The Guardian

گاردین از انقلاب تجارت‌های نوپا در ایران می‌گوید

تهران هزاران کیلومتر از سیلیکون ولی به عنوان خانه بزرگ‌ترین شرکت‌های حوزه فناووری و بستر بیشترین نوآوری‌ها فاصله دارد اما کارآفرینان ایرانی در حال نزدیک شدن به آن هستند. گزارش گاردین از تجارت‌های موفق ایران مانند تخفیفان با این عبارت شروع می‌شود و در ادامه به وضعیت کسب‌‌و‌کارهای موفق اینترنتی می‌پردازد. در این گزارش می‌خوانیم:

70 درصد از جمعیت 80 میلیونی ایران زیر 35 سال سن دارند و طبق آمار رسمی حداقل نیمی از جمعیت ایران دارای موبایل‌های هوشمند هستند. اطلاع دقیق از تعداد کاربران اینترنت در ایران نیست اما طبق آمار  Internet World Stats می‌توان گفت 46 میلیون نفر در این کشور به اینترنت متصل هستند که ضریب نفوذ 57 درصدی را نشان می‌دهد. تخفیفان نیز در این فضا فعالیت می‌کند و می‌توان آن را نسخه ایرانی وب سایت Groupon نامید که توسط نازنین دانشور راه‌اندازی شده است. این سایت بهترین پیشنهادهای روزانه در 9 گروه مانند کافی‌شاپ و رستوران تا کنسرت و تئاتر را به کاربران ارایه می‌دهد و برای بیش از 1 میلیون مشترک ایمیلی خود روزانه 20 تا 25 پیشنهاد جدید دارد.

نازنین دانشور یکی از معدود دختران ایرانی است که یک استارتاپ فناوری را اداره می‌کند. او چهار سال پیش حرفه پرسود خود در آلمان را رها کرد و به ایران بازگشت تا به یک کارآفرین در کشور خود تبدیل شود. او با کمک خواهر خود وب‌سایت تخفیفان را راه‌اندازی کردند که روزانه تنها یک پیشنهاد در بخش رستوران یا سرگرمی داشت اما به سرعت رشد کرد و به ابعاد کنونی رسید. یکی از پیشنهاداتی که ابتدای این هفته روی تخفیفان نمایش داده شد 70 درصد تخفیف در بلیت یک کنسرت در تالار مجلل وحدت در تهران را پیشنهاد می‌کرد.

دانشور به عنوان یک کارآفرین موفق که اکنون 60 کارمند در شرکت او مشغول به کار هستند یکی از معدود ایرانیانی است که به کنفرانس فناوری  Silicon Valley دعوت شد تا در مورد استارتاپ‌های فناوری ایران سخنرانی کند. او همچنین یکی از ایرانیان عضو هیات راهبری کنفرانس کارآفرینی iBridges در برلین است.

موسس و مدیرعامل تخفیفان دربارع شروع کار خود می‌گوید: زمانی که ما تخفیفان را راه‌اندازی کردیم مردم به این شکل تجارت خوشبین نبودند. چهار سال پیش مردم معنای استارتاپ را نمی‌دانستند و آن را نوعی کلاه‌برداری تصور می‌کردند. اما امروز این نوع کسب و کار برای مردم کاملا جدی است و به آن اعتماد دارند.

لینک اصلی خبرمشاهده PDF

بازیابی کلمه عبور
یا
با اکانت یاهو وارد شوید با اکانت گوگل وارد تخفیفان شوید با اکانت فیسبوک وارد تخفیفان شوید با اکانت توییتر وارد تخفیفان شوید

با موفقیت وارد تخفیفان شدید

ایمیل و موبایلت رو وارد کن، کدتخفیف بگیر

برای اطلاع از تخفیفان‌های جدید مشترک تخفیفان شوید

اشتراک

اشتراک خبرنامه

برای اطلاع از آخرین تخفیف‌های شهرتان آدرس ایمیل خود را وارد نمایید