قلعه سحر آمیز پارک ارم

3.3

باکری

محدوده

9689

پیشنهاد فروخته شده

تخفیفان

درحال حاضر در این دسته‌بندی پیشنهاد فعالی وجود ندارد

درباره قلعه سحر آمیز پارک ارم

پارک ارم پارک خاطرات دهه شصتی ها

شاید اگر در دهه 70 یا بعد آن ، و یا در دهه 50 و قبل آن، به دنیا آمده اید، از پارک ارم به اندازه دهه شصتی ها خاطره ندارید. پارکی با وسعت بسیار زیاد در غرب تهران بر سر راه اتوبان تهران و کرج، که بعد از انقلاب بسته نشد و فقط اسمش را تغییر داند.

در تهران آن روزگار چند شهربازی بزرگ وجود داشت که یکی بعد از دیگری بسته شدند. یکی در حوالی میدان ونک، به اسم فان فار؛ دیگری در نزدیکی نمایشگاه بین المللی؛ یکی هم نزدیک مینی سیتی، که این آخری با دستگاه های قدیمی‌اش هنوز  کار می‌کند، اما کارکردنی بسیار محدود.

اما پارک ارم همیشه خوب و بزرگ و هیجان‌انگیز بود، با دو لونا پارک و یک دریاچه و باغ وحش و رستوران و بسیاری چیزهای دیگر، برای کسانی که غرب تهران زندگی می کردند، جایی بود که پنج شنبه یا جمعه وسایل پیک‌نیک را جور کنند و بروند در یکی از گوشه هایش بساط کنند و خودشان و بچه هایشان و بچه‌های فامیل، همه با هم آنجا تفریح کنند.

در زمان جنگ که شهر در ماتم از دست رفتن جوانانش عزادار بود، بچه ها به تفریحی هرچند کوچک احتیاج داشتند و پارک ارم، با وسایل محدودش، کاملا بچه های تهران را خوشحال می کرد. آنهایی که دوران کودکی را در دهه شصت گذرانده اند، می دانند که یک هفته از شنبه تا چهارشنبه باید برای خودت خیال می‌ساختی و دلت را صابون می زدی که جمعه می خواهی بروی پارک ارم. پارک ارم هم وسایل بسیار محدودی داشت و اگر شانس می‌آوردی در شلوغی، آژیر خطر بمباران زده نمی شد، که همیشه زده می شد و باید به پناهگاه می رفتی، اگر دیگران هم نوبت را رعایت می‌کردند می توانستی سوار ماشین برقی کوبنده شوی. همه این‌ها به شرطی بود که همه چیز خوب پیش می‌رفت. اما حالا هم پارک ارم، بسیار جذاب تر از قدیم پذیرای تهرانی ها و کرجی هاست و هم  البته از سراسر ایران به این پارک خوش آب و هوا می‌آیند.

پارک ارم بیش از 70 هکتار وسعت دارد. با یک دریاچه مصنوعی و یک استخر تفریحی بسیار بزرگ به نام استخر روباز ارم، که البته فقط در ماه های گرم سال، یعنی از اواسط اردیبهشت تا پایان مهر، به شرط گرم بودن هوا، سرویس می دهد. دریاچه ارم با امکانات قایق سواری و یک رستوران در وسط دریاچه بسیار زیباست و برای کسانی که در پارک با سوار شدن بر انواع وسایل بازی آدرنالین خون خود را بالا برده اند، می تواند جایی باشد که کمی ریلکس کنند و از هیجان پارک فاصله بگیرند. سالن های پذیرایی مجموعه ارم هم برای برگزاری جشن ها و مهمانی ها جای بسیار مناسبی است.

پارک ارم جایی است برای هیجان

گذراندن روزهایی خالی از هرگونه هیجان، با یکنواختی بسیار مشکل است، اما پارک ارم کمک می‌کند از این یکنواختی بیرون بیایید. چرا؟ خب معلوم است. این پارک عظیم تفریحی  استاد تولید آدرنالین است و با مراجعان زیادی که دارد، شاید در روز و شب های آخر هفته چند ده لیتر هورمون آدرنالین در خون مردم تزریق می کند، آن هم کاملا طبیعی!!

