Wall Street Journal

تجارت فناوری در ایران با ظرفیت‌های نامحدود

وال‌استریت ژورنال یکی از معتبرترین نشریات اقتصادی با گستره توزیع بین‌المللی است. این نشریه موضوعات مختلفی مانند اقتصاد کلان، بورس و سرمایه‌گذاری در سراسر جهان را پوشش می‌دهد. در گزارش این نشریه که به فضای کسب و کار‌های نوین در ایران پرداخته است، فرصت‌های متنوعی در تجارت‌های نوپا مطرح شده‌اند و تخفیفان نیز به عنوان یکی از کسب‌وکارهای موفق اینترنتی مورد توجه قرار گرفته است. اهمیت این گزارش علاوه بر اعتبار فوق‌العاده نشریه Wall Street Journal به نظراتی است که از سوی سرمایه‌گذاران بین‌المللی در مورد کسب‌وکارهای جوان ایرانی بیان شده‌اند.

به گزارش وال‌استریت ژورنال، تخفیفان یکی از شرکت‌های موفق اینترنتی است که چهار سال پیش راه‌اندازی شد و اکنون بیش از یک میلیون مشترک ایمیل دارد که پیشنهادهای روزانه را علاوه بر صفحات سایت از این طریق دریافت می‌کنند. این شرکت اکنون 60 نفر پرسنل دارد. تخفیفان تا کنون از سرمایه‌های خارجی استفاده نکرده است اما نازنین دانشور، موسس و مدیرعامل تخفیفان معتقد است حضور این سرمایه‌ها می‌تواند به رشد تخفیفان شتاب دهد.

نازنین دانشور در پاسخ به خبرنگار این نشریه در مورد سرمایه‌گذاری در ایران می‌گوید: سرمایه‌گذاران خارجی برای حضور در ایران اشتیاق نشان می‌دهند اما هنوز تمایلی به امضای قرارداد ندارند، عدم اطمینان در مورد نحوه بازگشت سرمایه پس از رفع محدودیت‌ها یک نگرانی برای سرمایه‌گذاران است. شرکت‌های بزرگ دغدغه‌های جدی در مورد تحریم‌ها دارند زیرا می‌تواند روی سرمایه‌گذاری آنها در سایر نقاط جهان نیز موثر باشد.

با این حال شرکت‌های امریکایی نیز منتظر فرصت برای حضور در ایران هستند و سال گذشته در وال‌استریت‌ ژورنال گزارشی منتشر شد که از مذاکره اپل با توزیع‌کنندگان ایرانی برای حضور پس از رفع تحریم‌ها حکایت داشت.

در ایران بالغ بر 40 درصد جمعیت 80 میلیونی این کشور به اینترنت دسترسی دارند اما این دسترسی روی پلتفرم موبایل کمتر از 15 درصد است. این کشور در طول 30 سال گذشته تمایل چندانی به فرصت‌های تجاری از سوی خارجیان نداشته است و حضور شرکت‌های امریکایی به واسطه تحریم‌ها در ایران ممنوع است با این حال شرکت‌های اروپایی می‌توانند طبق قواعدی با ایران تجارت محدود داشته باشند.

در این گزارش، کریس شرودر از سرمایه‌گذاران خیرخواه که اخیرا دو بار به ایران مسافرت داشته است می‌گوید: ظرفیتی که تا به امروز در ایران دیده‌ام را در هیچ کجای دنیا نمی‌بینید. شرودر مطالعات مفصلی در مورد استارتاپ‌ها دارد و در کتاب خود فضای کسب‌وکارهای نوپا در خاورمیانه را بررسی می‌کند.

لینک اصلی خبرمشاهده PDF

بازیابی کلمه عبور
یا
با اکانت یاهو وارد شوید با اکانت گوگل وارد تخفیفان شوید با اکانت فیسبوک وارد تخفیفان شوید با اکانت توییتر وارد تخفیفان شوید

با موفقیت وارد تخفیفان شدید

ایمیل و موبایلت رو وارد کن، کدتخفیف بگیر

برای اطلاع از تخفیفان‌های جدید مشترک تخفیفان شوید

اشتراک

اشتراک خبرنامه

برای اطلاع از آخرین تخفیف‌های شهرتان آدرس ایمیل خود را وارد نمایید