بلیچینگ دندان در تهران

بلیچینگ دندان

بلیچنیگ یا سفید کردن دندان یک روش معمول و نسبتا ارزان برای بهبود ظاهر دندان‌هایی است که تغییر رنگ داده‌اند. مطمئن‌ترین و موثرترین ره سفید کردن دندان انجام دادن این روش در کلینیک های دندانپزشکی تهران است. انجام دادن سایر درمان‌ها در خانه و بدون نسخه می‌تواند تاثیر کمتری داشته باشد و در عین حال پرخطر باشد.

سفید کردن دندان چیست؟

بلیچینگ شامل سفید کردن دندان‌ها برای روشن شدن آن‌هاست. پس از درمان، دندان‌ها چند درجه سفیدتر می‌شوند. این روش اختیاری است و به ندرت یک ضرورت برای مراقبت از دندان است. محصولات سفید کننده معمولا از مواد شیمیایی پراکسید هیدروژن یا پراکسید کاربامید استفاده می‌کنند. سفید کننده از طریق لایه رویی مینای دندان و به عاج، قسمت اصلی داخل دندان که کمی نرم‌تر از مینای دندان است، می‌چسبد. سفید کننده با مولکول‌های رنگی که باعث تغییر رنگ می‌شوند واکنش نشان می‌دهد. سپس لایه جرم روی عارج از بین می‌رود و دندان‌ها سفیدتر به نظر می‌رسند.

دندان ممکن است در اثر موارد زیر تغغیر رنگ بدهند:

  • نوشیدن چای، قهوه، نوشابه
  • سیگار کشیدن
  • فلوراید یا تتراسایکلین بیش از حد هنگام شکل گیری دندان

اگر به فکر سفید کردن دندان هستید، باید با دندانپزشک مشورت کنید تا ببینید این روش برای دندان شما مناسب است یا نه. سفید کردن دندان در موارد زیر توصیه نمی‌شود:

  • افراد باردار یا شیرده
  • افرادی که دندان‌های حساسی دارند
  • بیماری لثه
  • دارای ترک یا تاج نمایان

توجه داشته باشید که انجام دادن بلیچنگ در کلینیک‌های دندانپزشکی غرب تهران، بلیچینگ تاج‌ها، روکش‌ها یا پر کننده‌های موجود را سفید نمی‌کند.

سفید کردن دندان در کلینیک دندانپزشکی

سفید کردن دندان‌ها توسط دندانپزشک می‌تواند دندان‌ها را سریع‌تر روشن کند. محلول سفید کننده معمولا قوی‌تر از کیت‌های خانگی است. همچنین گرما، نور یا ترکیبی از این دو ممکن است برای تسریع و تشدید فرایند سفید شدن استفاده شود. چشمگیرترین نتایج، دندان‌ها معمولا سه تا هشت درجه روشن‌تر می‌شوند. معمولا چندین جلسه ویزیت در کلینیک دندانپزشکی شرق تهران 30 تا 60 دقیقه طول می‌کشد. برخی از دندانپزشکان از تکنیک‌هایی استفاده می‌کنند که می‌تواند طی یک جلسه دو ساعته انجام شود.

چرا باید با دندانپزشک مشورت کنید؟

بلیچینگ می‌تواند به طور موقت دندان‌ها را حساس کند یا برای افرادی که قبلا دندان‌های حساسی داشتند ناراحت کننده باشد. در صورت استفاده نادرست، کیت‌های خانگی می‌توانند منجر به سوختگی لثه‌ها شوند. سفید کردن دندان برای افرادی که دندان‌های زرد دارند بهترین کاربرد را دارد و برای افرادی که لکه‌های قهوه‌ای دارند کمتر موثر است. برای اینکه مطمئن شوید سفید کردن دندان ارزش وقت و هزینه شما را دارد، قبل از درمان حتما با دندانپزشک مشورت کنید و اگر در شمال تهران زندگی می‌کنید باید به دنبال کلینیک دندانپزشکی شمال تهران باشید.

عوارض جانبی سفید کردن دندان

شایع‌ترین عارضه جانبی سفید کردن دندان، حساسیت موقت دندان است. تحریک دهان و لثه نیز شایع است. به خصوص پراکسید هیدروژن می‌تواند این واکنش را ایجاد کند. هنگامی که دندان‌های خود را در مطب دندانپزشکی سفید کنید، بافت لثه در درمان محافظت می‌شود تا این عارضه جانبی کاهش یابد. همچنین ممکن است پس از سفید کردن با کیت خانگی یا در کلینیک دندانپزشکی، حساسیت دندان افزایش پیدا کند. حساسیت دندان هنگام مصرف غذاها یا نوشیدنی‌های سرد و گرم می‌تواند رخ دهد. گاهی اوقات این حساسیت موقتی است و ممکن است درد شدید در دندان احساس شود. بر اساس تحقیقات انجام شده، سفید کردن مکرر دندان برای مدت طولانی‌تر از مدت زمان توصیه شده می‌تواند منجر به آسیب دائمی به مینای دندان شود.

انجام دادن بلیچینگ در بهترین کلینیک‌های دندانپزشکی

اگر لکه‌های ناشی از مواد غذایی یا نوشیدنی روی دندان خود دارید و به دنبال روشی موثر برای تغییر رنگ دندان‌ها هستید، بهتر است از روش بلیچنگ استفاده کنید. سفید کردن دندان ممکن است باعث حساسیت و تحریک لثه شود، بسیار مهم است که در کلینیک معتبر و تحت نظر دندانپزشک این روش را انجام بدهید. تمام کلینیک‌های دندانپزشکی تهران معتبر و دارای دندانپزشکان مجرب برای انجام این روش هستند.