ثبت آگهی

ژوراسیک پارک تهران

3.5 امتیاز 0 رأی
سعادت آباد ، میدان بهرود ، بلوار عزتی ، ژوراسیک پارک تهران
تلفن تماس : -
از ساعت ۱۰ صبح الی ۲۱

درباره ژوراسیک پارک تهران

 

پارک ژوراسیک

پارکی برای آموزش دوران دایناسورها

آموختن همیشه خوب است و در هر سنی و در هر جایی می‌توان آموخت، اما سنین بین ۷ تا ۱۸ سال یعنی دورانی که به مدرسه می‌رویم  دوران بهتر آموختن است و فرد در این دوران هر چه را که می‌آموزد، بیشتر و بهتر به یاد می‌سپارد. اما یادگیری در دوران ما تنها به واسطه درس و مدرسه نیست، بلکه راه‌های متنوعی دارد که مدرسه نیز بخشی از آن است.

در مدارس امروزین نیز دیگر روش آموزش تغییر کرده است و معلم‌ها بیشتر سعی می‌کنند از راه بازی مطالب درسی را به کودکان بیاموزند. از این‌ها گذشته، اگر مطلبی را در خلال بازی و تفریح به کودکان بیاموزید، نه‌تنها آن را بهتر یاد می‌گیرند، بلکه مدت زمان بیشتری آن را به حافظه می‌سپارند.

به همین منظور باید برای کودکان علاوه بر مدارس، محیط‌های آموزشی دیگری نیز فراهم آورد تا آنها بتوانند مطالب علمی را، هرچند پیچیده و سخت، در آن محیط‌های آموزشی بیاموزند. زندگی و چگونگی زیستن دایناسورها ازجمله این مطالب پیچیده است. دایناسورها موجوداتی بوده‌اند که چندین میلیون سال پیش می‌زیسته‌اند و نسل آنها بر اثر تغییرات اقلیمی منقرض شده است. به دوران زندگی این جانوران غول پیکر، دوران ژوراسیک می‌گویند. زندگی دایناسورها همواره دستمایه بسیاری از داستان‌ها و فیلم‌های داستانی و مستند بوده است که برجسته‌ترین آنها فیلم پارک ژوراسیک است. فیلمی هیجان‌انگیز با کارگردانی بی‌نظیر استیون اسپیلبرگ و کتابی با همین نام که دنیای دایناسورها را به طرزی مهیج به ما می‌شناسانند.

آموزش کودکان برای شناخت بهتر دوران ژوراسیک یا دوران دایناسورها، با ایده این فیلم شکل دیگری به خود گرفت. مشابه دوران ژوراسیک را می‌شود در پارک‌های ژوراسیک نمایش داد. پارک هایی که در آنها دایناسورهای غول‌پیکر رفت و آمد می‌کنند و در تابلوهایی، علاوه بر اسم‌های آنها، نوع زندگی‌‌شان و همین‌طور تمام اطلاعات لازم را در اختیار مراجعان قرار می‌دهند.

پارک های ژوراسیک در نقاط مختلف جهان

بعد از ساخت فیلم پارک ژوراسیک، دیگر راه شناخت دنیای دایناسورها به تعدادی فسیل و استخوان در موزه‌های تاریخ طبیعی برخی کشورها محدود نماند و به‌سرعت چند پارک ژوراسیک بزرگ در کشور های آمریکا، لهستان،  اوکراین و کوبا افتتاح شد.

در تهران نیز در سال 93، پارک ژوراسیک تهران با نام «بوستان دایناسورها» افتتاح شد. این بوستان با مساحت 3000 متر مربع، شامل 25 مجسمه دایناسور غول پیکر است. برخی از این مجسمه‌ها با طراحی بسیار عالی قادر به راه رفتن، حرکت دادن دست و گردن و حتی پلک زدن هستند و صدای شبیه سازی شده دایناسورها را پخش می‌کنند. بازدیدکنندگان از پارک ژوراسیک تهران آن را در حد و اندازه پارک های ژوراسیک‌ دیگر نقاط دنیا می‌دانند و بازدید از آن را تجربه جالبی ارزیابی کرده اند.

امکانات پارک ژوراسیک تهران شامل موارد زیر هم می شود:

  • آمفی تئاتر
  • عکاسی با دایناسورها
  • سالن برگزاری جشن تولد

جشن تولد دایناسوری

در این پارک حس کنجکاوی همه را می‌شود تحریک کرد. از تجربیات خرید تخفیفان این پارک باحال، اگر بخواهیم برایتان تعریف کنیم، صفحات زیادی را باید به دانستنی‌های پیرامون انواع و اقسام دایناسورها اختصاص دهیم، چون بسیاری از بچه‌هایی که به سراغ این پارک می‌آیند، هرکدام دائره‌المعارفی درباره انواع و اقسام دایناسور‌ها و دوران ژوراسیک‌اند. از این میان دختر پنج‌ساله‌ای به اسم نگار را می‌شناسیم که عاشق دایناسورها بود با وجود سختی نام دایناسورها، سعی می‌کرد آنها را بشناسد و با زبان کودکانه‌اش نامشان را بگوید. مادر و پدرش کل مهدکودک را برای جشن تولد دایناسوری به پارک ژوراسیک آورده بودند. بیست سی بچه کوچک داشتند در برابر دایناسورها جیغ می‌کشیدند و جالب بود که نگار خانم خودش یک لباس تیرانوزاروس را پوشیده بود و چشم‌هایش از دهان دایناسور، که همیشه باز بود، دیده می‌شد.

