اتاق فرار

اتاق فرار یا (Escape Room) از جمله بازی های فکری و جذاب است که شما را در دل معماهای ترسناک و هیجان انگیزش غرق می‌کند. در نگاه اول شما با فضایی مرموز و ترسناک روبرو هستید که باید پرده از راز و رمز آن بردارید.  اگر اهل گیم و بازی باشید، این فضا را بارها و بارها در بازی‌های کامپیوتری تجربه کرده‌اید اما حالا با فضایی کاملا واقعی سرو کار دارید. در واقع ایده بازی‌های اتاق فرار از بازی‌های ویدیویی گرفته شده است.

اسکیپ روم به صورت کلی یک بازی گروهی است که شما و تیم همراهتان در محوطه ای محبوس می‌شوید و ماجراها طبق تم و ژانر بازی آغاز می‌شود. شما با استفاده از ابزارها و حل کردن پازل‌ها و معماها باید راه فرار را کشف کنید و مرحله به مرحله پیش بروید. پس سعی کنید تیمی تشکیل دهید که قدرت حل مساله بالایی دارند و از بازی کردن کنار آن ها لذت می‌برید.

 

تاریخچه اتاق فرار

در مورد تاریخچه کلی این بازی و نحوه به وجود آمدن آن صحبت‌های زیادی وجود دارد اما گفته می‌شود که اولین نسخه از بازی اسکیپ روم در سال 2007 و در ژاپن تاسیس شده است. با گذشت زمان این بازی از مرزهای ژاپن خارج شده و به سرعت در سراسر جهان گسترش یافت به صورتی که اکنون شاهد بازی‌هایی در سطح جهانی برای تعیین قهرمان بازی های اتاق فرار هستیم.

تاریخچه ورود بازی های معمایی اتاق فرار به ایران نیز حدودا به سال 1395 برمی‌گردد. به مرور و با استقبال زیاد از این سبک بازی‌ها، تعداد اتاق فرارها روز به روز بیشتر شد و اکنون شاهد انواع و اقسام ژانرهای پلیسی، جنایی، فانتزی، تاریخی، سیاسی و ... در این بازی و در شهرهای متفاوت هستیم. شهر کرج از جمله شهرهایی است که بازی اسکیپ روم در آن وجود دارد و علاقمندان می توانند از آن استفاده کنند. اتاق فرار مهرشهر و گوهردشت مهمترین‌ها هستند.

اتاق فرارهای ترسناک جزء پر مخاطب ترین بازی ها هستند که به علت هیجان و استرس بالا حین بازی، بیشتر نوجوانان و جوانان را به سمت خود جذب می کنند. از جمله عناوین بازی اتاق فرار در کرج می توان به اتاق فرار هانیبال در ژانر وحشت که برگفته از فیلمی جنایی با همین نام است اشاره کرد. بازی ترسناک فیس در اسیکیپ روم کیج که شما را در داستانی عجیب فرو میبرد و هیجان آن به خوبی می تواند آدرنالین خون شما را چندین برابر کند. اتاق فرار پازل با بازی گرگ و میش از دیگر عناوین جذاب است که داستان آن در دهه 90 میلادی اتفاق می افتد.

 

اتاق فرار در کرج

تخفیف های اتاق فرار در سایت تخفیفان همیشه در صدر پربازدیدترین دسته بندی ها بوده است و مورد استقبال بالای کاربران قرار گرفته است. شما می توانید با خرید تخفیفان اسکیپ روم در کرج با یک تیر دو نشان را هدف قرار دهید. هم از یک بازی سراسر هیجان و جذابیت لذت ببرید و هم از تخفیف ویژه آن استفاده کنید و در هزینه های خود صرفه جویی کنید.