چرخ و فلک ها و ترن هوایی های آن با کیفت بسیار بالا و ایمنی مناسب با کم‌ترین حادثه در سال های اخیر، جیغ خیلی ها را در آورده است. تازگی ها در لونا پارک 1 دستگاهی آورده اند که به معنای واقعی جیغ درآر است. این دستگاه با ارتفاع  30 متری‌اش شما را در جهت های مختلف می چرخاند. فکر کنید در دو جهت بچرخید در حالی که سر وته بین زمین و آسمان آن هم در ارتفاع بسیار بالا معلقید.

سیرک آفتاب  و شکوه ببر

هنوز تمام نشده است. چرخ و فلک های شگفت انگیز پارک ارم را تجربه کردید؟ حال، وقت نمایش های حیرت آور است. وقت آن است که به سیرک آفتاب در پارک ارم بروید. این سیرک با هنرمندانی بین المللی و نمایش هایی مهیج نفس را در سینه شما حبس می کند؛ نمایش هایی بسیار مهیج، با حیوانات دست‌آموز. اما شاه این نمایش ببرهای سیرک آفتاب‌اند. شکوه ببرهای این سیرک آنچنان است که تا مدت‌ها آن را در درونتان احساس می‌کنید. نگاه تیز آنها، از میان خط هایی که روی صورتشان نقش بسته است، چندان هم تحت کنترل به نظر نمی آید. البته شما از پشت میله های ایمنی نظاره‌گرشان خواهید بود. همیشه بسیار عجیب‌اند، حتی اگر چندبار هم این حیوانات را از دور و نزدیک و  در تلویزیون دیده باشید، باز هم از نزدیک دیدن ببرهای سیرک آفتاب را به شما پیشنهاد می‌کنم.

قلعه سحرآمیز و حریم وحشت ساریسا

قلعه سحرآمیز قسمتی از پارک است که بچه ها هیچ وقت از رفتن به آن منصرف نمی شوند. در این قسمت شما با انواع بازی‌های کوچک‌تر کامپیوتری رو به رو هستید. در قلعه سحرآمیز علاوه بر این ها، تونل وحشتی هم وجود داردکه نام وحشتناک حریم وحشت ساریسا را بر خود دارد. از اینها گذشته، خوشحالی کودکان شما در قلعه سحرآمیز با بازی های بی شمارش انتهایی  ندارد. پس این قسمت نسبتا جدیدتر پارک را برای فسقلی هایتان در نظر بگیرید.

یک پنج شنبه یا جمعه عصر در پارک ارم و شهربازی های متنوعش و البته زیبایی های بی نظیرش می تواند روحیه شما و خانواده نازنینتان را عوض کند. وقتی از پارک برمی‌گردید و کودکتان در صندلی پشتی ماشین خوابیده است، احساس خوبی خواهید داشت. برای همین این گزینه تفریحی را حسابی در نظر داشته باشید. هم خودتان و هم بچه ها به آن نیاز دارید.

 

در صورتی که تخلفی از فروشندگان مشاهده کردید لطفا با ما در میان بگذارید

امتیاز و نظر کاربران ()

3.3
برای ثبت نظر، ابتدا وارد حساب کاربری خود شوید.با نظرات خود ما را در ارائه خدمات بهتر یاری نمایید

زمان سرویس‌دهی :

شنبه ها تا چهارشنبه ها از ساعت ۱۷ تا ۲۲ ۵ شنبه ها و جمعه ها از ساعت ۱۶ تا ۲۳

روزهای سرویس‌دهی :

با هماهنگی

آدرس :

اتوبان شهید باکری جنوب ، پارک ارم ، شهربازی یک ، قلعه سحرآمیز

لطفا خدمات مورد نیاز خود را انتخاب نمایید