دندانپزشکی شهرک غرب

دندانپزشکی شهرک غرب

مراجعه به دندانپزشک یک کار ضروری برای حفظ کردن سلامتی دهان و دندان است. بهترین راه برای جلوگیری از عوارض و بی نیاز شدن از درمان‌های تهاجمی این است که تمام مشکلات دندان به موقع تشخیص داده شوند و به کلینیک دندانپزشکی غرب تهران به طور منظم مراجعه کنید.

دهان یکی از اصلی‌ترین موانع محافظتی برای سلامتی کل ارگانیسم است. اگر به موقع و مراقبت مناسبی انجام نشود، آسیبی که به دندان وارد می‌شود، می‌تواند به مشکلات جدی‌تری تبدیل شود. بیماران معمولا زمانی‌که احساس درد می‌کنند یا مشکلی در حفره دهان ایجاد می‌شود به دندانپزشکی مراجعه می‌کنند، اما مشاوره‌های منظم به تشخیص زود هنگام کمک می‌کند و باعث صرفه‌جویی زیادی در هزینه، میزان درد و ناراحتی هر مراجعه کننده می‌شود.

به صورت کلی دندانپزشکان توصیه می‌کنند هر شش ماه به کلینیک مراجعه کنید. علاوه بر اینکه باید به دندانپزشکی بروید، رعایت تمام نکات بهداشتی مثل مسواک زدن و نخ دندان کشیدن هم ضروری است.

دلایل مراجعه منظم به دندانپزشکی

سه دلیل اصلی چکاپ منظم دندان‌ها توسط دندانپزشک عبارت است از:

1. جلوگیری از ایجاد جرم

جرم یک رسوب چسبنده است که به دندان و لثه می‌چسبد و پر از باکتری‌های مضر است. ایجاد پلاک و جرم می‌تواند به دلیل عدم رعایت روتین منظم بهداشت دهان و دندان باشد. زمانی‌که پلاک و جرم روی دندان ایجاد شود، یاعث تغییر رنگ دندان و زرد شدن آن می‌شود. مراجعه کردن به مطب دندانپزشکی تهران حداقل دو بار در سال از این مشکل می‌تواند تا حد زیادی جلوگیری کند.

2. شناسایی و درمان پوسیدگی دندان

تشخیص پوسیدگی توسط دندانپزشک زمان زیادی نمی‌برد. پوسیدگی دندان روی لایه خارجی دندان‌ها تاثیر می‌گذارد و معمولا به دلیل مصرف مواد قندی مثل نوشابه ایجاد می‌شود. پوسیدگی باعث تجمع پلاک روی دندان می‌شود و به تدریج تمام دندان‌ها را خراب می‌کند. تمیز کردن منظم و مسواک و نخ دندان کشیدن، از پیشرفت پوسیدگی و خراب شدن دندان تا حدی می‌تواند جلوگیری کند. اما در صورتی که درمان نشود باعث درد، پوسیدگی در دیگر دندان‌ها و عفونت لثه می‌شود. رفتن به دندانپزشکی در همان مراحل اولیه پوسیدگی، کار درمان را راحت‌تر می‌کند و نیاز به صرف هزینه‌های زیاد و یا دردناکی مثل کشیدن دندان را در پی ندارد.

3. خطر ابتلا به انواع بیماری لثه کاهش پیدا می‌کند

متخصصین دندانپزشکی تهران، می‌توانند بیماری لثه را قبل از تبدیل شدن به مشکلی جدی شناسایی کنند. اگر بیماری‌های مرتبط با لثه درمان نشوند، می‌تواند باعث تورم و عفونت لثه شوند که جویدن و خوردن غذا را دشوار می‌کند.

بهترین کلینیک دندانپزشکی شهرک غرب

مراجعه به دندانپزشک و پیدا کردن بهترین کلینیک دندانپزشکی شهرک غرب شاید کار سختی به نظر برسد و شاید بخواهید این کار را به تعویق بندازید. اما با توجه به نکات گفته شده و اهمیت فوق‌العاده بالای سلامتی دهان و دندان‌، باید این نکته را برای سلامتی و تندرستی خود انجام دهید. همچنین علاوه بر کلینیک های دندانپزشکی می‌توانید به دندانپزشکی های شبانه روزی شهرک غرب در هر ساعتی از روز نیز مراجعه کنید.

برخی از کلینیک‌ها با هزینه پایین و قیمت مناسب در بالای این صفحه وجود دارند که می‌توانید با مشاوره قبلی به آن‌ها مراجعه کنید. نکته قابل توجه این کلینیک‌ها هزینه با تخفیف است که ویژه کاربران سایت ما در نظر گرفته شده است. برای جلوگیری از هر گونه مشکلات احتمالی در سلامتی دهان و دندان یا انجام کلیه خدمات ترمیمی و زیبایی می‌توانید وقت خود را رزرو کنید.