خیابان فرشته یا همان خیابان مرتضی فیاضی یکی از معروف‌ترین خیابان‌های شمال تهران به حساب می‌آید. خیابان فرشته که در منطقه ۱ شهرداری تهران قرار دارد، از سمت غرب به خیابان ولیعصر، بالاتر از چهارراه پارک‌وی، منتهی می‌شود. از خیابان فرشته به عنوان یکی از گران‌قیمت‌ترین مناطق تهران یاد می‌شود. تاریخ این قسمت از تهران به نهصد سال پیش، یعنی از همان زمانی که مردم در اطراف امامزاده صالح چادر نشین بودند، برمی‌گردد. در آن زمان، مردم در این محله خانه‌های کاه گلی ساختند و به کشاورزی مشغول شدند، در عهد قاجار زمین‌های فرشته بسیار بها داده شده و فرشته به محل ییلاق شاهزادگان دربار تبدیل شد. با گذشت زمان و با گسترش تهران به سمت شمال، فرشته از اقامتگاهی تابستانی به یکی از مناطق سکونت دائم در تهران تبدیل شد.

باغ‌ها و عمارت‌های زیبایی در دوران قاجار و پهلوی در این محله ساخته‌ شدند که متاسفانه بسیاری از آنها اکنون تبديل به برج‌های مسکونی شده‌اند. با ظهور شرکت‌های متعدد و مراکز تجاری در سال‌های اخیر، فرشته تبدیل به محله‌ای پر تردد شد ولی هنوز در عصر‌های خنک بهاری، زیبایی و آرامش همیشگی خود رو حفظ می‌کند و تجربه‌ی پیاده روی و گشت و گذار را در این منطقه بسیار لذت بخش می‌کند. رستوران ها و کافی شاپ های شیک و لوکس با طراحی خاص و مدرن، سرآشپزهای مجرب و برتر، غذاهای ایرانی بی‌نظیر از شاخصه‌های محله فرشته محسوب می‌شوند. همچنین باشگاه های ورزشی مدرن، سالن های زیبابی شیک، کلینیک های لیزر و لاغری متناسب با سطح منطقه فعالیت میکنند. این محله، جزء مناطق لوکس و شیک تهران بوده و خدماتی که در این منطقه به مشتریان ارائه می‌شود از استاندارد بسیار بالایی برخوردار است.

بازیابی کلمه عبور
یا
با اکانت یاهو وارد شوید با اکانت گوگل وارد تخفیفان شوید با اکانت فیسبوک وارد تخفیفان شوید با اکانت توییتر وارد تخفیفان شوید

با موفقیت وارد تخفیفان شدید

ایمیل و موبایلت رو وارد کن، کدتخفیف بگیر

برای اطلاع از تخفیفان‌های جدید مشترک تخفیفان شوید

اشتراک

اشتراک خبرنامه

برای اطلاع از آخرین تخفیف‌های شهرتان آدرس ایمیل خود را وارد نمایید