خیابان دولت، یکی از خیابان‌های پر رفت و آمد شمال تهران در منطقه 3 است که محله‌های اختیاریه و درب دوم را از دروس و قلهک، جدا می‌سازد. خیابانی شرقی-غربی به طول 3 کیلومتر مابین دو بزرگراه صدر (از شمال) و همت (از جنوب) که از شرق به خیابان پاسداران و از غرب به خیابان شریعتی منتهی می‌شود. لازم به ذکر است که این خیابان بعد از انقلاب اسلامی به «شهید کلاهدوز» تغییر نام داده است، اما جزء خیابان‌هایی است که کماکان به نام قبلی شناخته می‌شود. در طول آن تقاطع‌های مهمی همچون چهارراه اختیاریه، چهارراه دیباجی، چهارراه قنات، بلوار کاوه و سه‌راه نشاط قرار دارند.

تاریخ احداث خیابان دولت احتمالاً به بعد از سال 1313 که باغ قلهک رسماً به سفارت انگلسات واگذار شد، برمی‌گردد. باغ 20 هکتاری که ضلع جنوبی آن خیابان دولت بوده و یکی از مهم‌ترین جاذبه‌های این منطقه است. با وجود خیابان‌بندی و ساختمان‌سازی جدید در این محدوده، اما هنوز کوچه‌های بن‌بست قدیمی در اطراف این خیابان به چشم می‌خورد. تقاطع خیابان دولت و بلوار کاوه نقطه‌ای است که چهار محله را از یکدیگر جدا می‌سازد. شمال شرقی این تقاطع، محله اختیاریه، شمال غربی، محله درب دوم، جنوب شرقی، محله دروس و جنوب غربی آن نیز محله قلهک واقع شده است. چهار محله قدیمی و تاریخی تهران که در گذشته از روستا‌های توابع شمیران بوده‌اند و با رشد بافت شهری تبدیل به محله‌های تهران شده‌اند و در حال حاضر خیابان دولت خط اشتراک این چهار محله است. این خیابان به دلیل عرض کم و دسترسی به خیابان‌های اصلی اطراف، در ساعات شلوغی معمولاً دچار ترافیک است. اما نکته مثبت آن این است که مکان‌های رفاهی و خدماتی مورد نیاز به اندازه کافی در همین خیابان وجود دارد. از رستوران و کافی‌شاپ گرفته، تا انواع فروشگاه‌ها، تا مراکز پزشکی و بهداشتی، داروخانه و مراکز زیبایی و آرایشی. از پیشنهادهای پرطرفدار تخفیفان برای این منطقه می‌توان به مرکز لاغری عارف و هم‌چنین آرایشگاه پازلینگ اشاره کرد.

دسترسی به این خیابان از طریق حمل نقل عمومی به وسیله مترو امکان‌پذیر است. ایستگاه مترو قلهک، در خیابان شریعتی، کمی پایین‌تر از خیابان دولت واقع شده است. همچنین پایانه تاکسیرانی در چهارراه پاسداران (تقاطع خیابان پاسداران و ابتدای خیابان دولت) قرار داد.

بازیابی کلمه عبور
یا
با اکانت یاهو وارد شوید با اکانت گوگل وارد تخفیفان شوید با اکانت فیسبوک وارد تخفیفان شوید با اکانت توییتر وارد تخفیفان شوید

با موفقیت وارد تخفیفان شدید

ایمیل و موبایلت رو وارد کن، کدتخفیف بگیر

برای اطلاع از تخفیفان‌های جدید مشترک تخفیفان شوید

اشتراک

اشتراک خبرنامه

برای اطلاع از آخرین تخفیف‌های شهرتان آدرس ایمیل خود را وارد نمایید