تور کویر مصر

مرتب‌سازی بر اساس:

  • پیش فرض
  • جدیدترین
  • محبوب‌ترین
  • بیشترین تخفیف

تور کویر مصر

کویر مصر یکی از زیباترین و ماجراجویانه‌ترین کویرهای ایران است. این کویر خشک، مرموز و توریستی در نزدیکی اصفهان و کاشان قرار دارد. مکان‌ها، پدیده‌های طبیعی و کارهای زیادی وجود دارد که می توانید در تور کویر مصر انجام دهید.

بخش وسیعی از مرکز ایران، به طور دقیق بیش از یک سوم پوشیده از تپه‌های طلایی و شن‌های روان است. کشورمان ایران دارای کویرهای شگفت انگیز بسیاری مانند مرنجاب، ورزنه و کویر لوت است. اما اکثر افراد بر این باورند که کویر مصر زیباترین آن‌هاست.

این اقیانوس طلا در نزدیکی کویر مرکزی ایران قرار دارد و توسط اصفهان، کاشان، خور و بیابانک و دامغان محصور شده است. در این کویر چندین روستا و واحه وجود دارد. لوکیشن فیلم فارسی معروف «تا دور، خیلی نزدیک» در مناظر کویر مصر اتفاق افتاده است.

جاذبه‌های دیدنی کویر مصر

در تورکویر مصر کارهای زیادی وجود دارد که می‌توانید انجام دهید. اول از همه،عاشق مناظر آن خواهید شد. قدم زدن روی شن‌های نرم و نوازشگر و بالا رفتن از تپه‌های شنی بزرگ طلایی تجربه‌ای است که در هیچ کجای بیابان نمی‌توانید آن را پیدا کنید. فراموش نکنید که از بالای تپه های شنی بپرید تا آدرنالین در رگ های شما به سرعت بالا برود.

یکی از سرگرمی‌های دیگر شتر سواری است. در کویر مصر گله های کوچکی از شترها وجود دارد که می توانید برای دقایقی سوار آنها شوید. اگر از طرفداران شترسواری نیستید، می‌توانید سواری پر دست انداز و هیجان انگیز با ماشین های سافاری را امتحان کنید. موج سواری در تپه های شنی و پاراگلایدر از دیگر فعالیت‌های فوق‌العاده‌ای است که می توان در تور کویر انجام داد.

یکی از پدیده‌های طبیعی شگفت‌انگیزی که می‌توانید در کویر مصر مشاهده کنید، دریاچه نمک خور است. این دریاچه بزرگترین دریاچه نمک فصلی ایران است. دریاچه خور منظره شگفت انگیزی از نمک‌ها را به شکل پنج ضلعی در اختیار گردشگران قرار می‌دهد. اشکال این دریاچه در زمستان با خاک رس ترکیب و سیاه می‌شود، اما در تابستان سفید است. نمک موجود در خاک به هیچ گونه پوشش گیاهی در منطقه اجازه رشد نمی‌دهد.

روستاهای زیبای زیادی در کویر مصر وجود دارد. به جز کویر مصر که بیشتر گردشگران سفر خود را از آنجا آغاز می‌کنند، روستای گرمه و روستای فرحزاد از دیگر مکان‌های دیدنی هستند. شیر شتر و غذاهای سنتی را می‌توانید در مهمانسراها امتحان کنید.

روستای گرمه مانند واحه‌ای در دل کویر مصر است. وقتی می‌بینید این روستا که پوشیده از نخل‌های سبز است چگونه می‌تواند در دل کویر زنده بماند شگفت زده خواهید شد. در این روستا می‌توانید از قلعه باستانی از دوران ساسانیان بازدید کنید.

تور کویر مصر با تخفیف

کویر مصر در نزدیکی اصفهان و کاشان قرار دارد. بازدید از این سرزمین جادویی حداقل پنج ساعت زمان می‌برد. شما می‌توانید در این صفحه تور کویر مصر یک روزه یا چند روزه را رزرو کنید و سفری فراموش نشدنی را تجربه کنید.