ثبت آگهی

سرزمین شگفت انگیز بوستان نهج البلاغه

3 امتیاز 6 رأی
پونک حکیم غرب ، بعد از خروجی یادگار، بوستان نهج البلاغه (فاز2)
تلفن تماس : 24557
-

درباره سرزمین شگفت انگیز بوستان نهج البلاغه

صبحگاه نهج البلاغه

مدیر یک شرکت صنعتی را می شناسم که در حوالی میدان پونک تازگی ها منزلی خریده است. وقتی می خواست خانه خود را بخرد، با او هم کلام شدم و پرسیدم چرا اینجا؟ اولین جواب او این بود که چون نزدیک پارک نهج البلاغه است. این دوست عزیز مدیر یک شرکت راه سازی  است که در شهرک غرب دفتر مرکزی دارد؛ حوالی بلوار دادمان و خیابان ایوانک. گفتم مگر بچه هایتان خیلی بهانه پارک را می گیرند؟ در پاسخ گفت: بخشی از این انتخاب من به خاطر  سرگرمی بچه هاست. در پارک نهج البلاغه علاوه بر زمین بازی های  متعدد یک زمین بازی منحصر به فرد نیز هست که در آن وسایل راه سازی را در سایز کوچک درست کرده اند و بچه ها می‌توانند پشت بیل مکانیکی و بولدوزر های کوچک  بنشینند و با آنها زمین را بکنند. این برای من که دوست دارم بچه هایم کارهای من را ادامه دهند بسیار جذاب بود، اما دلیل اصلی خود من بودم. گفتم: نکند خودتان در اوقات فراقت به تمرین بولدوزرسواری می‌پردازید؟ با خنده گفت: نه !

با لذتی خاص که تک تک عضلات صورتش را سرشار کرده، به حرفش ادامه داد که نه آقا بوستان نهج البلاغه یکی از بزرگترین بوستان های شهری ایران است و با وجود بیش از 50 هکتار مساحت  آن هم در میان دو منطقه مسکونی پونک و شهرک غرب جان می‌دهد برای ورزش صبحگاهی. گفتم شما؟ با این همه مشغله؟ ورزش صبحگاهی؟

آقای مهندس در جواب گفتند دفتر من در آن سوی بوستان نهج البلاغه، یعنی در شهرک غرب است و خانه ام در این سوی بوستان نهج البلاغه. حالا که خانه را نزدیک این بوستان منحصر به فرد تهیه کرده‌ام، صبح ها ساعت هفت از خانه  راه می‌افتم لباس ورزشی را می پوشم و یک پیاده روی همراه با ورزش‌های کششی حسابی در پارک نهج البلاغه انجام می دهم. پارک نهج البلاغه با وجود راهروی های طولانی مسیری بسیار مناسب را برای پیاده روی و دویدن  فراهم می آورد. شاداب و سر حال قبل از همکارانم به شرکت می رسم و آبدارچی شرکت هم صبحانه را آماده می‌کند و من در دفترم لباس هایم را عوض می کنم و بعد صبحانه می خورم. این طوری با یک ساعت ورزش روزانه در بوستان نهج البلاغه مشکلاتی که نشستن زیاد برای هر کسی می تواند به وجود آورد را از بین می برم و البته در کار روزانه من نیز سبب شادابی  می شود. از این رو پارک نهج البلاغه را بسیار دوست دارم.

پارک نهج البلاغه یک بوستان همگانی است و گردشی در آن و استفاده از تمام امکانات آن برای همه خانواده خوب و مفید است.

 

سال ها است که دیگر از دره پونک رد نمی شویم این دره را ساکنان غرب تهران البته آنهایی که در دهه شصت و یا هفتاد در غرب تهران زندگی می‌کرده اند خوب به یاد دارند  برای رفتن به ناحیه میدان ونک یا اساسا شمال شرق تهران دو راه بیشتر نبود یک راه این بود که از وسط  ترافیک و شلوغی شهر خود را به خیابان ولی عصر برسانی و این خیابان باصفا را که آن روز ها از عباس آباد به بالا دو طرفه بود، تا خود شمیران بروی، راه زیادی  بود و اغلب هم پر ترافیک. راه دیگر گذر از اتوبانی بود که تا پونک می‌آمد و بعد دیگر نیمه کاره بود البته شهرداری هم با جدیت هر چه تمام آن را داشت می‌ساخت اما برای وارد شدن به این اتوبان که بعد ها بزرگ ترین اتوبان تهران یا همان اتوبان همت نام گرفت، باید از دره ای عمیق می‌گذشتی به نام دره پونک. راهی پیچ در پیچ و البته باز هم شلوغ، اما با باز شدن نیمه غربی اتوبان همت تا ستاری دیگر این دره  به فراموشی سپرده شده بود، زباله دانی بود و آب کوچکی هم از آن عبور می‌کرد کسی نمی دانست که سر و ته این دره به کجا می رسد محلی ها هم در باره آن می‌گفتند که تا فرحزاد می‌رود و آبی هم که از آن می گذرد همان نهر فرحزاد.

