باغ ملی گیاه شناسی

4.5

چیتگر

محدوده

1

پیشنهاد فعال

184794

پیشنهاد فروخته شده

تخفیفان

درحال حاضر در این دسته‌بندی پیشنهاد فعالی وجود ندارد

درباره باغ ملی گیاه شناسی

باغ گیاه شناسی ملی ایران ۱۵۰ هکتار وسعت دارد. در این باغ بالغ بر ۴۰۰۰ گونه از گیاهان مختلف ایران و جهان نگهداری می شود. بخشی از این گیاهان در مجموعه هایی (کلکسیون هایی) به نام مناطق رویشی مهم ایران و سایر کشورها کاشته شده اند. بخشی دیگر در مجموعه هایی موضوعی و با طبقه بندی خاص وجود دارند. این باغ دارای دو آبشار، شش دریاچه، رودخانه و جویبار که همگی به منظور کاشت و نگهداری گیاهان و هم چنین ایجاد مناظری از طبیعت ایران و سایر نقاط جهان ساخته شده اند.

حفظ و نگهداری تنوع گیاهی تحسین برانگیز موجود در باغ گیاه شناسی کار آسانی نیست و مستلزم تلاش و کوشش مداوم می باشد که کارکنان تلاشگر این مجموعه تمام این دشواری ها را بر دوش دارند. شما هم می توانید برای حفاظت از این باغ با رعایت موارد ذکر شده با ما همراه باشید. با توجه به وسعت زیاد باغ و طولانی بودن مسیرهای بازدید، لطفا مسیرهای مشخص شده را انتخاب و طبق نقشه راهنما در آن مسیر حرکت نمایید.

مسیرها: قطعات آموزشی و نمایشی، رویشگاه البرز جنوبی و آبشار، زاگرس، ایران و توران، رویشگاه هیرکانی، میدان مرکزی و چهار باغ ایرانی، پهن برگان همیشه سبز، قفقاز، چمن زارهای آمریکا، رویشگاه چین و ژاپن، باغ صخره ای، گیاهان دارویی و رویشگاه اروپا مراقب خودتان و باغ باشید - از چیدن گلها و گیاهان خودداری کنید. - تنها در محل پیاده روها و خیابان ها حرکت کنید و از ورود به مناطق کشت شده و محوطه چمن کاری شده خودداری فرمایید. - هنگام عکاسی در باع گیاه شناسی مواظب گیاهان باشید.

از نزدیک شدن به دریاچه ها و آبشارها جدا خودداری فرمایید. - زباله ها را در سطل مخصوص زباله بریزید. - به هشدارها و راهنمایی های مسئولان و کارشناسان توجه و عمل نمایید. - مراقب سیستمها و شبکه های آبیاری باشید. - آب موجود در سطح باغ آشامیدنی نیست. برای تهیه آب معدنی به بوفه در نقاط مختلف باغ مراجعه فرمایید. - محل سرویس های بهداشتی بر روی نقشه مشخص شده است. -روشن کردن آتش به هر نحوی ممنوع است. - پخت و پز در باغ ممنوع و صرف غذا تنها به صورت یک نیم وعده سبک امکان پذیر است. - باغ گیاه شناسی محل بازی نیست. - آوردن وسایل بازی به باغ ممنوع است. - کشیدن سیگار اکیدا ممنوع است. - رعایت شئونات اسلامی الزامی است. - عکاسی تجاری صرفا با هماهنگی روابط عمومی امکان پذیر است.

ویژگی‌ها

مخاطب :

بانوان,آقایان,کودک,بزرگسال

گروه سنی :

بزرگسال,نوجوان,شش تا یازده سال,زیر شش سال

ظرفیت :

به دلیل فضای باز محدودیتی ندارد

نزدیکی به مراکز خرید :

در نزدیکی ایران مال

هزینه‌های جانبی :

ندارد

مدت زمان :

از ساعت 9 صبح الی 17

در صورتی که تخلفی از فروشندگان مشاهده کردید لطفا با ما در میان بگذارید

امتیاز و نظر کاربران ()

4.5
برای ثبت نظر، ابتدا وارد حساب کاربری خود شوید.با نظرات خود ما را در ارائه خدمات بهتر یاری نمایید

زمان سرویس‌دهی :

شنبه

9:0-17:0

یکشنبه

9:0-17:0

دوشنبه

9:0-17:0

سه شنبه

9:0-17:0

چهارشنبه

9:0-17:0

پنج شنبه

9:0-17:0

جمعه

9:0-17:0

آدرس :

آدرس:اتوبان تهران کرج، خروجی پیکانشهر، شهرک سرو آزاد، خیابان شهید علی گودرزی، بلوار باغ گیاه شناس ملی ایران (درب شرقی).آدرس:بزرگراه همت غرب، دوربرگردان آزادشهر، پیکانشهر، خیابان گودرزی، بلوار باغ گیاه شناسی

تا

%14

تخفیف

لطفا خدمات مورد نیاز خود را انتخاب نمایید