رستوران نایب ساعی

خیابان ولی عصر

محدوده

تخفیفان

درحال حاضر در این دسته‌بندی پیشنهاد فعالی وجود ندارد

درباره رستوران نایب ساعی

نایب یعنی نامی به قدمت چلوکباب

برای خوردن چلوکباب و البته گذراندن ساعتی برای صرف غذا و دور هم بودن با دوستان و عزیزان اگر بخواهید چلوکبابی خوب و لوکسی را انتخاب کنید، رستوران نایب شعبه‌های ساعی، وزرا، سهروردی و ولیعصر، با منوی پر و پیمان خود حسابی می‌تواند برای شما وسوسه‌برانگیز باشد. گردانندگان رستوران های نایب  قدیمی‌ترین خانواده چلوکبابی در تهران‌اند و وقتی پای صحبت های آنها در باره این کسب و کار می‌نشینید، گفتنی‌ها دارند از این غذای دلپذیر ایرانی.

در رستوران های نایب می توانید انواع کباب ها را با ظاهری غول پیکر و البته بسیار باکیفیت  سفارش دهید و این همه هنر نایب نیست. در رستوران نایب شما با برندی بین المللی روبه‌رو هستید که در پذیرایی از مهمانان خود تخصص دارد و برایش فرقی نمی کند که چند نفر مهمان دارد. در نایب ولی عصر (زعفرانیه ) در یک روز ۸۰۰ نفر و در نایب ساعی، با داشتن ۴ طبقه سالن و بالکن بسیار شیک و جذاب، می‌توانید از تعدادی بیش از این نیز پذیرایی کنید.

نایب تاریخچه چلوکباب است

به گفته خانواده نایب و البته اسناد تاریخی، به ویژه روزنامه اعتمادالسلطنه که از معتبرترین منابع زندگی اجتماعی مردم ایران در عهد قاجار است، جناب نایب غلامحسین خان در بازار تهران اولین چلوکبابی تهران را راه انداخته است. البته قبل از این در مرز ایران و قفقاز رستوران هایی بوده اند که کباب‌های قفقازی را در رستورانی با میز و صندلی سرو می کرده اند، اما این که رستورانی باشد که ترکیب چلو با کره و پیاز و سماق را با کباب کوبیده یا برگ در اختیار هم‌وطنان بگذارد و روی میز و صندلی به مردم غذا بدهد و از همه مهم‌تر، لژ خانوادگی داشته باشد و خانواده ها در کنار هم بتوانند در آن به صرف غذا پردازند، به نظر می آید ابداع جناب نایب غلامحسین خان در رستوران نایب باشد و البته این منوی جالب، که تا کنون هم ذره ای در آن خلل وارد نشده است. البته از آنجا که پدر نایب غلامحسین خان از تبریز آمده بود، می توان حدس زد که ایشان هم از ناحیه قفقاز این کباب را یاد گرفته است. در ایران هم کباب های لذیذی پخته می‌شد و درباره آنها در تاریخ نوشته اند، اما جناب نایب غلام‌حسین خان بوده که این سبک پذیرایی را اولین بار درست کرده است.

شاید جالب باشد که بدانید بیشتر از کباب کوبیده این چلوکره بود که در دوران گذشته جلب نظر می‌کرد و گاهی این پدیده جدید در خورد و خوراک ایرانی ها با یک زرده تخم مرغ بر سر سفره آورده می شد. نایب ها در تهران کارشان روز به روز می گرفت و از همه مهم‌تر آوردن انواع کباب به منوی رستوران نایب بود. شاید بدانید که برای خوردن چلوخورشت های فسنجان و قرمه سبزی و قیمه نیز رستوران نایب ساعی جای مناسبی است.

