کراتینه مو چیست و چگونه موهای شما را صاف و براق می‌کند؟

خیلی وقت است که دیگر داشتن موهای صاف و لخت که حتی در باران هم به مشکلی نخورند، آرزو نیست. کراتینه مو برای بانوانی است که از موهای وز خود خسته شده‌اند و می‌خواهند برای مدتی هم که شده از صاف بودن موهای خود لذت ببرند. امروزه آرایشگاه‌های زیادی در تهران کراتینه مو را انجام می‌دهند. اگرچه این روش یکی از سریع‌ترین و بهترین روش‌ها برای نرم و لخت شدن موها است اما اینکه کراتینه مو چیست و آیا کراتینه کردن مو کراتینه مو به ساختار موهای آسیب می‌رساند یا خیر سوالی است که در این مطلب به آن می‌پردازیم.

 

 کراتینه مو چیست؟

کراتین در اصل یک نوع پروتئین است که در به طور طبیعی در موها وجود دارد. این پروتئین باعث صاف درخشان بودن موها می‌شود. این پروتئین به میزان کافی در ساختمان موی افرادی که موهای فر یا موهای وز دارند، وجود ندارد. عمل کراتینه مو در حقیقت با جایگزین کردن مقدار کراتین مورد نیاز مو، باعث نرم شدن و صاف شدن موها تا ماه‌ها می‌شود. کراتینه مو که اغلب پرهزینه هم است. امروزه در آرایشگاه‌ها و سالن‌های زیبایی بسیاری انجام می‌شود و با استقبال بسیاری از بانوان هم مواجه شده.

این باور که روش کراتینه باعث صاف شدن موها می‌شود در حقیقت اشتباه است. در هنگام انجام این روش از محلولی استفاده می‌شود که کراتینه با موها ترکیب شده و کتیکول مو را به دلیل نبودن کراتین در مو آسیب دیده را ترمیم می‌کند. نتیجه ترمیم کوتیکول مو، به وجود آمدن موهایی صاف و براق است.

این را در نظر داشته باشید که کیفیت موهای طبیعی ما بهترین حالت است. و ما با رنگ کردن، اتو کرده و استفاده از مواد شیمیایی مختلف، باعث نابودی موهای خودمان می‌شویم. کراتین کردن مو فقط برای موهایی مناسب است که بسیار وز و قابل شانه کردن، نیستند.

 

روش انجام کراتینه مو چیست؟

داشتن موهای صاف به دلیل وجود نوعی پروتئین به نام کراتین در ساختار مو است.

برای انجام کراتینه مو، آرایشگر از محصول صاف کننده کراتینه مو استفاده می‌کند و روی موهای شما قرار می‌دهد. این محلول ممکن است از منابع  طبیعی، حیوانی یا مصنوعی به دست آمده باشد. استفاده از کراتینه‌های طبیعی یا حیوانی نتیجه بسیار بهتر و عوارض کمتری دارد. بعد از قرار دادن کراتینه روی موها، آرایشگر از یک اتوی مو استفاده می‌شود تا از گرمای آن به عنوان مهر و موم کنند کراتینه مو بهره ببرد. این عمل بسته حجم و بلندی موهای شما ارتباط دارد و ممکن از ۹۰ دقیقه یا بیشتر طول بکشد.

 

ماندگاری موهای کراتینه شده چقدر است؟

با کراتینه مو شما می‌توانید ۲ تا ۳ ماه از داشتن موهای صاف لذت ببرید.

یکی از فواید کراتینه مو، ماندگاری آن است. البته درمان با کراتینه مو معمولا نتایج کاملا متفاوتی دارد. بسیاری از افراد دقیقا به نتیجه مورد نیاز خود می‌رسند و تا ماه‌ها موهایشان لخت و صاف باقی می‌ماند. ولی در برخی از افراد هم رضایتمندی بسیاری کمتر است. موهای این افراد پس از چند هفته به حالت اولیه خود باز می‌گردد. ولی می‌توان گفت که به طور متوسط کراتینه مو بین ۲ تا ۳ ماه ماندگاری دارد.

