مشاوره غرب تهران

سلامت روان شامل رفاه عاطفی، روانی و اجتماعی می‌شود. این موضوع بر نحوه تفکر، احساس و عمل انسان تاثیر می‌گذارد. همچنین به روش‌های مدیریت استرس، ارتباط با دیگران و انتخاب کمک می‌کند. سلامت روان در هر مرحله از زندگی، از کودکی و نوجوانی تا بزرگسالی اهمیت دارد.

با توجه به اهمیت سلامت روانی و تاثیر آن در زندگی افراد مراجعه به مراکز مشاوره تهران یکی از لازمه‌های زندگی است که بعضی از افراد آن را نادیده می‌گیرند.

اگر در طول زندگی مشکلات سلامت روانی را تجربه کنید، متوجه تاثیر آن بر خلق و خو و رفتارتان خواهید شد. عوامل زیادی در بروز مشکلات روانی نقش دارند از جمله:

عوامل بیولوژیکی، مانند ژن‌ها

تجارب زندگی، مثل ضربه روحی یا سوءاستفاده

سابقه خانوادگی مشکلات روحی

مشکلات روحی و روانی بسیار شایع هستند اما همیشه راهی برای کمک در دسترس است. افراد مبتلا به بیماری‌های مربوط به مشکلات روحی می‌توانند بهتر شوند و بسیاری از آن‌ها با مراجعه به مراکز مشاوره و درمانی به طور کامل بهبود پیدا می‌کنند.

علائم اولیه و هشدار دهنده بیماری روحی

تجربه یک یا چند مورد از احساسات یا رفتارهای زیر می‌تواند علامت هشدار اولیه یک مشکل باشد:

- خوردن و خوابیدن زیاد یا کم

- دوری از افراد و فعالیت‌های روزمره معمولی

- کمبود یا نداشتن انرژیپ

- احساس بیخیالی یا دوست نداشتن هیچ چیزی

- داشتن درد غیر قابل توصیف

- احساس درماندگی یا نا امیدی

- سیگار کشیدن یا مصرف مواد مخدر بیش از حد معمول

- احساس سردرگمی، فراموش‌کاری، عصبانیت نگرانی یا استرس

- فریاد زدن و دعوا با خانواده و دوستان

- تجربه نوسانات خلقی شدید که باعث ایجاد مشکلات در روابط می‌شود.

- داشتن افکار و خاطرات مداوم که از ذهن خارج نمی‌شوند.

- شنیدن صداها یا باور چیزهایی که حقیقت ندارند.

- فکر آسیب رساندن به خود یا دیگران

- ناتوانی در انجام وظایف روزانه مثل مراقبت از فرزندان یا رفتن به محل کار و مدرسه

اهمیت سلامت روانی

داشتن سلامت روانی و جسمی به یک اندازه مهم است. به عنوان مثال، افسردگی خطر ابتلا به بسیاری از مشکلات جسمی مثل دیابت، بیماری قلبی و سکته را افزایش می‌دهد. سلامت عاطفی و روانی اهمیت بالایی دارد زیرا بخش مهمی از زندگی است و بر افکار، رفتارها و احساست فرد تاثیر می‌گذارد.

داشتن سلامت روان مثبت به افراد اجازه می‌دهد، تمام پتانسیل‌های خود را بفهمد و از آن استفاده کند، با استرس‌های زندگی به خوبی کنار بیاید و مدیرت کند، به طور موثر کار کند و به فکر کمک به جامعه باشد.

راه‌های حفظ سلامت روحی و روانی

راه‌های حفظ سلامت روانی مثبت عبارتند از:

- دریافت کمک حرفه‌ای در صورت نیاز

- ارتباط با دیگران

- فعالیت بدنی

- کمک به دیگران

- خواب کافی

- توسعه مهارت‌های مقابله‌ای

دریافت کمک حرفه‌ای می‌تواند شامل مراجعه به مراکز مشاوره، صحبت با روانشناس و رواندرمانگر باشد. اگر هر یک از علائم هشدار دهنده مشکلات سلامت روانی در خود یا یکی از نزدیکان مشاهده کردید بهتر است از یک شخص متخصص و حرفه‌ای کمک بگیرید.

اگر به دنبال مراکز مشاوره تهران در نزدیکی محل زندگی یا محل کار هستید، مراکز مشاوره متعددی در همین صفحه وجود دارد که می‌توانید از مشاوره‌های ازدواج گرفته تا مشاوره‌های تحصیلی و شغلی را با تخفیف دریافت کنید.

همچنین اگر در غرب تهران زندگی می‌کنید یا به دنبال مرکز مشاوره غرب تهران هستید، بهترین روانشناسان و مشاوران برای شما در نظر گرفته شده است که می‌توانید متناسب با نیاز روحی خود آن‌ها را انتخاب کنید.

خدمات درمانی مراکز مشاوره غرب تهران که در بالای همین بخش قابل مشاهده هستند شامل: مشاوره افسردگی، مشاوره نوجوان، مشاوره کودکان، مشاوره تحصیلی، مشاوره زوج درمانی، مشاوره قبل از ازدواج، مشاوره خانواده، مشاوره فردی و مشاوره شغلی هستند.