با ماساژ سوئدی و خواص درمانی شگفت انگیز آن آشنا شوید

0 219

رسیدن  به آرامش و درمان بدن از طریق ماساژ سوئدی، سال‌هاست که اثبات شده. امروزه بسیاری از مردم برای رسیدن به یک حس فوق العاده ماساژ را امتحان می‌کنند و از نتیجه هم بسیار خوشحال و راضی‌اند. اما چطور شده که ماساژ سوئدی این‌قدر پرطرفدار شده؟ با وبلاگ تخفیفان همراه باشید تا نگاهی کامل و دقیق به این سبک ماساژ پرطرفداری بیندازیم و از فواید و روش اثرگذاری این نوع ماساژ آگاه شویم.

 

ماساژ سوئدی چیست؟

ماساژ به طور سنتی متعلق به شرق بوده و در آن‌جا شکل گرفته. اروپایی‌ها برای اولین بار توسط هنریک لینگ، فیزیولوژیست سوئدی، ماساژی را ابداع کردند که بر اساس آناتومی بدن انسان شکل گرفته بود. در ابتدا نام این نوع ماساژ “پزشکی ژیمناستیک” نام داشت. ماساژ سوئدی با استفاده از فیزیولوژی و آناتومی بدن انسان و تکنیک‌های ماساژ چینی، مصری، یونانی و رومی و با استفاده از روش‌هایی که شمال مالیدن طولانی مدت و پرقشار، اصطکاک، تکان دادن و ضربه زدن است، سبکی را شکل داده که با عنوان ماساژ سوئدی یا جنبش سوئدی درمان در اروپا و آمریکا شناخته می‌شود.

امروزه از ماساژ سوئدی به عنوان ماساژی آرامش بخش با خواص درمانی فوق العاده یاد می‌کنند. طبق تحقیقات به عمل آمده این سبک ماساژ بر روز سفتی، گرفتگی و درد عضلات بدن تاثیر فوق العاده‌ای دارد و می‌تواند موجب بهبود عملکرد سیستم عصبی بدن و بهبود بسیاری از بیماری‌ها شود.

 

فواید ماساژ سوئدی

مطالعات نشان داده که تنها ۴۵ دقیقه دریافت ماساژ سوئدی، می‌تواند اثر قابل توجهی در کاهی سطح هورمون استرس و همچنین افزایش سلول‌های سفید خون بشود. البته این همه ماجرا نیست. ماساژ سوئدی می‌تواند با از بین بردن اسپاسم عضلانی، درد و سفتی عضلات را از بین ببرد و همچنین به بهبود رنگ پوست، گردش خون در بدن و همین‌طور کشش عضلات کمک کند. اگر مبتلا به تورم عضلانی، خستگی شدید یا حتی بیماری‌هایی مانند سرما خوردگی و آنفولانزا شده‌اید، ماساژ سوئدی می‌تواند درمان بسیار خوبی برای شما باشد. ماساژ سوئدی سموم موجود در بدن شما را از بین می‌برد و با تقویت سیستم ایمنی بدن، شما را سرحال و شاداب می‌کند.

رفع درد یکی از خواص بی‌نظیر ماساژ سوئدی است. این نوع ماساژ می‌تواند می‌توان دردهای مزمن را با استفاده از ضربه‌هایی کنترل شده به راحتی بهبود ببخشد. این ضربه‌ها باعث می‌شوند تا گردش خون در نواحی آسیب دیده بیشتر شود و در نتیجه باعث  آرامش بهتر عضله مورد نظر شود.

رسیدن به آرامش ذهن یکی دیگر از فواید ماساژ سوئدی است. فرض کنید که روی میز ماساژ بی‌حرکت خوابیده‌اید. روی تنفس و آرامش ذهن و جسم خود تمرکز کرده‌اید. ماساژ سوئدی آغاز می‌شود و عضلات بدن در حال ریلکس شدن هستند. ضرباتی که در این نوع ماساژ به بدن وارد می‌شود، باعث تسکین ماهیچه‌ها می‌شود. دستگاه گردش خوش جان تازه‌ای می‌گیرد و سوخت و ساز اندام‌های درونی بدن به طرز قابل ملاحظه‌ای، بهبود پیدا می‌کند. اندورفین در بدن آزاد می‌شود و آرامش تمام بدن و ذهن شما را در بر می‌گیرد.

 

انواع تکنیک‌ های ماساژ سوئدی

ماساژ سوئدی ۵ حرکت اصلی دارد که هر کدام خواص خود را دارند. این ۵ تکنیک عبارتست از افلوراژ، فشار، ضربه، لرزش و اصطکاک که در ادامه به آن‌ها می‌پردازیم.

افلوراژ: مالش‌های طولانی و با کف دو دست

فشار: شل شدن عضلات و افزایش گردش خون

ضربه: با کف دست و انگشتان تحریک عضلات و رفع تنش

لرزش: با استفاده از دست یا یک دستگاه برای ایجاد حرکت سریع که باعث شل و آرام شدن عضلات می‌شود.

اصطکاک: با فشار، سریع، به صورت حرکت دایره ای معمولا به آزادی گره های عضلانی انجام می‌شود.

 

مشاهده پیشنهادهای ماساژ در سایت تخفیفان

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

صبحانه رو با تخفیف بزن...
همین حالا خرید کنید
close-image