اسکیت و اسکی در تهران

ورزش اسکی را می توان به عنوان یکی از قدیمی ترین ورزش هایی معرفی کرد که برای مسافرت مورد استفاده قرار می گرفت. واژه اسکی از کلمه ای به زبان ایسلندی اقتباس گردیده که به معنای کفش برف می باشد. طبق اسناد تاریخی پیدایش ورزش اسکی به مدتها قبل باز می گردد و افراد در زمان های دور به آموزش اسکی و حتی اسکی روی آب می پرداختند. یکی از ورزش های که امروزه دارای شباهت بسیار زیادی به اسکی می باشد ورزش اسکیت است که سبب شده است بسیاری از مجموعه ها به آموزش اسکیت بپردازند.

ورزش اسکی ابتدا در کشور نروژ و در زمین اسکی ابتدایی به کارگرفته شد و امروزه از یکی از شهرهای کشور نروژ به اسم مورگدال به عنوان شهر بنیان گذار انجام اسکی یاد می گردد. از جمله دلایلی که باعث تبدیل شهر مورگدال به عنوان شهر بنیان گذار ورزش اسکی شده است بارش بسیار زیاد برف در این شهر بوده است. ابتدایی ترین چوب هایی که در ورزش اسکی مورد استفاده قرار می گرفت شامل چهارچوب هایی به شکل خمیده بوده است که چهارچوب های مذکور با بکارگیری استخوان های موجود در بدن حیوانات ساخته شده بود. امروزه ورزش اسکی و همچنین ورزش اسکیت در زمین اسکی و زمین اسکیت با کیفیت بسیار بالا انجام می گردد.

شاخصی که در آموزش ورزش اسکی و همچنین آموزش اسکیت بایستی مورد توجه قرار بگیرد استاندارد وسایلی است که بایستی به کار رود و در ادامه آموزش اسکی کارآموز باید در مدت زمان مشخصی به اجرای حرکت های مقدماتی و اصولی در محل های با ایمنی کامل بپردازد. در انجام ورزش اسکی یکی ار نکاتی که بایستی مورد توجه قرار بگیرد تطابق شرایط دمایی محل انجام ورزش اسکی است و این موضوع به دلیل انجام اسکیت در تمام بازه های دمایی نکته مهمی تلقی نمی گردد. در حال حاضر در کشور ما تعداد بالایی پیست اسکی جهت انجام ورزش اسکی مورد استفاده قرار داده شده است.

از محبوب ترین پیست های اسکی تهران می توان به پیست اسکی دیزین ، پیست اسکی توچال و پیست اسکی دربندسر اشاره کرد.