کارگاه آموزشی ویراستاران

انقلاب

محدوده

2

پیشنهاد فعال

تخفیفان

درحال حاضر در این دسته‌بندی پیشنهاد فعالی وجود ندارد

درباره کارگاه آموزشی ویراستاران

کارگاه حضوریِ ویرایش و درست‌نویسی کارگاه اصلی و محوری موسسه «ویراستاران» است. نخستین بار در آذر ۱۳۸۸ این کارگاه را برگزار کردیم و تاکنون شمار آن از ۲۵۰ کارگاه عبور کرده است. این کارگاه در ۱۸ شهر ایران و ۲ شهر خارج از ایران برگزار شده است و ۱۵۴ نهاد مختلف میزبان کارگاه‌ها و نشست‌های موسسه «ویراستاران» بوده‌اند. آشنایی با فضای سالم زبان فارسی معیار در نوشتار، شناسایی ساختارهای غلط، از رهگذر یادگیری اصول ویرایش زبانی و ویرایش صوری. ۱. شناخت زبان معیار و تفاوت‌های زبان فارسی با ادبیات فارسی ۲. درک ضرورت شفافیت متن و ساده‌نویسی ۳. فراهم‌ساختن تصویری درست از ویرایش و جایگاه ویراستار در صنعت نشر ۴. آشنایی با اصول ده‌گانه ویرایش زبانی و درست‌سازی جمله‌های غلط، مندرج در جدول ۵. مهارت در ریزه‌کاری‌های ویرایش صوری و حساس‌شدن به ظرافت‌های ظاهری متن به‌خاطر شریف خود بسپارید که «تمام» خدمات موسسه «ویراسـتاران»، چه تدریس و چه کارآموزی و چه ویرایش و صفحه‌آرایی و حروف‌چینی و…، از سال ۱۳۸۸ تا اَبد، با تضمین بی‌قید و شرط رضایت همراه است. تضمینِ ما تضمین نتیجه نیست؛ بلکه تضمین رضایت است. ببینید.

1-۱. شناخت زبان معیار و تفاوت‌های زبان فارسی با ادبیات فارسی؛ ۲. درک ضرورت شفافیت متن و ساده‌نویسی؛ ۳. فراهم‌ ساختن تصویری درست از ویرایش و جایگاه ویراستار در صنعت نشر؛ ۴. آشنایی با اصول ده‌گانه ویرایش زبانی و درست‌سازی جمله‌های غلط، مندرج در جدول؛ ۵. مهارت در ریزه‌کاری‌های ویرایش صوری و حساس‌شدن به ظرافت‌های ظاهری متن. متمرکز می‌شویم بر رساندن پیام و انتقال معنای مدنظرمان؛ می‌آموزیم که حشوها را از قلمِ خود بیندازیم؛ یاد می‌گیریم که جمله‌ها چرا دراز می‌شوند و چگونه می‌توان آن‌ها را شکست؛ می‌بینیم ساختارهای سادهٔ جمله‌های فارسی چقدر گویا هستند می‌کوشیم که از کلیشه‌ها فرار کنیم تا همهٔ نوشته‌هایمان شبیهِ هم نشود؛ می‌پرهیزیم از کژتابی و خطای منطقی تا دچار دوپهلویی و بی‌معناییِ متن نشویم؛ دقیق می‌شویم در نیم‌فاصله و چسبیده و فاصله، در واژه‌ها و عددها و نشانه‌ها؛ جواب می‌گیریم برای پرسش‌های همیشگی‌مان، مانندِ «آخرش ـهٔ درست است یا ـه‌ی؟» و «آنها یا آن‌ها؟»؛ آشنا می‌شویم با شیوه‌های ارجاع‌دهی و تنظیم کتابنامه؛ می‌پیماییم گام‌هایی برای گرته‌برداری‌زُدایی از دهن و قلممان؛ هم‌کلاس می‌شویم با طیف متنوعی از کسانی که در حوزه‌های مختلفی می‌نویسند، اما نیاز واحد دارند؛ می‌پیوندیم به شرکت‌کنندگان کارگاه‌های پیش: با عضویت در گروه تلگرامیِ؛ تضمین می‌گیریم که اگر این کارگاه نتوانست ما را راضی کند، حتی هزینهٔ رفت‌وآمدمان را هم بگیریم! حظ می‌بریم از فضای کارگاهی و زندهٔ «ویراستاران» و نیز آموزه‌های منسجم و جزوهٔ شسته‌رفته‌شان؛ [این با شماست:] رشد شما میوهٔ کوشش خودِ شماست. معجزه نخواهید.

ویژگی‌ها

نوع جلسات :

نیمه خصوصی

طول دوره :

۴۰ ساعت، ۱۰ جلسهٔ ۴ساعتی، هر هفته ۲ جلس

دسترسی به وسایل نقلیه :

خط ۴ مترو (ایستگاه انقلاب)، خط ۲ مترو (ایستگاه حُر)، اتوبوس‌های خ جمهوری (ایستگاه کارگر) اتوبوس‌های تهران‌پارس تا آزادی (ایستگاه انقلاب)

مدت زمان :

حدود ۱ ماه، ۴۰ ساعت، ۱۰ جلسهٔ ۴ساعتی، هر هفته ۲ جلسه

مدرس دوره :

محمدمهدی باقری، مهدی صالحی

در صورتی که تخلفی از فروشندگان مشاهده کردید لطفا با ما در میان بگذارید

امتیاز و نظر کاربران ()

0
برای ثبت نظر، ابتدا وارد حساب کاربری خود شوید.با نظرات خود ما را در ارائه خدمات بهتر یاری نمایید

زمان سرویس‌دهی :

شنبه

9:0-17:0

یکشنبه

9:0-17:0

دوشنبه

9:0-17:0

سه شنبه

9:0-17:0

چهارشنبه

9:0-17:0

آدرس :

تهران، میدان انقلاب، خ کارگر جنوبی، انتهای خ لبافی‌نژاد، نرسیده به خ جمالزادهٔ جنوبی، پلاک ۳۲۲، واحد ۶، دفتر «ویراسـتاران»

تا

%40

تخفیف

لطفا خدمات مورد نیاز خود را انتخاب نمایید