برای اطلاع از تخفیفان‌های جدید مشترک تخفیفان شوید

اشتراک خبرنامه

شرایط کنسلی وتعویض کالا

این شرایط ویژه کالاهای ارسالی توسط تیم تخفیفان می‌باشد. ارایه‌دهنده این کالاها در صفحه جزییات کالا، تیم تامین تخفیفان است و شرایط زیر شامل کالاهای ارایه شده‌ توسط مراکز دیگر نمی‌گردد.


آسودگی خاطر و رضایت مندی مشتریان همواره از الویت‏‌های شرکت تخفیفان  بوده است و تخفیفان  در این راستا می‏‌کوشد تا سفارشات در شرایط مطلوب و مورد انتظار به دست شما مشتریان محترم برسد. با وجود این ممکن است شماعزیزان پس از خرید، با مسایلی روبرو گردید .به همین منظور درچنین مواردی خدماتی در چارچوب خدمات پس از فروش در نظر گرفته شده است


مغایرت کالای ارسال شده با سفارش مشتریان

- در شرایطی که در مشخصات  کالای دریافت شده اعم از رنگ، سایز، جنس و ... با سفارش ثبت شده شما اختلاف وجود داشته باشد، به نکته‌‏های زیر دقت فرمایید:

- امکان تعویض یا استرداد کالا در صورتی وجود دارد که شما حداکثر تا 24 ساعت کاری پس از دریافت کالا به واحد خدمات پس از فروش  تخفیفان اطلاع داده وفرم برگشتی کالا را درسایت تکمیل نمائید.
در صورتیکه کالای سفارش شما موجود باشد , کالای مورد نظر , برای شما ارسال وکالای قبلی توسط مامورین پست دریافت وبه تخفیفان عودت  می گردد . در غیر این صورت اگر کالای مورد نظر شما در انبار موجود نباشد وجه پرداختی مسترد ویا بحساب کاربری منظور خواهدشد.

تبصره1:در مورد کالاهایی که بصورت بسته بندی ویا وکیوم باشدچنانچه تغییرویا ازحالت اورجینال خارج گردد وهمچنین کالاهایی که منع استفاده بهداشتی داشته باشندچنانچه مشتری ازآنان استفاده نماید, بعنوان کالای برگشتی تلقی نمی گرددوتخفیفان از قبول تعویض ویا عودت وجه آن خودداری خواهد نمود.
 
تبصره 2: درمورد کالاهایی که دارای گارانتی میباشد تخفیفان تعهدی نسبت به آن دسته ازکالاها نداشته ومشتری میتواند مستقیما" ازطریق شرکت مربوطه موضوع را پیگیری نماید.
برای ارسال کالای دارای مغایرت به تخفیفان ، لازم است کالا به ‏خوبی بسته بندی و همه لوازم جانبی و فاکتور به صورت کامل به همراه آن فرستاده شود و در غیر این صورت تا تکمیل کردن موارد فوق اقدامی از سوی تخفیفان صورت نمی‌‏‏گیرد.
 واریز و عودت وجه به حساب مشتری حداکثر تا 5 روز کاری پس از دریافت کالا و تایید واحد خدمات پس از فروش صورت می پذیرد.

تبصره3: هزینه‏‏‌های ارسال کالا در صورت وجود مغایرت با اطلاعات درج شده در سایت، به عهده تخفیفان است.

در صورت اشکال فنی در کالا

ازآنجائیکه کالاهای الکترونیکی غیر بسته بندی اورجینال , توسط واحد فنی تخفیفان کنترل کیفی میشود لذا ازسالم بودن آن مطمئن بوده وپس از تست جهت مشتریان ارسال میگردد .فهذاتخفیفان به کاربران خود فرصت ویژه ای اختصاص داده است. به این نحو که مشتریان می توانند کالای خریداری شده را تست کرده و در صورت مشاهده هر گونه اشکال فنی، مراتب را به واحد خدمات پس از فروش تخفیفان اطلاع دهند.

 جهت استفاده از این سرویس به نکته‏‏‌های زیر دقت فرمایید:

-اشکال و یا ایراد فنی باید حداکثر تا 24ساعت کاری  پس از دریافت کالا، به خدمات پس از فروش تخفیفان اطلاع داده شود.

