مشاوره روانشناسی شرق تهران

مشاوره شرق تهران

سلامت روان برای داشتن زندگی سالم و متعادل ضروری است. بر اساس گزارش‌های جهانی از هر پنج نفر، 2 نفر مشکلات سلامت روانی را تجربه می‌کنند که به معنای بیش از 40 میلیون بزرگسال در جهان است.

سلامت روان شامل امنیت روانی، عاطفی و اجتماعی است. این بدان معناست که بر احساس، تفکر و رفتار انسان هر روز تاثیر می‌گذارد. سلامت روحی همچنین به فرایند تصمیم گیری، نحوه مقابله با استرس و چگونگی ارتباط با دیگران در زندگی کمک می‌کند.

عوامل تاثیر گذار در سلامت روانی

زمانی در زندگی هر شخص وجود دارد که سلامت روحی او آسیب می‌بیند و ممکن است توانایی مقابله با استرس را نداشته باشد. این مشکلات روحی ممکن است بر توانایی مدیریت زندگی فرد اختلال جدی ایجاد کند.

برای پیشگیری و جلوگیری از مشکلات روحی کارهای زیادی وجود دارد که می‌توانید انجام دهید که یکی از این کارها مراجعه به روانشناس و مراکز مشاوره تهران است. قبل از مراجعه به مشاوره و صحبت با فرد متخصص بهتر است عوامل مخرب تاثیر گذار که سلامت روانی را تهدید می‌کنند، بهتر بشناسید.

عواملی که در زیر آورده شده است، ممکن است روی سلامت روان تاثیر بگذارند و خطر ابتلا به اختلالات روحی را افزایش دهند.

سوءاستفاده در دوران کودکی

هنگامی که کودک در دوران رشد مورد تجاوز فیزیکی، خشونت جنسی، آزار عاطفی یا بی توجهی قرار می‌گیرد این عوامل منجر به پریشانی شدید روحی و روانی در او خواهد شد. تجا.وز یا سوءاستفاده خطر ابتلا به اختلالات روانی مانند افسردگی، اضطراب، استرس پس از سانحه یا اختلالات شخصیت را افزایش می‌دهد.

کودکانی که مورد آزار قرار گرفته‌اند ممکن است در نهایت با مسائل مربوط به مصرف الکل یا مواد مخدر دست و پنجه نرم کنند. اما فراتر از سلامت روان، کودک آزاری عوارض پزشکی مثل دیابت، سکته مغزی و سایر اشکال بیماری قلبی نیز منجر می‌شود.

محیط زیست

یک عامل مهم در سلامت روانی مناسب، وضعیت معمولی محیط زندگی فرد است. رایط محیطی نامطلوب می‌تواند اثرات منفی بر سلامتی روحی داشته باشد. به عنوان مثال، شرایط آب و هوایی ممکن است بر افزایش موارد خودکشی تاثیر بگذارد.

به همین ترتیب، تجربه بلایای طبیعی به طور مستقیم می‌تواند شانس ابتلا به اضطراب پس از سانحه را افزایش دهد. در برخی موارد خاص آلودگی هوا می‌تواند تاثیرات منفی روی علائم افسردگی داشته باشد.

سبک زندگی

سبک زندگی می‌تواند بر سلامت روان تاثیر بگذارد. سیگار کشیدن، رژیم غذایی نامناسب، مصرف الکل، مصرف مواد مخدر و رفتار جنسی پرخطر ممکن است باعث آسیب روانی شود. تمامی این رفتارها در نهایت منجر به افسردگی و افزایش علائم آن می‌شوند.

مراکز مشاوره شرق تهران

اگر احساس می‌کنید به تازگی سلامت عاطفی شما مورد تهدید قرار گرفته است و نشانه‌هایی از مشکلات روحی در شما پدیدار شده است وقت آن رسیده که با یک متخصص صحبت کنید و مشکلات خود را با او در میان بگذارید.

انواع مراکز مشاوره شرق تهران برای کمک به حفظ سلامت روحی و روانی شما خدمات مشاوره‌ای خاصی ارائه می‌دهند. تمامی این خدمات به تفکیک قیمت و منطقه در بالای صفحه قابل مشاهده و خریداری هستند.

خدمات مشاوره‌ای این مراکز شامل مواردی مثل: مشاوره رفتاری، مشاوره شناختی، مشاوره اختلالات رفتاری، مشاوره ازدواج و زوج درمانی است و شما می‌توانید انواع مشکلات روحی خود یا خانواده را حل کنید و از پیشروی ان جلوگیری کنید.