دندانپزشکی ظفر

مرتب‌سازی بر اساس:

  • پیش فرض
  • جدیدترین
  • محبوب‌ترین
  • بیشترین تخفیف

دندانپزشکی ظفر

اگر دندان‌های کج، فرسوده، تغییر رنگ داده شده، آسیب دیده یا ناسالم دارید، ممکن است متخصص دندانپزشک ترمیم دندان را پیشنهاد بدهد. چندین نوع مختلف از ترمیم وجود دارد که ممکن است بخواهید در نظر بگیرید. ترمیم دندان می‌تواند عملکرد طبیعی دندان‌ها را بازیابی کند، به علاوه از آسیب‌های ناشی از پوسیدگی جلوگیری می‌کند. این روش‌ها می‌توانند ظاهر دندان را بهبود دهند و برای هدف زیبایی مفید باشند. در بسیاری از موراد انجام دادن ترمیم در مراکز دندانپزشکی شمال تهران، ممکن است عملکرد و ظاهر دندان را به طور همزمان بازیابی کند.

سلامت دهان و دندان نقش مهمی در سلامت کلی و همچنین سلامت روان دارد. برای بسیاری از افراد، دندان‌های زیبا و سالم نه تنها به دلیل عملکردشان مهم هستند، بلکه ارزش اجتماعی نیز دارند. اگر دندان‌ها دچار بیماری شوند یا از دست بروند، نه تنها جویدن و غذا خوردن اغلب محدود می‌شود، بلکه رفاه و کیفیت زندگی تغییر می‌کند.

سلامت دهان و دندان به میزان قابل توجهی به میزان باکتری در دهان بستگی دارد. اگر تعادل این باکتری‌ها به هم بخورد، بیماری‌های مختلفی در دهان ایجاد می‌شود. به طور خاص این بیماری‌ها شامل پوسیدگی، عفونت لثه و پریودنتیت است که در صورت عدم شناسایی و درمان، می‌توانند منجر به از دست دادن دندان شود.

 روش‌های ترمیم دندان در مراکز دندانپزشکی

تعدا زیادی از روش‌ها وجود دارند که می‌تواند ظاهر و عملکرد دندان‌ها را بازیابی کنند. نوع روش ترمیم مورد نیاز هر فرد با توجه به نوع و دامنه آسیب دندان تعیین می‌شود. روش‌های رایج ترمیم دندان عبارت است از:

پر کردن دندان

از این روش برای پر کردن حفره‌ای استفاده می‌شود که در اثر پوسیدگی دندان ایجاد می‌شود. این رایج‌ترین نوع ترمیم دندان است. پر کردن در کلینیک های دندانپزشکی تهران انجام می‌شود و نیازی به مراقبت متخصص ندارد. دندانپزشک پوسیدگی دندان را تمیز کرده و حفره را پر می‌کند. چندین ماده مختلف ممکن است در پر کردن دندان استفاده شود، از جمله آمالگام نقزه یا رزین کامپوزیت. اگر دندان نزدیک جلوی دهان باشد و هنگام صحبت کردن قابل مشاهده باشد، از مواد همرنگ دندان برای پر کردن استفاده می‌شود. گزینه‌‌ها عبارتند از:

کامپوزیت رزین: این مدل مواد جدیدی هستند که برای پر کردن دندان استفاده می‌شود و به چند دلیل به پر کردن با آمالگام ترجیح داده می‌شوند. این مواد همرنگ دندان هستند و مانند مواد پر کننده فلزی منبسط و منقبض نمی‌شوند و به دندان‌ها آسیب نمی‌رسانند.

گلس آینومر: این ماده بیشتر از رزین‌های کامپوزیت مثل پر کردن عمل می‌کند و مات است.

گلس آینومر اصلاح شده با رزین: این مدل شبیه به روش قبلی است، اما دارای رنگ مینا برای هماهنگی بهتر با دندان‌هاست و برای ماندگاری بیشتر ساخته شده است.

بهترین کلینیک دندانپزشکی در ظفر

اگر به دنبال بهترین کلینیک دندانپزشکی در محله ظفر هستید، این مراکز در این صفحه قرار دارند و انواع خدمات زیبایی یا ترمیمی را برای بیماران انجام می‌دهند. کلیه خدمات این کلینیک‌های دندانپزشکی که با تخفیفان همکاری دارند، به همراه تخفیف است و قیمت عادلانه‌تری نسبت به دیگر مراکز دارند. شما می‌توانید برای گرفتن نوبت و مشاهده دیگر اطلاعات هر کلینیک حتی دندانپزشکی های شبانه روزی ظفر، روی مرکز مورد نظر خود کلیک کنید.