پاراگلایدر در تهران

مرتب‌سازی بر اساس:

 • پیش فرض
 • جدیدترین
 • محبوب‌ترین
 • بیشترین تخفیف

از گذشته تا به امروز انسان‌ها رؤیای پرواز داشته و دارند و افراد زیادی تمایل دارند که لذت پرواز را تجربه کنند. برای اینکه انسان پرواز را تجربه کمد روش‌ها و ورزش‌های متعددی وجود دارد و به‌جرئت می‌توانیم بگوییم که پرواز با پاراگلایدر یکی از مفرح‌ترین نوع تجربه‌ها است. اگر تاکنون تجربه پرواز با پاراگلایدر را نداشته و یا حتی نمی‌دانید «پاراگلایدر چیست؟» توصیه می‌کنیم مطالعه این مقاله را از دست نداده و همراه ما باشید.

 

پاراگلایدر چیست؟

پاراگلایدر نوعی چتر به انضمام تجهیزات خاصی است که شخص به‌واسطه دویدن و کمک‌گرفتن از ماهیچه‌هایش و کمک‌گرفتن از نیروی باد قادر به پرواز با این وسیله خواهد بود. بر اساس جریان‌های هوایی که وجود دارد خلبان پاراگلایدر قادر به اوج‌گیری است و می‌تواند تا ارتفاع خاصی بالا برود.

جالب است بدانید که تجهیزات پاراگلایدر دارای امکاناتی است که قادر به تعیین جهت پرواز بوده و پرواز با این وسیله مهیج کاملاً کنترل شده است. موارد زیر از جمله مهم‌ترین تجهیزات پاراگلایدر محسوب می‌شوند. این موارد عبارت‌اند از:

 • بال پرواز
 • هارنس یا صندلی
 • کلاه ایمنی

کلیه تجهیزات لازم برای پرواز با پاراگلایدر در یک کوله‌پشتی جاگرفته و شخص به‌وسیله پاراگلایدر می‌تواند رؤیای پرواز را برای خود محقق سازد و جالب است بدانید که امکان پرواز دونفره با این وسیله نیز وجود دارد. در ادامه برایتان درباره نحوه عملکرد پاراگلایدر خواهیم گفت.

 

با پاراگلایدر چگونه می‌توان پرواز کرد؟

حالا که دانستید پاراگلایدر چیست لازم و ضروری است که عملکرد آن را نیز بررسی نماییم. در واقع پاراگلایدر نوعی هواپیما است که از مجموعه قانون‌های آیرودینامیکی درست مشابه هواپیماهای بوئینگ پیروی می‌کند و تنها تفاوت آن در سبک بودن و سرعت کم است.

برای پرواز با پاراگلایدر می‌توان بر فراز یک تپه بلند قرار گرفت و آن را به‌وسیله دستگیره‌های ترمز هدایت کرد. برای پرواز با پاراگلایدر بهتر است که جریان موافق باد را انتخاب کرد.

با پاراگلایدر نمی‌توان تا ارتفاع بالای ۱۸۰۰۰ پرواز کرد زیرا برای پرواز در این ارتفاعات شخص به اکسیژن نیاز خواهد داشت و افرادی که تمایل به پرواز با پاراگلایدر دارند باید به‌خوبی بدانند پاراگلایدر چیست و مکانیزم آن چگونه است؟

 

بررسی محدودیت پرواز با پاراگلایدر

برخی از افراد سؤال می‌کنند آیا برای پرواز با پاراگلایدر محدودیتی وجود دارد؟ در پاسخ این افراد باید گفت شخصی که تمایل به پرواز با این وسیله مهیج را دارد باید دارای قدرت و سلامت جسمانی بوده و آمادگی جسمانی لازم را داشته باشد. زیرا برای تیک‌آف لازم است که مسافت چندمتری را با سرعت بالا بدود.

به‌منظور هدایت پاراگلایدر مهارکردن دستگیره‌های متفاوتی لازم بوده و لازم و ضروری است که شخص از عهده این مسئولیت برآمده و لازم است که انعطاف‌پذیری بدنی مطلوبی داشته و قادر به کنترل استرس و مشکلات احتمالی که ممکن است در طی پرواز پیش بیاید، باشد.