 

 

عوارض کراتینه مو

کراتینه مو عوارضی دارد که باید به آن توجه شود.
کراتینه مو عوارضی دارد که باید به آن توجه شود.

کراتینه به صورت طبیعی نه فقط مضر نیست بلکه فایده‌های بسیاری هم دارد. اما مشکل اصلی در شیوه به کارگیری آن است که باعث به وجود آمدن خطراتی می‌شود. آگاه داشتن از مشکلات و عوارض کراتینه مو حق هر شخصی است که می‌خواد از این روش استفاده کند. کراتینه مو عوارضی می‌تواند داشته باشد که به شرح زیر است:

حساسیت: کراتینه مو ممکن است باعث بروز حساسیت‌هایی شود. علائم این حساسیت می‌تواند شامل خارش یا دانه‌های قرمز رنگ باشد. کسانی که پیش زمینه آلرژی و حساسیت دارند به هیچ عنوان از این روش استفاده نکنند.

ریزش و نازک شدن مو: یکی از بزرگ‌ترین مشکلات کراتینه مو ریزش موها است. دیده شده که بسیاری از افراد موهایشان پس از نخستین شست و شو از ریشه کنده شده. در بسیاری از اوقات نازک شدن مو در طی چند هفته پس از انجام کراتینه دیده شده. در صورت مشاهده این موارد به پزشک متخصص مو مراجعه کنید.

سرطان: قدرت صاف‌کنندگی موها به دلیل وجود فرمالدئید است. فرمالدئید، یک ماده سرطان‌زاست که تقریبا در اغلب محصولات کراتینه مو یافت می‌شود. حتی نوع مشهور کراتین مو به نام نوع برزیلی حاوی فرمالدئید است. اگر چه بیشتر سالن‌های زیبایی از ماسک‌های مو برای پاک کردن فرمالدئید استفاده می‌کنند ولی هیچ روشی وجود ندارد که از جذب مقدار بسیار کم فرمالدئید از سطح پوست پیشگیری کند و متاسفانه فرمالدئید خاصیت بالقوه شدیدی برای بروز سرطان دارد.

 

قیمت کراتینه مو

قیمت کراتینه مو به عواملی مانند پرپشتی، میزان قد موهای و مارک کراتینه مو دارد. طبعا کسانی که موهای بلند و پرپشتی دارند و می‌خواهند از بهترین مارک کراتینه مو استفاده کنند، قیمت بیشتری باید پرداخت کنند. قیمت کراتینه مو برای موهای کوتاه از ۱۵۰ هزار تومان شروع می‌شود و برای موهای بلند از ۳۰۰ هزار تومان شروع می‌شود.

 

کراتینه مو مردانه چیست؟

آقایان هم برای داشتن موهای صاف و دلخواهشان، می‌توانند از کراتینه مو استفاده کنند و موهای خود را صاف و براق کنند. کراتینه مو در آقایان همان تاثیری را دارد که برای بانوان دارد. کراتینه با مو ترکیب شده و آسیب‌های کوتیکول مو را ترمیم می‌کند. بدین ترتیب شما برای چندین ماه، موهایی صاف و براق خواهید داشت که به راحتی شانه می‌شوند و فرم دلخواه شما را به خود می‌گیرند.

 

کراتینه مو با تخفیف

 


تور کویر مصر با تخفیف در نخستین وب سایت تخفیف گروهی ایران

کویتیشن چیست و چه فوایدی دارد؟

جرمگیری دندان و تمام نکاتی که باید درباره آن بدانید

با بهترین قطارهای تهران مشهد آشنا شوید

 

1 ستاره2 ستاره (No Ratings Yet)
در حال بارگزاری

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.