نایب برای همه ذائقه ها

نایب ها در ایران و به ویژه در تهران، فعالیت بسیار خوبی دارند و تمام رستوران های نایب، که حالا به نزدیک ده باب رستوران می رسد، همه از خوشنامی خاصی برخوردارند. کمتر دیده شده است کسی از رفتار و غذای نایب، به ویژه سه نایب اصلی، یعنی نایب ساعی، نایب وزرا و نایب ولی عصر (زعفرانیه) ناراضی باشد. در سایت های نظرسنجی، به‌ویژه درباره رضایت کامل از کباب برگ آبدار نایب ساعی و ولیعصر بسیار نوشته اند، اما یکی از چیزهای جالبی که درباره نایب شنیده ام، مشتری مداری آنهاست. خانمی نوشته بود که خورش فسنجان سفارش داده بود و به نظر ایشان خورش زیاده از حد ترش بوده است و بعد از این که نکته را به مدیر رستوران خبر می دهد، ایشان هم سر آشپز را به سر میز احضار می کند و نکته را به سر آشپز محترم نایب تذکر می دهند و سرآشپز هم در کمال ادب این را می پذیرند و حتی پیشنهاد می کنند که این وعده غذا را مهمان باشند، که البته مشتری نمی پذیرد.

اما نایب در این روزگار فقط به تهران محدود نشده است و چند شعبه در آمریکا و فرانسه هم باز کرده است. صاحب نایب زعفرانیه، که خود نوه پسری نایب بزرگ است، می‌گوید: «شعبه فرانسه بسیار پرطرفدار بوده است و در شهر ساحلی نیس مشتری های ثابت، به ویژه از غیر ایرانی ها، داشته است و حتی چند تور تفریحی جزو برنامه های گشت خود صرف نهار در رستوران نایب را گنجانده بودند.» البته حالا این رستوران به کسی دیگر واگذار شده است و نایب ها دوباره در تهران دل عاشقان چلوکباب را به دست می آورند.

بوفهای برای پذیرایی کامل

بوفه هایی برای مهمانی های بزرگ و مهمانان مشکل‌پسند ساخته شده است تا وقتی نمی دانی مهمانانت چه دوست دارند یا این‌که پرس های غذای ایرانی که از برنج و کره وکباب یا خورش تشکیل شده اند، اصلا باب ذائقه آنها هست یا نه. رستوران‌گرد‌های حرفه ای بوفه ها را به دسته های گوناگونی تقسیم می‌کنند: آنهایی که تنوع زیادی دارند و کمی کیفیت خوراکی‌هایشان پایین است، آنهایی که کیفت و کمیت خوبی دارند و آنهایی که دکوراسیون خوبی دارند و چندان غذاهایشان چنگی به دل نمی زند. بوفه نایب وزرا با سابقه بسیار طولانی نایب ها در پذیرایی های خوب و دلچسب با غذا های ایرانی پا به میدان بوفه‌ای بین المللی گذاشته است. اینجا هم هنر طبخ چلوکباب به کمک نایب ها آمده است و آنها در بوفه خود نیز از چلوکباب های خوشمزه خود استفاده می‌کنند، اما غذاهای فرنگی هم از کیفیت خوبی برخوردار است. خیلی ها در قیاس بوفه غذا های نایب با دیگر بوفه ها، آن را کم تنوع تر می دانند، اما کیفیت آن را بسیار بالا می‌پندازند و کمتر کسی از حرفه‌ای های رستوران گرد هست که بوفه نایب را برای مراسمی خاص به دیگران پیشنهاد نکند و کباب هایی مانند شیشلیک مخصوص نایب و کباب کوبیده عالی آنها را از دست بدهد.

به هر حال نایب با سابقه‌ای نزدیک به دویست سال در پخت غذا و پذیرایی، از ارکان پذیرایی از مهمان ها و مهمانی های لوکس تهران است و اگر مهمان و مهمانی خاصی دارید یا دوست دارید به خودتان خوش بگذرد، می توانید سری به این رستوران خوب بزنید و از کباب های خوشمزه و البته تاریخی و تاریخ ساز آن لذت ببرید. 

در صورتی که تخلفی از فروشندگان مشاهده کردید لطفا با ما در میان بگذارید

امتیاز و نظر کاربران ()

0
برای ثبت نظر، ابتدا وارد حساب کاربری خود شوید.با نظرات خود ما را در ارائه خدمات بهتر یاری نمایید

زمان سرویس‌دهی :

با هماهنگی

روزهای سرویس‌دهی :

آدرس :

ولیعصر، پایین تر از پارک ساعی، شماره 1030

لطفا خدمات مورد نیاز خود را انتخاب نمایید