تور کویر مرنجاب

مرتب‌سازی بر اساس:

  • پیش فرض
  • جدیدترین
  • محبوب‌ترین
  • بیشترین تخفیف

تور کویر مرنجاب

کویر مرنجاب یک مقصد گردشگری محبوب در شهرستان آران و بیدگل در استان اصفهان است. کویر مرنجاب با مناظر باشکوهی از شن و تپه، نزدیک دریاچه نمک قرار دارد و به پارک ملی متصل است.

کاروانسرای شاه عباسی مرنجاب یکی از مراکز دیدنی این کویر خیره‌کننده است. این بنا در سال 1012 هجری قمری به دستور شاه عباس صفوی در مسیر جاده ابرشم ساخته شد تا مسافرانی که بیشتر آن‌ها از بیابان عبور می‌کردند، شب را در این کاروانسرا کنار جاده سپری کنند. کاروانسرا تقریبا به شکل مربع است و در زمینی به مساحت سه هزار و پانصد مترمربع ساخته شده است. این کاروانسرا بیست و نه اتاق دارد.

جاذبه‌های تاریخی و طبیعی کویر مرنجاب

در این تور کویر، کاروانسرای شاه عباسی فقط یکی از مکان‌هایی است که می‌توانید از آن بازدید کنید. نباید بقیه آثار تاریخی و فرهنگی منطقه را فراموش کرد. یکی از آن‌ها چاه دستکند است. این چاه در پنج کیلومتری شرق کاروانسرا قرار دارد و آب شیرین و آشامیدنی را در خود ذخیره می‌کند. دلیل خلوص آب لایه‌های شنی است که نمک را جذب و آب را تصفیه می‌کند.

جاذبه‌های طبیعی مرنجاب به اندازه جاذبه‌های تاریخی آن قابل توجه است. یکی از آن‌ها دریاچه نمک است. این دریاچه به مسیله و دریاچه نمک آران و بیدگل معروف است. آب رود شور و دیگر رودخانه‌ها به این دریاچه می‌ریزد. این دریاچه در نه کیلومتری کاروانسرای شاه عباسی قرار دارد. در بیشتر اوقات سال روی آن از نمک پوشیده شده است و خشک می‌شود. پس از بارندگی و زمانی‌که آب تبخیر می‌شود، اشکال هندسی در سطح زمین دیده می‌شود که از کریستال‌های نمک ساخته شده‌اند و در علم زمین‌شناسی به آن‌ها چندضلعی می‌گویند.

یکی دیگر از جاذبه‌های مرنجاب، جزیره سرگردان است که در نزدیکی دریاچه نمک قرار دارد. این جزیره نه در آب، بلکه در دریایی از نمک شناور است. شناور بودن و حرکت جزیره پس از بارندگی قابل مشاهده است. وقتی باران شروع می‌شود، آب جزیره را احاطه می‌کند. حرکت آب باعث می‌شود اینگونه به نظر برسد که جزیره در حال حرکت است. قدم زدن روی شن‌ها و بازی کردن با شن‌های روان که با سرعت به اشکل مختلف درمی‌آیند، یکی از فعالیت‌هایی است که می‌توانید هنگام رفتن به تور کویر مرنجاب امتحان کنید.

تور کویر مرنجاب تخفیفان

تور کویر مرنجاب می‌تواند تجربه بی‌نظیر و فراموش نشدنی باشد. به شما پیشنهاد می‌کنیم تنهایی به این کویر نروید و با تور به این منطقه سفر کنید. مهم نیست چقدر حرفه‌ای، ماجراجو یا حتی ریسک‌پذیر هستید، در بیابان و کویر ممکن است به راهنما نیاز داشته باشید، پس بهتر است گروهی سفر کنید و تور کویر مرنجاب به همراه راهنمای تور رزرو کنید.

در کویر مرنجاب کارهای سرگرم‌کننده زیادی وجود دارد که می‌توانید امتحان کنید. تماشای ستاره‌های دنباله‌دار، پریدن روی تپه‌های شنی، دورهمی با روشن کردن آتش، گوش دادن به موسیقی و نوشیدن چای آتیشی فقط چند مورد از سرگرمی و جذابیت‌های تور کویر مرنجاب است.

شما می‌توانید در بالای این صفحه انواع تور کویر مرنجاب را مشاهده کنید. این تورها توسط آژانس‌های مسافرتی مختلف و در تمام روزهای سال برگزار می‌شود و می‌توانید با پرداخت هزینه مناسب و به‌صرفه به صورت گروهی به کویر مرنجاب سفر کنید.