم، زیبا و نسبت به بقیه کاشت ها کمی گران تر است.

همچنین روش های دیگری هم وجود دارد که با الهام از روش‌های اصلی که در بالا توضیح دادیم ابداع شده اند در ادامه توضیح مختصری در مورد هریک از روش ها خواهیم داد. کاشت اکرلیک همان کاشت پودر است که به وسیله قلم انجام می‌شود. کاشت دوال هم نوع دیگری از کاشت است که ترکیب کاشت پودر و قالب است.

کاشت ناخن موقت یا نمازی هم اصطلاح دیگری است که در صورت مراجعه به سالن ها قطعا با آن مواجه خواهید شد. این روش شامل تیپ گذاری است و در حقیقت تنها طول ناخن را بلند می‌کند. نوع دیگر کاشت ناخن، کاشت سیلک است. در این روش که همانند روش پودر است به جای استفاده از تیپ از ورقه نازکی به نام سیلک استفاه می‌شود. نوع آخر کاشت کاشت گیاهی است که به جای استفاده از تیپ از فیبر استفاده می‌شود و برای کاشت از مواد گیاهی مخصوص استفاده می‌کنند.

 

عوارض کاشت ناخن

کاشت ناخن در صورتی که نکات بهداشتی در هنگام کاشت رعایت نشود، می‌تواند مشکلاتی از قبیل عفونت‌، اگزما، درماتیت و حتی مشکلاتی از قبیل از بین رفتن صفحه اصلی ناخن را به همراه داشته باشد. حتما از بهداشتی بودن وسایل و محیط سالن زیبایی که در آن کاشت ناخن را انجام می‌دهید اطمینان حاصل کنید و این نکته را فراموش نکنید که حداکثر زمانی که مجاز به نگه‌داری از ناخن‌های مصنوعی هستید، بین ۶ تا ۸ هفته است. پس از آن باید به مدت ۲ هفته به ناخن‌های اصلی خود استراحت بدهید. با رعایت این موارد می‌توانید عوارض کاشت ناخن را به صفر نزدیک کنید. برای آشنایی هر چه بیشتر این مشکل، حتما مطلب “عوارض کاشت ناخن چیست؟” را بخوایند.

مشاهده خدمات ناخن در تخفیفان


پدیکور چیست و چگونه آن را در خانه انجام دهیم؟

با موخوره و بهترین روش‌های موخوره گیری آشنا شوید

تابستان کجا سفر کنیم؟

چرا باید از کد تخفیف استفاده کنیم؟

امتیاز دهید

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

صبحانه رو با تخفیف بزن...
همین حالا خرید کنید
close-image