دندانپزشکی زعفرانیه

دندانپزشکی زعفرانیه

مراقبت از سلامت دهان و دندان ارتباط مستقیمی با سلامتی تمامی اعضای بدن دارد. بهداشت ضعیف دهان و دندان می‌تواند باعث مشکلات دیگری در اعضای بدن شود. اگر نگران سلامت دندان‌‌ها هستید باید به دنبال کلینیک های دندانپزشکی شمال تهران باشید. این مراکز دندانپزشکی انواع خدمات زیبایی و ترمیمی را به مراجعه کنندگان ارائه می‌دهند و برای چکاپ یا دیگر خدمات باید می‌توانید از آن‌ها کمک بگیرید.

چگونه سلامتی دندان را حفظ  کنیم؟

ویزیت منظم در کلینیک دندانپزشکی فقط برای داشتن لبخندی زیبا نیست و دندانپزشک می‌تواند روی موارد بیشتری از سلامت دهان و دندان شما تمرکز کند و آن‌ها را مورد بررسی قرار دهد. بررسی مرتب و معاینه دندان‌ها توسط متخصص دندانپزشک، اطلاعات زیادی از جمله اینکه در خطر بیماری خاصی هستید یا نه به دندانپزشک می‌دهد.

در وهله اول با رعایت موارد زیر در خانه می‌توانید بهداشت دهان و دندان را به خوبی حفظ کنید:

  • دو بار در روز و به مدت 2 دقیقه دندان‌ها را مسواک بزنید.
  • روزانه نخ دندان بکشید تا جرم از جاهایی که مسواک به آن‌ها دسترسی ندارد، پاک شود.
  • برای تامین مواد معدنی لازم بدن ( به ویژه ویتامین A و C) به منظور جلوگیری از بیماری‌های لثه، عادات غذایی سالم داشته باشید.
  • صرف سیگار و تنباکو را کاهش دهید.
  • برای سفید کردن دندان و چکاپ به طور منظم به دندانپزشکی بروید. این فرایند تاثیر زیادی  روی تشخیص علائم اولیه بیماری لثه دارد.

تاثیرات بهداشت ضعیف دندان

اگر از دندان‌های خود به درستی مراقبت نکنید و روتین روزانه را برای رعایت بهداشت در خانه اجرا نکنید، باعث ایجاد سایر مشکلات جسمی در بدن خواهید شد. از جمله این مشکلات عبارت است از:

احساس درد

این درد تا حد زیادی به علت عفونت لثه ایجاد می‌شود و با گذشت زمان باعث از دست رفتن دندان می‌شود. یکی از بیماری‌های رایج لثه به نام ژنزیویت ناشی از عفونت و التهاب لثه‌ها در دهان ایجاد می‌شود. اگر دیدید درد شما غیرقابل تحمل است و هیچکدام از کلینیک ها در دسترس نیستند، به دندانپزشکی های شبانه روزی زعفرانیه مراجعه کنید.

مشکلات قلبی

عفونت‌هایی که داخل دهان و دندان ایجاد می‌شود، اندام‌های داخلی بدن را تحت تاثیر قرار می‌دهند. به طور مثال قلب و دریچه‌های آن توسط باکتری‌های عفونتی ملتهب می‌شوند، این موضوع برای اشخاصی که دچار بیماری قلبی هستند روی بافت آسیب دیده تاثیر می‌گذارد.

مشکلات گوارشی

هضم غذا در دهان شروع می‌شود و هر گونه مشکل در این منطقه می‌تواند باعث نارسایی روده، سندروم روده تحریک پذیر و سایر اختلالات در دستگاه گوارشی شود..

کلینیک دندانپزشکی خوب زعفرانیه

دندان‌های خراب، کج یا پوسیده می‌تواند باعث ایجاد اختلال در تکلم شود و جویدن غذا مشکل ایجاد می‌کند. حفره‌ها مکان‌های دردناکی روی دندان‌ها هستند که پوسیدگی از طریق این محل نفوذ کرده و ریشه دندان را نابود می‌کند. غذا یا مایعات سرد یا گرم می‌تواند به دندان سیگنال درد ارسال کند. حفره‌های روی دندان ممکن است تا زمانی‌که آسیب زیادی به دندان وارد نشده باشد، هیچ نشانه‌ای نداشته باشند.

با توجه به این موارد اهمیت ویزیتو مراجعه به کلینیک دندانپزشکی مشخص می‌شود. علائم اولیه پوسیدگی دندان در این مرحله راحت‌تر تشخیص داده می‌شوند و در نهایت درمان می‌شوند. برای چکاپ ماهیانه و گرفتن وقت از کلینیک های دندانپزشکی منطقه زعفرانیه از بالای همین صفحه می‌توانید اقدام کنید و از خدمات با تخفیف استفاده کنید.