دندانپزشکی آجودانیه

مرتب‌سازی بر اساس:

  • پیش فرض
  • جدیدترین
  • محبوب‌ترین
  • بیشترین تخفیف

تخفیفان

متاسفانه محصول فعال در این دسته‌بندی وجود ندارد.

دندانپزشکی آجودانیه

دندانپزشکی زیبایی بیش از گذشته محبوب شده است. چه دندان‌های شما تراشیده، لکه‌دار، فرسوده، شکسته، شکاف یا نامرتب باشند، انواع روش‌های دندانپزشکی در کلینیک‌های دندانپزشکی شمال تهران، می‌تواند ظاهر دندان‌ها را بهبود بخشند. این یک روش حرفه‌ای برای مراقبت از دندان‌هاست و اگرچه روش‌های دندانپزشکی زیبایی معمولا انتخابی هستند تا ضروری، برخی از این موارد درمانی اهداف ترمیمی هم دارند. بهتر است قبل از مراجعه به کلینیک دندانپزشکی روش‌های مختلف زیبایی را بهتر بشناسید.

انواع دندانپزشکی زیبایی

برای داشتن لبخندی زیبا و دندانی سالم‌تر انواع روش‌های زیبایی وجود دارد که دندانپزشک می‌تواند ترکیبی از آن‌ها را برای بیمار انجام بدهد. در هر مرحله مشورت با دندانپزشک برای انتخاب بهترین روش اهمیت بالایی دارد و باید مشاوره لازم انجام شود. برخی از رایج‌ترین انواع این درمان‌های زیبایی عبارتند از:

پر کردن

این روش دندانپزشکی زیبایی به عنوان پر کردن غیر مستقیم هم شناخته می‌شود که توسط لابراتور آزمایشگاه دندانپزشکی انجام می‌شود. این روش زمانی استفاده می‌شود که دندان دارای پوسیدگی خفیف تا متوسط باشد. برای پر کردن از مواد مختلفی استفاده می‌شود که در گذشته با طلا و مواد آمالگام انجام می‌شد و امروزه سرامیک و روکش‌های سرامیکی بیشتر مورد استفاده قرار می‌گیرند. این مواد برای تقویت دندان‌ها، بازگرداندن شکل آن‌ها و جلوگیری از پوسیدگی بیشتر استفاده می‌شود.

کامپوزیت

کامپوزیت به روش ترمیم دندان‌های آسیب دیده، پوسیده یا تغییر رنگ با استفاده از موادی شبیه رنگ مینای دندان اشاره دارد. دندانپزشک پوسیدگی دندان را سوراخ می‌کند و سپس کامپوزیت را روی سطح دندان قرار می‌دهد. به این روش باندینگ هم گفته می‌شود و به طور موثر آسیب دندان را پوشش می‌دهد و ظاهر یک دندان سالم را ایجاد می‌کند. برای بیماران مبتلا به پوسیدگی دندان، دندان‌های شکسته شده و ترک خورده و لبه‌های فرسوده این بترین روش است.

ونیر

روکش‌های دندانی که معمولا از سرامیک درجه پزشکی ساخته می‌شوند، کلاهک‌های سفارشی هستند که روی دندان طبیعی قرار می‌گیرند. این نوع روکش می‌تواند بسیاری از مشکلات زیبایی را حل کند، از دندان کج گرفته تا مینای ترک خورده یا آسیب دیده، دندانپزشک روکش را با استفاده از چسب به جلوی هر دندان می‌چسباند.

سفید کردن یا بلیچینگ دندان

سفید کردن دندان یکی از محبوب‌ترین روش‌های دندانپزشکی زیبایی است. این روش می‌تواند در مطب دندانپزشک با یک ویزیت انجام شود. متخصص پلاک، جرم و سایر مواد اضافی را از سطح هر دندان پاک می‌کند. بعد از این ماده سفید کننده را روی سطح دندان می‌زنند تا سایه روشن‌تری پیدا کند.

با توجه به اینکه با گذشت سال‌ها، دندان در اثر غذا، نوشیدنی، دارو و عادات شخصی مانند سیگار کشیدن لکه دار می‌شوند و پوسیده می‌شود، سفید کردن دندان این مشکل را تا حدی برطرف می‌کند و تا 3 درجه دندان را سفید می‌کند.

پیوند لثه

ریشه‌های دندانی که در اثر تحلیل لثه در معرض قرار می‌گیرند ممکن است به غذا یا مایعات سرد و گرم حساس باشند. تحلیل رفتن لثه می‌تواند خطر ایجاد حفره روی ریشه دندان را ایجاد کند و در مهایت باعث از بین رفتن دندان شود. پیوند بافت نرم، که بافت سالم لثه را از یک قسمت دهان به قسمت دیگر منتقل می‌کند، می‌تواند تحلیل لثه و تحلیل استخوان را متوقف کند و زیبایی خط لثه را بهبود ببخشد.

بهترین مطب دندانپزشکی آجودانیه

اگر به دنبال کلیینیک و مطب دندانپزشکی در محله آجودانیه هستید و نمی‌دانید کدام یک از کلینیک‌ها بهترین هستند، می‌توانید از بالای این صفحه کمک بگیرید و لیستی از کلینیک‌های معتبر را به همراه تخفیف مشاهده کنید.