سوهانک

سوهانک

محله سوهانک یا بهتر بگویم دهکده سوهانک قدمت زیادی دارد. این محله در حال حاضر جزئی از زمین‌های شمیرانات به حساب می‌آید و در شمال شرق تهران قرار دارد. در گذشته اهالی دهکده از چهار رشته قنات آب آشامیدنی خود را تامین می‌کردند. موقعیت جغرافیایی این محله به این… ادامه مطلب…
مناطق نزدیک سوهانک

محله سوهانک یا بهتر بگویم دهکده سوهانک قدمت زیادی دارد. این محله در حال حاضر جزئی از زمین‌های شمیرانات به حساب می‌آید و در شمال شرق تهران قرار دارد. در گذشته اهالی دهکده از چهار رشته قنات آب آشامیدنی خود را تامین می‌کردند. موقعیت جغرافیایی این محله به این شرح است که از جنوب به جاده مینی سیتی- لشکرک، از شمال به دامنه جنوبی البرز و از سمت غرب به گردنه قوچک می‌رسد. سوهانک در گذشته کشتزار و باغ‌های قدیمی زیادی داشت.

امکاناتی نظیر مسجد، تکیه و گرمابه از گذشته تا به الان در سوهانک وجود دارد و یک دبستان قدیمی به نام ارمغان سوهانک (دبستان فولادی) فعلی که دارای 139 دانش آموز بود وجود داشت. آسیاب قدیمی سوهانک که زبانزد مردم این محله است قدمتش هنوز مشخص نشده اما جنس آن از ملات ساروج و سنگ خشک است. سوهانک محل شکار فتحعلی شاه قاجار بوده‌است. یکی از اقامتگاه زنان فتحعلی شاه هم در سوهانک بوده‌ است. سوهانک در گذشته باغ‌های بزرگی داشته باغی بزرگ به نام بنانیه که متعلق به خانواده‌ای زرتشتی بود که در حال حاضر تخریب شده است. باغ‌های قدیمی دیگری به نام‌های کوروس و سردار نیز جای خود را به آسمان خراش‌های کنونی در محله سوهانک داده‌اند.

سوهانک دارای امکانات آموزشی مانند: مدرسه، کتابخانه عمومی و همچنین دارای مراکز درمانی و سلامت نیز است. آب و هوای خوب سوهانک و نیاز جوانان و خانواده ها به ورزش و تفریح باعث شده امکانات تفریحی و ورزشی و زمین چمن فوتبال در این محله تاسیس گردد. سوهانک حسینیه‌ای قدیمی دارد که از لحاظ زیبایی و معنوی زبانزد دیگر حسینیه های محله تهران است.

بازیابی کلمه عبور
یا
با اکانت یاهو وارد شوید با اکانت گوگل وارد تخفیفان شوید با اکانت فیسبوک وارد تخفیفان شوید با اکانت توییتر وارد تخفیفان شوید

با موفقیت وارد تخفیفان شدید

ایمیل و موبایلت رو وارد کن، کدتخفیف بگیر

برای اطلاع از تخفیفان‌های جدید مشترک تخفیفان شوید

اشتراک

اشتراک خبرنامه

برای اطلاع از آخرین تخفیف‌های شهرتان آدرس ایمیل خود را وارد نمایید