ثبت آگهی
فرحزادی

فرحزادی

یکی از اصلی‌ترین و طولانی‌ترین خیابان‌های شهرک غرب، خیابان فرحزادی است. یکی از خیابان‌های مهم شمال غرب تهران که در منطقه دو واقع شده است. بلوار فرحزادی از میدان صنعت آغاز و با یک گردش به سمت شمال در دو جهت شمالی-جنوبی امتداد می‌یابد. با خیابان&z… ادامه مطلب…
مناطق نزدیک فرحزادی

یکی از اصلی‌ترین و طولانی‌ترین خیابان‌های شهرک غرب، خیابان فرحزادی است. یکی از خیابان‌های مهم شمال غرب تهران که در منطقه دو واقع شده است. بلوار فرحزادی از میدان صنعت آغاز و با یک گردش به سمت شمال در دو جهت شمالی-جنوبی امتداد می‌یابد. با خیابان‌های زرافشان، دادمان، بلوار دریا، بزرگراه نیایش، سرو غربی و بزرگراه یادگار امام تقاطع دارد و در نهایت به محله فرحزاد ختم می‌شود.

احداث این خیابان به زمان تاسیس شهرک غرب باز می‌گردد. در سال 1340 این شهرک در محدوده روستای قدیمی خوردین که در حال حاضر تنها اسم آن بر یک خیابان باقی مانده است، بنا گردید. روستای خوردین در 2 کیلومتری ده ونک و از توابع شمیران بوده است. در دوره ناصرالدین‌شاه این روستا متعلق به مستوفی‌الممالک بوده و درختان کهنسالش مشهور بوده که در حال حاضر تنها نشانه‌های آن در بخشی از حاشیه بلوار خوردین و باغ این منطقه به جای مانده است. از سال 1340 تفکیک زمین‌های روستا و طرح ریزی برای احداث شهرک صورت گرفت و در اوایل دهه 50، توسط شرکت‌های خارجی و داخلی احداث بناهای گوناگون در این محدوده آغاز شد. تکمیل سایر فازها و خیابان‌ها و جدول‌کشی، از جمله خیابان فرحزادی، تا دهه 60 به طول انجامید. در دهه 70 مجتمع‌های تجاری در شهرک احداث شد و در دهه 80 کاربری مسکونی بسیاری از برج‌ها، به اداری و تجاری تغییر یافت.

یکی از مهم‌ترین مراکز خرید تهران، یعنی مجتمع میلاد نور و همچنین مجتمع تجاری شهرک غرب، درخیابان فرحزادی قرار دارند. بسیاری از ساختمان‌های اداری و برج‌های شرکت‌های بزرگ نیز  در امتداد همین خیابان واقع شده‌اند. یکی دیگر از مراکز مهم در خیابان فرحزادی، مجموعه فرهنگی، ورزشی و تجاری اریکه ایرانیان است. از جمله پیشنهاد‌های ویژه تخفیفان در این خیابان، می‌توان به یکی از رستوران‌های معروف تهران یعنی رستوران اجاق باشی اشاره کرد. برای علاقه مندان به هنر و تئاتر، یکی از پیشنهادات خوب در این محدوده، مجتمع آفرینش است. همچنین آتلیه‌های عکاسی خوبی مثل آتلیه باران اریکه برای ثبت لحظه‌های خاص توصیه می‌شود.

بازیابی کلمه عبور
یا
با اکانت یاهو وارد شوید با اکانت گوگل وارد تخفیفان شوید با اکانت فیسبوک وارد تخفیفان شوید با اکانت توییتر وارد تخفیفان شوید

با موفقیت وارد تخفیفان شدید

ایمیل و موبایلت رو وارد کن، کدتخفیف بگیر

برای اطلاع از تخفیفان‌های جدید مشترک تخفیفان شوید

اشتراک

اشتراک خبرنامه

برای اطلاع از آخرین تخفیف‌های شهرتان آدرس ایمیل خود را وارد نمایید