تی آر ایکس چیست و چگونه باعث لاغری می شود؟

آیا می‌دانستید از وزن بدنتان می‌توانید برای تناسب اندام و لاغری استفاده کنید؟ ورزش تی آر ایکس ورزشی است که با وزن بدن و ایجاد تعادل استقامت و تناسب اندام را به همراه می‌آورد. تی آر ایکس یک ورزش رو به رشدی است که در سال‌های اخیر با استقبال بسیاری مواجه شده. این ورزش که از محبوبیت چشم گیری هم برخوردار است، برای چربی سوزی، رسیدن به اندام مناسب و حتی آماده سازی نیروهای نظامی و آتش نشانی هم استفاده می‌شود. در این مطلب با ما همراه باشید تا برای شما توضیح دهیم که تیاریکس چیست؟ به توضیح فواید تی آر ایکس بپردازی و از تاثیر تی آر ایکس بر شکم و پهلو برای شما بگوییم و شما را از زیر و بم این ورزش و فواید آن با خبر کنیم.

مشاهده تخفیف دوره TRX در تخفیفان

 

ورزش تی آر ایکس چیست؟

بسیاری معتقد هستند که ورزش تی آر ایکس حاصل تلفیق تجربیات نظامی، تحقیقات آکادمیک و تجربه هزاران مربی، وکارشناس ورزشی است. ورزش تی آر ایکس توسط یک افسر سابق ارتش آمریکا به نام رندی هتریک ابداع شد. نام تی آر ایکس مخفف عبارت Total Resistance exercise و به معنی تمرینات کلی استقامت است. این ورزش که در حقیقت از زیر شاخه‌های ورزش بدن سازی است، بر روی عضلات بدن تمرکز دارد.

اگر بخواهیم تعریفی از ورزش TRX ارائه کنیم، باید بگوییم که این ورزش شامل تمرینات کششی و استقامتی است که توسط لوازمی که به کش یا سیم تی آر ایکس معروف هستند، اجرا می‌شوند. تمرکز اصلی این ورزش در بالا بردن تعادل، استقامت بدن، انعطاف پذیری، چربی سوزی، و ثبات بدن است. ورزش تی آر ایکس باعث می‌شود تا بدن انرژی بیشتری نیست به سایر ورزش‌های دیگر مصرف کند. این مورد باعث می‌شود تا شخص از نظر تعادل و عضلانی در شرایط مطلوب قرار بگیرید. این امر در نهایت باعث به وجود آمدن شرایط فیزیکی ایده آلی خواهد شد که مد نظر ورزشکار است.

کش تی آر ایکس وسیله‌ای است بسیار مقاوم و از جنس نایلون. این کش از سقف آویزان می‌شود و می‌تواند تا ۶۰۰ کیلوگرم ورزن را به راحتی تحمل کند. شما با کش تی آر ایکس می‌توانید به راحتی طیف کاملی از حرکات ورزشی را انجام دهید. این حرکات باعث می‌شود تا بدن انرژی بسیار بالایی را مصرف کند. یکی از ویژگی‌های این ورزش تقویت عضلات کور بدن است که با ورزش TRX به راحتی تقویت می‌شوند.

 

ورزش تی آر ایکس چگونه باعث لاغری بدن می‌شود؟

با 2 یا 3 ماه انجام این ورزش، تاثیرات آن را به خوبی مشاهده خواهید کرد.
با ۲ یا ۳ ماه انجام این ورزش، تاثیرات آن را به خوبی مشاهده خواهید کرد.

یکی از سوالات مهمی که بسیاری به دنبال آن هستند، این است که تی آر ایکس چگونه باعث لاغری بدن می‌شود؟ اکثر کسانی که این ورزش را انجام می‌دهند پس از گذشت ۲ تا ۳ ماه از تاثیراتی که این ورزش روی تناسب اندامشان گذاشته، شگفت‌زده می‌شوند. تمرکز اصلی این ورزش روی اندام‌های میانی بدن است. وقتی ماهیچه‌های میانی بدن شروع به فعالیت کردند، سایر ماهیچه‌ها را هم با خود همراه می‌کنند. وقتی فشار کافی روی ماهیچه‌ها وارد شد، عضلات بدن شروع به سوختن چربی می‌کنند و در نتیجه در ناحیه کمر، شکم، داخل ران، بازو و دیگر اندام‌ها، چربی سوزی رخ می‌دهد. بنابراین پس از مدتی شاهد سفت شدن اندام میانی و بازوها و ران می‌شوید. بهترین روش برای نتیجه گیری و رسیدن به تناسب اندام، ادغام این ورزش با ورزشی مانند یوگا یا پیلاتس است. با این روش به راحتی به تناسب اندام مورد نظر خود می‌رسید.

 

چرا دستگاه تی آر ایکس برای خانم ها عالی است؟

وقتی ورزش trx را با سایر ورزش‌ها و تمرینات لاغری مقایسه می‌کنیم، به این نتیجه می‌رسیم که ورزش trx و لاغری فواید بسیاری برای خانم‌ها دارد. هدف خانم‌ها از ورزش به طور کلی لاغری و تناسب اندام است. این ورزش تمام بدن را درگیر می‌کند و باعث چربی سوزی و سوزاندن کالری می‌شود. و بدین ترتیب به شما کمک می‌کند تا علاوه بر اینکه راحت‌تر به بدن ایده‌آل خود برسید، بدنی قوی‌تر و سالم‌تر هم داشته باشید. فراموش نکنید که ورزش trx مقاومت بدن شما را بسیار بالا برده و به شما قدرت کنترل این مقاومت را خواهد داد. تمرینات تی آر ایکس به شما اجازه می‌دهد تا قدرت بدنی خود را به چالش بکشید و  مرکز قدرت بدن خود را نسبت نوع چالش تغییر دهید.

