رستوران های دربند

رستوران های دربند

در فاصله چند متری از میدان تجریش منطقه تفریحی دربند قرار دارد که برای فرار از آلودگی و شلوغی تهران مکان بسیار مناسبی به نظر می‌رسد. دربند به خاطر هوای مطبوع و رودخانه‌ای که از وسط آن رد می‌شود بسیار معروف است. تعداد زیادی از افراد برای طبیعت‌گردی، کوهنوردی، تنفس هوای تازه و قدم زدن در محیطی آرامش‌بخش دربند را انتخاب می‌کنند.

در کنار طبیعت زیبا و کوه‌های پوشیده از برف، معروف‌ترین رستوران های شمال تهران در دربند قرار دارند. دربند با داشتن سفره خانه‌های سنتی و رستوران‌های فراوان، میزبان تعداد زیادی از گردشگران در آخر هفته یا حتی در طول هفته است. برای اینکه در کنار تفریح و دیدن طبیعت زیبا، غذایی خوشمزه هم بخورید باید کافه رستوران دربند را بشناسید و با امکانات آن آشنا شوید.

امکانات دربند

دربند که در شمال تهران قرار گرفته است انتخابی عالی برای پیاده روی، تماشای مناظر زیبای کوهستانی در کنار خوردن غذاهای لذیذ در رستوران های دربند است. این منطقه قدمتی 200 ساله دارد و نزدیک کاخ سعدآباد واقع شده است. دربند به خاطر داشتن آب و هوای عالی همواره مورد توجه خانواده‌های سلطنتی و اشراف بوده است.

غذاهای خوشمزه

در منطقه کوهستانی دربند مغازه‌های زیادی وجود دارند که انواع لواشک، آلوچه، ترشک و گردوی تازه می‌فروشند. تنقلات زیادی از جمله باقالی و بلال هم می‌توانید در این منطقه بخورید. علاوه بر این‌ها، انواع رستوران های دربند در این محله در کنار رودخانه و با چشم‌انداز کوهستان وجود دارند که غذاهای سنتی ایرانی و فرنگی  سرو می‌کنند.

تله سیژ

یک ایستگاه تله سیژ در دربند وجود دارد که برای لذت بردن از مناظر طبیعی و کوهستان می‌توانید بلیت آن را بخرید و تهران را از این منظره شگفت‌انگیز تماشا کنید.

اگر بعد از پیاده‌روی و کوهنوردی خسته شدید و دنبال مکانی برای استراحت بودید، 10 دقیقه پیاده‌روی را به سمت بالای دربند ادامه بدهید تا درختان بیشتر، نهرهای طبیعی و چند آبشار زیبا ببینید. در کنار این همه زیبایی رستوران های دربند با تخت سنتی وجود دارند که مکانی عالی برای خوردن غذا به دور از هیاهوی تهران است.

رستوران دربند با قیمت مناسب

پس از مشاهده مجسمه کوهنورد در میدان اصلی دربند، مسیر پر پیچ و خمی دیده می‌شود که از میان تعداد زیادی رستوران دربند، کافه، چایخانه سنتی و آبنما می‌گذرد. رستوران‌های کنار کوه دربند، خاطره‌ای فراموش نشدنی را در ذهن هر شخص به یادگار می‌گذارد.

اگر به دنبال رستوران ارزان دربند هستید، در این صفحه ما تعداد زیادی رستوران که هم غذای سنتی و هم غذای مدرن سرو می‌کنند معرفی کردیم. قیمت خوردن یک وعده غذایی در تمامی رستوران های دربند با تخفیف است و هیچ‌گونه هزینه اضافی برای شما نخواهد داشت.

برای لذت بردن از مناظر زیبا و دیدنی دربند رستوران‌های مرتفع یا در کنار رودخانه را انتخاب کنید. این رستوران های تهران واقعا دکوراسیون جذابی دارند و با انواع گل‌های طبیعی و حوض‌های پر آب تزئین شده‌اند. بعد از یک روز گشتن در دل طبیعت دربند، خوردن ناهار و شام دلچسب تنها چیزی است که هر شخص به آن نیاز دارد.