بوستان نهج البلاغه

پارکی برای دره فراموش شده

پارک نهج البلاغه در دو طرف دره ای ساخته شده است که در میان آن رودی جریان دارد واز این رو در کنار بوستان جوانمردان یکی از معدود پارک هایی است که در تهران رودخانه دارد پارک نهج البلاغه شکل خاصی در معماری محیطی دارد و نظیر آن در تهران فقط پارک ساعی است. هر دوی این پارک ها از کوریدور هایی تشکیل شده‌اند که به صورت پلکانی اطراف یک دره ساخته شده‌اند و به خاطر شیب زیاد چندان قابل استفاده نبوده‌اند و البته حریم رودخانه نیز به حساب می آمده‌اند و شهر داری در یک اقدام خوب به پارک هایی مانند پارک نهج البلاغه و بوستان جوانمردان تبدیلشان کرده  است.

شاید پارک نهج البلاغه یکی از بهترین و در دسترس ترین پارک های تهران باشد زیرا درمیان تعداد قابل توجهی اتوبان واقع شده. بوستان نهج البلاغه از غرب به اتوبان اشرفی اصفهانی از شرق به اتوبان یادگار امام و از جنوب به دو اتوبان همت و حکیم راه دارد اما ورودی اصلی پارک نهج البلاغه از سمت غربی آن است و هر کسی می تواند با ماشین یا پیاده از طرف میدان پونک و بلوار همیلا به ورودی اصلی پارک نهج البلاغه راه پیدا کند در این قسمت و اساسا ورودی های دیگر پارک نهج البلاغه در ضلع غربی نزدیک به هزار دستگاه پارکینگ هم وجود دارد و برای ما تهرانی های عزیز که سبک زندگی مان استفاده از وسایل نقلیه عمومی را چندان در خود جای نداده است این یک برتری خاص است .

بوستان نهج البلاغه

 امکانات  و تفریح تمام عیار

در بوستان نهج البلاغه به خصوص فاز دو این بوستان بسیار وسیع امکانات تفریحی خاص این بوستان قرار گرفته است که برای آن بهتر است از ورودی جنوبی پارک نهج البلاغه استفاده کرد این امکانات تفریحی پارک نهج البلاغه که عنوان سرزمین شگفت انگیز پارک نهج البلاغه را نیز با خود دارد  عبارت اند از:

  • قایق پرنده
  • سافاری وحشت
  • راپل هوایی
  • پیست پرواز در آسمان

در  بوستان نهج البلاغه امکانات بسیار خوبی برای دوچرخه سواری نیز فراهم شده است که با دوچرخه های برقی و دنده ای و کودک این پارک را می‌توان دور زد و از دوچرخه سواری در آن لذت برد .

جستجوی تخفیفان های نزدیک

در این لحظه 11 پیشنهاد فعال موجود است. مشاهده تخفیف ها مشاهده نقشه

پونک یکی از محله های قدیمی غرب تهران است که همه آن را می شناسند. پونک جزء بزرگترین محله های شهرداری تهران است و شامل مناطق زیادی از جمله سیمون بولیوار، حصارک و چهاردیواری و... می شود. اما این منطقه بزرگ، زمانی تنها یک ده کوچک  و پر از باغ‌های توت بود و در محل فعلی امام زاده عینلی-زینلی امروز قرار داشت. بعدها با افزایش جمعیت و گسترش شهرسازی باغ ها از بین رفتند و تنها بخشی از آنها در منطقه کن به جای ماندند. اکنون این امام زاده در بخش انتهایی پونک قرار گرفته است و اگر گذرتان به آنجا افتاد حتما سری به آن بزنید و از دیدن کاج های قطور و قدیمی و کوچه هایش که هنوز بافت قدیمی خود را حفظ کرده اند، لذت ببرید. البته بخش دیگری از درخت های قدیمی پونک را هم می توانید در رستوران سنتی ترمه باغ صبا ببینید. این باغستان با تلاش برای حفظ فضای سبز قدیمی، قسمت های مختلفی مثل رستوران سنتی، کافی شاپ و استخر ایجاد کرده که محیطی متفاوت ساخته است. ساختمان جدید دانشگاه آزاد در بلوار همیلا و حضور دانشجویان هنر و معماری جانی دوباره به این منطقه بخشیده و کسب و کارها رونق گرفته است. از جمله آنها ایجاد مراکز ماساژ حرفه ای مانند سالن ماساژ و آرایشگاه راپونزل است. اما از آنجا که شکم چرانی همیشه بخش مهمی در شناخت یک منطقه است. پونک هم از آن بی نصیب نمانده و با داشتن رستوران های سنتی خوبی مثل کلاسیک باران و طاها، یا کباب ترکی باران نیاز هر سلیقه ای را بر طرف می کند. البته اگر از انواع فلافلی ها و ساندویچی های ارزان قیمت این محل بگذریم. یکی دیگر از نقاط مثبت پونک دسترسی راحت به آن است. وجود اتوبوس های بی آرتی که در اشرفی اصفهانی حرکت می کنند، دسترسی شما را از صادیقه به پونک و محله‌های مختلف آن بسیار ساده می کنند. همچنین پونک به اتوبان های بزرگی مثل نیایش و همت هم دسترسی دارد.

بازیابی کلمه عبور
یا
با اکانت یاهو وارد شوید با اکانت گوگل وارد تخفیفان شوید با اکانت فیسبوک وارد تخفیفان شوید با اکانت توییتر وارد تخفیفان شوید

با موفقیت وارد تخفیفان شدید

ایمیل و موبایلت رو وارد کن، کدتخفیف بگیر

برای اطلاع از تخفیفان‌های جدید مشترک تخفیفان شوید

اشتراک

اشتراک خبرنامه

برای اطلاع از آخرین تخفیف‌های شهرتان آدرس ایمیل خود را وارد نمایید