 

بررسی امنیت پرواز با پاراگلایدر

معمولاً افراد به‌محض اینکه برای پرسش پاراگلایدر چیست؟ پاسخ مناسبی می‌یابند درباره امنیت پرواز با پاراگلایدر سؤال می‌کنند. مطلقاً نمی‌توان گفت که پرواز با پاراگلایدر ایمن و یا حتی ناامن است و این پرواز نیز مشابه سایر پروازها با ریسک همراه بوده و البته با رعایت نکات ایمنی و استفاده از تجهیزات ایمنی می‌توان امنیت پرواز را تا درصد بسیار زیادی افزایش داد.

 

بهترین مکان‌ها برای پرواز با پاراگلایدر در تهران و کرج

خوشبختانه امکان پرواز با پاراگلایدر در تهران و کرج نیز وجود داشته و لازم نیست که برای تجربه پرواز به شهرستان‌ها و مناطق مرتفع سفر کنید. برای پرواز با پاراگلایدر در تهران شهر دماوند، ابتدای جاده دریاچه تار، منطقه زندیه و… و در کرج نیز منطقه زیبای کردان برای پرواز با پاراگلایدر به‌شدت مناسب است.

 

بررسی مراحل پرواز با پاراگلایدر

پرواز با پاراگلایدر طی چهار مرحله انجام می‌شود و این مراحل عبارت‌اند از:

 • انتخاب محل مناسب برای تجربه پرواز با پاراگلایدر و تهیه بلیت
 • حرکت کردن به سمت محل پرواز و پرش
 • تیک‌آف با پاراگلایدر و شروع تجربه پرواز در آسمان
 • فرود آمدن با پاراگلایدر و اتمام پرواز

 

بررسی ویژگی‌های پرواز با پاراگلایدر

جالب است بدانید که پرواز با پاراگلایدر دارای ویژگی‌های خاص و منحصربه‌فردی است. این ویژگی‌های مهم به شرح زیر است:

 

۱.قابلیت همراهی خلبان

اگر قدرت پرواز به‌صورت مستقل و تنها با پاراگلایدر را ندارید می‌توانید یک خلبان کارآزموده و باتجربه را انتخاب کرده و به‌واسطه او پرواز با پاراگلایدر را تجربه کنید.

 

۲.قابلیت تصویربرداری حین پرواز

زمانی که با پاراگلایدر پرواز می‌کنید می‌توانید تصاویری از پرواز خود ثبت کرده و برای همیشه لحظه خاطره‌انگیز پرواز خود را ثبت کنید.

 

۳.امکان پرواز گروهی

پرواز با پاراگلایدر این قابلیت را دارد که به‌صورت گروهی و هم‌زمان با دوستان انجام شود.

 

۴. داشتن وزن مناسب

افرادی که تمایل به پرواز با پاراگلایدر را دارند نهایتاً می‌توانند تا ۱۰۰ کیلوگرم وزن داشته باشند تا پرواز ایمن و بدون ریسکی را تجربه کنند.

 

۵.عدم نیاز به تجربه و مهارت

زمانی که افراد تمایل به پرواز با پاراگلایدر دارند سؤال می‌کنند که پاراگلایدر چیست و آیا برای پرواز با این وسیله باید تجربه و مهارت خاصی داشت؟ خوشبختانه یکی از مهم‌ترین ویژگی‌های پرواز با پاراگلایدر این است که نیاز به تجربه و مهارت نداشته و کلیه اصول به شما آموزش داده می‌شوند.

 

قیمت پاراگلایدر در تهران

قیمت پاراگلایدر در تهران برای هر نفر از 700 هزار تومان شروع می‌شود. شما می‌توانید در تخفیفان بلیط پرواز پاراگلایدر را با تخفیف و هزینه پایین‌تری بخرید. این هزینه برای یک ساعت است و از زمان حرکت ترانسفر تا پایان پرواز محاسبه می‌شود.