انواع پیتزا: کدام پیتزا در ایران از همه معروف‌تر است؟

انواع پیتزا

ایرانی‌ها همیشه به غذاهای خوشمزه روی خوش نشان داده‌اند. فرقی ندارم که سالاد الویه روسی باشد، با بیف استراگانوف یا ساندویچ. اما حساب پیتزا جداست. این غذای خوشمزه از ابتدا با استقبال بسیار زیادی مواجه شد و کم کم جای خود را در سفره‌ها خانواده‌ها مستحکم کرد. در ایران پیتزاهای مختلفی به فروش می‌رسند. در این مطلب با ما همراه باشید تا انواع پیتزا که در ایران از محبوبیت بسیار برخوردار هستند را به شما معرفی کنیم.

پیتزا مارگاریتا

پیتزا مارگاریتا

این پیتزای ایتالیایی که با گوچه، ریحون و نوعی سس مخصوص درست می‌شود، با پنیر زیاد از جمله اولین پیتزاهایی است که ایتالیایی‌ها درست کرده‌اند. این پیتزا را به افتخار ملکه مارگاریتا که در قرن نوزدهم و در ایتالیا سلطنت می‌کرد و به این غذا علاقمند شد، مارگاریتا صدا می‌کنند.

پیتزا مخصوص

پیتزا مخصوص
پیتزا مخصوص

یکی از انواع پیتزا، پیتزا مخصوص است که مختص ایرانی‌هاست و به شکل‌های مختلفی طبخ می‌شود. تقریبا هر رستوران، پیتزا مخصوص را به سبک خود تهیه می‌کند. این نوع پیتزا به خاطر داشتن مخلفات زیاد مانند سوسیس، کالباس، قارچ، فلفل دلمه‌ای و… معروف است. معمولا طعم کالباس و پنیر در این پیتزاها طعم غالب است. بسیار به این نوع پیتزا به خاطر داشتن مخلفات زیاد علاقه‌ای ندارند. در هر حال این نوع پیتزا طرفداران همیشگی و پر و پا قرص خود را دارند. اگر طرفدار پیتزاهای پرپیمان هستید، این سبک از پیتزا یکی از انواع پیتزا است که می‌تواند شما را به هدفتان برساند.

پیتزا مخلوط

پیتزا مخلوط
پیتزا مخلوط

ترکیب کالباس و سوسیس در پیتزا را احتمالا ما ایرانی‌ها ابداع کرده‌ایم. پیتزا مخلوط یکی از پرطرفدارترین انواع پیتزا در ایران است. در این نوع پیتزا طعم سوسیس و کالباس کاملا غالب است. بعضی از پیتزا فروشی‌ها گوشت را هم با این پیتزا ترکیب می‌کنند. استفاده از زیتون، فلفل دلمه‌ای و قارچ هم از این پیتزا استفاده می‌کنند.

پیتزا پپرونی

پیتزا پپرونی
پیتزا پپرونی

پپرونی در طی این‌ سال‌ها جایگاه ویژه‌ای در بین پیتزاها پیدا کرده. کالباس تند با سس مخصوص و زیتون یکی از محبوب‌ترین پیتزاها در سراسر دنیا را تشکیل داده. طعم پپرونی و تندی خاص آن، کاملا در این پیتزا غالب است. دستور پخت‌های مختلفی برای تهیه این پیتزا وجود دارد که هر کدام از آن‌ها خوشمزگی خاص خود را دارند.

پیتزا استیک

پیتزا استیک

پیتزا استیک یکی دیگر از انواع پیتزا است که در سال‌های گذشته به محبوبیت زیادی رسیده. پیتزا استیک به شکل‌های مختلفی طبخ می‌شود. فیله گوشت و سیر از مخلفات اصلی این پیتزا به حساب می‌آید. بعضی از فست فودها ورقه‌های گوشت را به صورت کامل رو پیتزا قرار می‌دهند و بعضی دیگر گوشت را رشته می‌کنند. گوشت، مزه غالب در پیتزا استیک است و معمولا به همراه زیتون، سیر و فلفل دلمه‌ای سرو می‌شوند.

پیتزا گوشت و قارچ

پیتزا گوشت و قارچ
پیتزا گوشت و قارچ

گوشت چرخ کرده به همراه پیاز و فلفل دلمه‌ای و قارچ همیشه ترکیب فوق‌العاده‌ای بوده‌اند. پیتزا گوشت و قارچ یکی از محبوب‌ترین انواع پیتزا در جهان است. طعم گوشت چرخ شده در این پیتزا، طعم غالبی است که با خاطر وجود فلفل دلمه‌ای و قارچ خوشمزه‌تر هم شده. این پیتزا معمولا با خمیر ضخیم و به صورت آمریکایی طبخ می‌شود.

پیتزا مرغ

پیتزا مرغ
پیتزا مرغ

فلیه مرغ، فلفل دلمه‌ای، زیتون و پنیر پیتزا ترکیب بسیار خوبی را به وجود آورده‌اند. طعم تند شده این پیتزا هم بسیار خوب است و برای کسانی که به غذاهای تند علاقه دارند، این پیتزا می‌تواند بسیار خوب باشد. در این پیتزا طعم فلفل دلمه‌ای و مرغ کاملا غالب است.

مشاهده پیشنهادهای فست فود در تهران

 


پیتزا آمریکایی و ایتالیایی چه تفاوتی دارند و با ۹ پیتزا معروف آمریکایی آشنا شوید

۱۰ نکته‌ای که برای درست کردن یک همبرگر خوشمزه باید بدانید

۳ ویژگی اصلی که باید در یک رستوران ایتالیایی به آن توجه کنید

 

1 ستاره2 ستاره (No Ratings Yet)
در حال بارگزاری

 

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.