ورزش تی آر ایکس، ورزشی کاملا اقتصادی است. شما نیازی به تهیه ماشین‌های گران بدنسازی نخواهید داشت. قیمت سازه تی آر ایکس گران نیست و اگر امکان نصب آن را در خانه ندارید، می‌توانید تنها با تهیه کش تی آر ایکس و نصب آن به سقف یا در اتاق شروع به انجام این ورزش بکنید. برای انجام این ورزش شما حتی نیازی به تهیه دستکش یا کفش مناسب با این ورزش ندارید. استفاده از هر نوع کفش و لباس ورزشی‌ای برای انجام آن مناسب است.

 

فواید تی آر ایکس

TRX ورزشی عالی برای چربی سوزی و لاغری است. با این حال نباید انتظارات بالایی داشته باشید.
TRX ورزشی عالی برای چربی سوزی و لاغری است. با این حال نباید انتظارات بالایی داشته باشید.

در مورد معایب و فواید تی آر ایکس بسیار صحبت شده. تی آر ایکس  یک نوع ورزش هوازی و استقامتی است که حرفه‌ای‌ها به راحتی می‌توانند آن را انجام دهند. TRX یک ورزش قدرتی محسوب می‌شود و توان شما را بسیار زیاد می‌کند.هدف اصلی ورزش TRX تقویت، استقامت، قدرت بدنی، تعادل و انعطاف پذیری بدن است. تکنیک‌های انجام این ورزش طوری طراحی شده تا روی مرکز ورزن بدن تمرکز کند و عضلات اصلی و جانبی بدن را همزمان درگیر کند. این ورزش می‌تواند بین  هر شخصی می‌تواند این ورزش را انجام دهد. البته اگر برای اولین بار قصد انجام TRX را دارید، حتما زیر نظر مربی این کار را انجام دهید.

ورزش تیاریکس یک ورزش بسیار عالی برای چربی سوزی است. شما می‌توانید در یک جلسه یک ساعته تا ۱۶۰۰ کالری بسوزانید. علاوه بر این، ورزش TRX برای افراد مسن هم مفید است. تجهیزات این ورزش کم حجم است و سبک است و می‌توانید در اتاق خود هم آن را انجام دهید.

 

مضرات ورزش تی آر ایکس

اگر تازه می‌خواید ورزش را شروع کنید، بهتر است به سراغ TRX نروید.
اگر تازه می‌خواید ورزش را شروع کنید، بهتر است به سراغ TRX نروید.

وقتی می‌خواهید یک ورزش را شروع کنید، باید علاوه برا دانستن فواید آن، با مضرات آن هم آشنا باشید. مضررات ورزش TRX به این معنی نیستند که شما حتما با آن‌ها مواجه خواهید شد. بلکه به این معنی هستند که در صورت زیاده روی یا درست انجام ندادن تمرینات TRX، ممکن است با این مشکلات مواجه شوید. کسانی قدرت بدنی ضعیفی دارند یا سابقه آسیب‌های مفصلی دارند، باید در قبال انجام این ورزش بسیار حساس باشند. این احتمال وجود دارد که کش‌های تی آر ایکس به بدن شما آسیب وارد کند. کسانی که سابقه ورزش کردن ندارند بهتر است این ورزش را انجام ندهند و با ورزش‌های سبک شروع کنند و پس از دستیابی به قدرت بدنی مناسب به سراغ تی آر ایکس بروند

 

قیمت تی آر ایکس

اگه به دنبال خرید تجهیزات گران قیمت تی آر ایکس هستید و می‌خواهید تا از قیمت تی آر ایکس مطلع شوید، بهتر است کمی تامل کنید. خرید این تجهیزات می‌تواند برای شما گران تمام شود. ما پیشنهاد دیگری برای شما داریم. شما می‌توانید از تخفیف کلاس های تی آر ایکس استفاده کنید و هزینه خود را به طرز قابل توجهی کاهش دهید. تخفیفان همیشه برای شما پیشنهادهای متنوعی از باشگاه‌های ورزشی تهران که انواع کلاس‌های ورزشی از جمله کلاس trx را برگزار می‌کنند، دارد. برای مشاهده آن روی لینک زیر کلیک کنید.

مشاهده پیشنهادهای ورزشی در تخفیفان

از این مطلب خوشتان آمد؟ 1 ستاره2 ستاره (۱۴ رای, average: ۱٫۶۴ از ۲)
در حال بارگزاری


این مطالب را هم بخوانید:

ایروبیک چیست و چه مزایایی جهت کاهش وزن دارد؟

زومبا چیست و چه تاثیری در لاغری دارد؟

ورزش سی ایکس ورکس چیست و چه تاثیری بر لاغری دارد؟

نکات مهمی که درباره بدنسازی باید بدانید

 

1 ستاره2 ستاره (۱۴ رای, average: ۱٫۶۴ از ۲)
در حال بارگزاری

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.