ثبت آگهی
باغ-فیض

باغ فیض

باغ فیض یکی از مکان های تفریحی و گردشگری تهران است که با قدمتی کهن در شمال غرب پایتخت قرار گرفته است. از این محل می‌توان به عنوان یکی از خوش آب و هواترین مکان‌های تهران نام برد. درخت توتی که در وسط میدان محل قرار گرفته است به خوبی نشانگر قدمت و فرهنگ کهن این … ادامه مطلب…
مناطق نزدیک باغ فیض

باغ فیض یکی از مکان های تفریحی و گردشگری تهران است که با قدمتی کهن در شمال غرب پایتخت قرار گرفته است. از این محل می‌توان به عنوان یکی از خوش آب و هواترین مکان‌های تهران نام برد.

درخت توتی که در وسط میدان محل قرار گرفته است به خوبی نشانگر قدمت و فرهنگ کهن این منطقه از تهران است. باغ فیض از سمت جنوب به بزرگراه حکیم، از شمال به بزرگراه همت و از شرق و غرب به ترتیب به بزرگراه شهید ستاری و اشرفی اصفهانی منتهی می‌شود. علت نامگذاری این منطقه با نام باغ فیض برمی‌گردد به شخصی به نام شیخ فیض الله که صاحب باغ بسیار بزرگی در این منطقه بوده، که بعدها با نام این شخص در میان مردم رواج پیدا می‌کند. وجود امامزاده حمیده خاتون و جعفر که از فرزندان امام موسی کاظم بودند، گردشگران بسیاری را به این منطقه از تهران جذب می کند. قدمت باغ فیض به صورت تقریبی به 700 سال پیش برمی‌گردد و به نوعی می‌شود از آن به عنوان موزه طبیعی تهران نام برد.

وجود ساختمان‌ها و برج‌های مسکونی متعدد در این منطقه، به نوعی فرهنگ کهن ایرانی و زندگی مدرن امروزی را با هم در می‌آمیزد. برج‌های بلند آرمان و جام جم که در محله باغ فیض قرار گرفته‌اند بر زیبایی این منطقه بیش از پیش افزوده‌اند و این برج‌ها از بزرگراه همت به خوبی نمایان و با اقتدار و زیبایی هر چه تمامتر خودنمایی می‌کنند. مرکز خرید تیراژه که در میان پایتخت نشینان بسیار محبوب و معروف است و بسیاری از شهروندان تهرانی جهت خرید مایحتاج خود به آنجا مراجعه می‌کنند، در محله باغ فیض تهران واقع شده است. در صورت مراجعه به باغ  فیض و گشت ‌وگذار در این محله، می‌توانید به رستوران های خوب و جذاب این منطقه سری بزنید و لحظات شادی را برای خودتان رقم بزنید.

بازیابی کلمه عبور
یا
با اکانت یاهو وارد شوید با اکانت گوگل وارد تخفیفان شوید با اکانت فیسبوک وارد تخفیفان شوید با اکانت توییتر وارد تخفیفان شوید

با موفقیت وارد تخفیفان شدید

ایمیل و موبایلت رو وارد کن، کدتخفیف بگیر

برای اطلاع از تخفیفان‌های جدید مشترک تخفیفان شوید

اشتراک

اشتراک خبرنامه

برای اطلاع از آخرین تخفیف‌های شهرتان آدرس ایمیل خود را وارد نمایید