نگار عاشق فیلم پارک ژوراسیک است و البته به غیر از این فیلم نسبتا خشن، فیلم عصر یخبندان ۳ را که در آن دایناسور وجود دارد نیز خیلی دوست دارد و اساسا در پارک ژوراسیک هم داشت با بچه ها با موضوع عصر یخبندان دایناسور بازی می‌کرد. نقش‌هایی مانند شیر و ماموت را به پسرها داده بود و مابقی نقش‌ها را هم به دخترها و البته دایناسور داستان خود ایشان بود که طبیعتا جیغ می‌کشید و دنبال بچه‌ها می‌دوید.

روان‌شناسان می‌گویند دوست داشتن دایناسور و اساسا موجوداتی که در دنیا دیگر وجود خارجی ندارند، نشانه تفاوت‌طلبی و در عین حال برتری جویی کودکان است. در دوران بچگی ما، این حس با مجله دانستنی‌ها برطرف می‌شد و البته خیلی از ما با خواندن این مجله بسیاری از این موجودات را می‌شناختیم. اما حالا بچه‌ها با دیدن فیلم‌هایی مانند پارک ژوراسیک این موجودات را می شناسند و حس رقابت‌طلبی آنها نیز گل می‌کند.

چگونه به دیدار دایناسورها برویم

ورودی پارک دایناسورها کمی گران است که البته تخفیفان این مشکل را حل کرده است و بین ۳۰ تا ۵۰ درصد تخفیف برای این بازدید در نظر گرفته است. حتی می توانید برای جشن تولدهایی که به تعداد زیادی بلیط احتیاج دارید هم از سایت تخفیفان خرید کنید و با این کار در هزینه‌های شما صرفه‌جویی زیادی می‌شود. ساعت کاری پارک ژوراسیک تهران از ساعت ۱۰ صبح تا ۱۰ شب است و روز‌های تعطیل هم از شما پذیرایی می‌کند. این پارک بالاتر از میدان بهرود سعادت‌آباد واقع شده است و با ماشین از هر جای تهران می‌توان به آنجا مراجعت کرد و بازدیدی از اینجا داشت و ساعتی را در محیطی مفرح با حس کنجکاوی بچه‌ها سر کرد و برای نهار به یکی از رستوران‌های خوب منطقه سعات آباد سری زد. از ما می‌شنوید رستوران شاین (می توانید با کلیک روی کلمه شاین به صفحه تخفیفان شاین هم سری بزنید) یکی از بهترین انتخاب‌هاست.

به هر حال چه بچه‌هایتان اهل مطالعه و کنجکاوی باشند و چه تا به حال درباره دایناسورها اطلاعاتی کسب نکرده باشند، پارک ژرواسیک تهران جای خوبی برای آن است که فرزند شما تا چند هفته موضوعی برای بلند بلند تعریف کردن و به هیجان آمدن داشته باشد.   

جستجوی تخفیفان های نزدیک

در این لحظه 89 پیشنهاد فعال موجود است. مشاهده تخفیف ها مشاهده نقشه

سعادت آباد منطقه ای که زمانی باغ خرگوش ها بود. همه مناطق تهران، یک داستان و پیشینه دارند که اگر آن را بدانید حتی قدم زدن در آن محله هم برایتان جذاب خواهد شد. سعادت آباد هم از آن دست مناطق است. سعادت آباد پیشتر با عنوان سادات آباد شناخته می شد چرا که گروهی که زمین های آنجا را آباد کرده بودند همگی سید بودند. قبل از ساخت زندان اوین، محل پرورش خرگوش بود و شاید برایتان جالب باشد که بدانید عمر زیادی از ساخت و سازهای سعادت آباد نمی گذرد و مدت زمان زیادی زمین های این منطقه خالی از سکنه بود. اما امروزه به منطقه ای مرفه نشین با انواع امکانات مختلف تبدیل شده است. سعادت آباد از شمال با یادگار امام تلاقی دارد و از جنوب با خیابان سرو. خیابان سرو یکی از مهمترین خیابان های سعادت آباد است که سر راه قدیمی ترین میدان منطقه یعنی میدان کاج قرار گرفته است. داخل این خیابان تقریبا هر چیزی که بخواهید پیدا می کنید. از مرکز ماساژ حرفه ای مثل آریانا گرفته تا آتلیه عکاسی و آرایشگاه های زنانه. دیگر رستوران های معروف مانند رستوران بین المللی شاین  و باشگاه های  ورزشی حرفه ای که جای خود را دارند. هرچه به سمت شرق حرکت کنید به دو خیابان مهم دیگر یعنی علامه جنوبی و شمالی نزدیک می شوید که بافت مسکونی و وجود دانشکده باعث شده تا از کافه های خوبی مثل کاپ آپ بهره مند باشد که احساس آرامش دلپذیری به شما می دهد. اما یکی دیگر از محاسن سعادت آباد حضور بیمارستان عرفان و مراکز پزشکی زیبایی متخصص در این منطقه است که باعث شده تا پزشکان بسیاری در این منطقه مطب داشته باشند. این بار که در سعادت آباد بودید، با نگاهی دیگر به آن نگاه کنید و از بودن در آنجا لذت ببرید.

بازیابی کلمه عبور
یا
با اکانت یاهو وارد شوید با اکانت گوگل وارد تخفیفان شوید با اکانت فیسبوک وارد تخفیفان شوید با اکانت توییتر وارد تخفیفان شوید

با موفقیت وارد تخفیفان شدید

ایمیل و موبایلت رو وارد کن، کدتخفیف بگیر

برای اطلاع از تخفیفان‌های جدید مشترک تخفیفان شوید

اشتراک

اشتراک خبرنامه

برای اطلاع از آخرین تخفیف‌های شهرتان آدرس ایمیل خود را وارد نمایید