- کارشناسان خدمات پس از فروش تخفیفان ایرادهای اعلام شده توسط مشتری را بررسی و کنترل می‌‏کنند. در صورتی که نقص فنی توسط کارشناسان تخفیفان تایید شود، کالا تعویض خواهد شد و یا می‌توانید کالای خود را با مدل دیگری جایگزین نمایید.

-برای ارسال کالای دارای ایراد فنی به تخفیفان، لازم است کالا به ‏خوبی بسته بندی و همه لوازم جانبی و فاکتور به صورت کامل به همراه آن ارسال شود.

نکته1: چنانچه مشتری در اثر استفاده نادرست ازکالاصدمه ای به آن زده باشد مشمول تعویض ویا استرداد وجه نخواهد شد.

-از هنگامی که وضعیت کالا در واحد خدمات پس از فروش، مشخص شود در صورتی که نیاز به استرداد وجه باشد، حداکثر تا 3روز کاری طبق درخواست مشتری مبلغ به حساب مشتری واریز ویا بحساب کاربری وی منظور خواهدشد.

تبصره4: هزینه‏‏‌های ارسال کالا در صورت تایید ایراد فنی، به عهده تخفیفان است.

آسیب‏های فیزیکی ناشی از حمل و نقل
تمامی بسته بندی ها در تخفیفان با رعایت ایمنی کامل صورت گرفته و در صورت بروز هر گونه حادثه در هنگام حمل و تحویل به عهده شرکت حمل و نقل است و تخفیفان با تایید شرکت حمل کننده سفارش، خسارت را جبران خواهد کرد.
در صورت مشاهده هرگونه آسیب فیزیکی ناشی از حمل و نقل، باید در عرض 24 ساعت به واحد خدمات پس از فروش شرکت تخفیفان  اطلاع داده شود.
کالای آسیب دیده و همه لوازم جانبی  و متعلقات آن می بایست به همان شکلی که مشتری تحویل گرفته است با هماهنگی واحد خدمات پس از فروش، به شرکت حمل کننده تحویل داده شود..
در صورتی که آسیب‏های ناشی از حمل و نقل در لحظه تحویل قابل مشاهده باشد و یا بسته بندی کالا در زمان حمل دچار آسیب شده باشد است، از تحویل گرفتن بسته خودداری نموده  تا جهت بررسی و ارسال مجدد به تخفیفان برگشت داده شود.

انصراف از خرید و تعویض سفارش
در صورتی که انصراف مشتری از خرید، پیش از ارسال کالا باشد بهتر است هر چه سریع‏‌تر انصراف خود را به واحد خدمات پس از فروش اطلاع دهد، تا در اسرع وقت استرداد وجه و یا تغییر سفارش انجام گردد.
در صورتی که مشتری پس از دریافت کالا از خرید خود منصرف شود، حداکثر تا 24  ساعت کاری ‏، باید انصراف خود را به واحد خدمات پس از فروش اطلاع دهد.

نکته 2: در مورد کالاهایی که توسط مشتری به تخفیفان ارسال میگردد کالا توسط واحد فنی فروشگاه بررسی میگردد وچنانچه مشتری محق نباشد واحد خدمات پس ازفروش شرکت باطلاع مشتری خواهد رساند دراین مرحله کالابصورت امانی نزدفروشگاه باقی خواهد ماند ومشتری میتواند باتوجه به پرداخت هزینه حمل ارسالی توسط تخفیفان کالای معیوب خودراحضورا" دریافت نمایند. وبرای آن دسته ازمشتریانی که درشهرستان میباشند باواریزوجه هزینه حمل برای مرحله اول ودوم ,تخفیان کالای معیوبی را برایشان ارسال می نماید.

نکته3:
 برای ارسال دقت فرمایید که کالا به ‏خوبی بسته بندی شود و همه لوازم جانبی و فاکتور به صورت کامل به همراه آن ارسال شود. بدیهی است در صورتی که کالای برگشتی در شرایط اولیه خود به تخفیفان تحویل نشود، امکان استرداد آن وجودنخواهدداشت.

از هنگامی که واحد خدمات پس از فروش کالا را دریافت و تایید کند که کالا استفاده نشده وکلیه لوازم همراه آن موجود هستند و آسیبی به دستگاه وارد نشده است، استرداد وجه به مشتری ، حداکثر تا 5روز کاری به حساب مشتری واریز خواهد شد. و در صورت تمایل به جایگزینی کالا، سفارش دیگری برای مشتری ایجاد می گردد. در چنین مواردی هزینه‏ استرداد کالا به عهده مشتری است.