سبد خرید شما خالیست

نمایش کودک

مرتب‌سازی بر اساس:

  • پیش فرض
  • جدیدترین
  • محبوب‌ترین
  • پرفروش‌ترین
  • ارزان‌ترین
  • گران‌ترین
  • بیشترین تخفیف

تخفیفان

متاسفانه محصول فعال در این دسته‌بندی وجود ندارد.

تئاتر کودک یکی از انواع تئاتر است که نمایشنامه و رویکرد آن مناسب با سن و خصوصیت کودک نوشته و اجرا می‌شود. تئاتر کودکان در واقع مشابه نمایش بزرگسالان است با این تفاوت که باید بسیار جذاب طراحی شده تا در فرصتی کوتاه کودک را جذب خود کند. از معضلات مهم تئاتر در حوزه کودک می‌توان به مشکلات متون نمایشی، عدم شناخت درست از ویژگی‌های یک تئاتر کودک و نوجوان و مشکلات اجرایی نام برد. به صورت کلی می‌توان گفت که نمایش و تئاتر ویژه کودکان باید دارای داستان و ساختاری کاملا مناسب سن کودک باشد. برای درک بهتر اهمیت توجه به تئاتر در حوزه کودک می‌توان به جمله معروف مارک تواین با این مضمون اشاره کرد: «بر این باورم که تئاتر کودکان از بزرگ‌ترین ابداعات قرن بیستم بوده‌است. این نوع تئاتر قوی‌ترین معلم اخلّاق و بهترین انگیزه به سوی بهزیستی است که نبوغ آدمی آن‌را آفریده‌است.»

 

تئاتر کودک فرصتی برای پرورش نبوغ و احساسات

آقای بهروز غریب پور کارگردان حوزه کودک، تئاتر ویژه کودکان را این گونه تعریف می کند: «تئاتر کودکان و نوجوانان تئاتری است مبتنی بر مسائل مبتلا به کودکان و نوجوانان که توسط بزرگسالان یا خردسالان به اجرا درمی‌آید. طبیعی است که این نوع تئاتر همواره تفاوت‌های اساسی با تئاتر بزرگسالان دارد. برای این‌که در تئاتر بزرگسالان به دلیل ذهنی، عقلی و وضعیتی که به هرحال مخاطب پیدا کرده، برای پذیرش داستان، ممکن است شیوه‌های مختلفی را نویسنده و کارگردان اتخاذ کند. اما در تئاتر کودکان الزاماً در هر اجرا ما نیازمند آن هستیم که اول مخاطب را جذب کنیم و بعد بتوانیم مسئله‌ای را منتقل کنیم.»

شخصیت هر فردی، از کودکی اون نشعت می‌گیرد و همین کودکان آینده هر کشور یا جامعه‌ای را شکل می‌دهند.  به صورت کلی می‌‌توان کودکان را وارثان و سازندگان آینده جامعه دانست. از این رو هر گونه کار و فعالیت فرهنگی و اجتماعی باید در ابتدا برای کودکان و طبق اصول صحیح پایه‌ریزی شود. تئاتر کودک نیز یکی از همین مسائل است که می‌تواند در رشد و تعالی شخصیت و احساسات کودکان بکار گرفته شود. البته نمایش‌های ویژه کودک را می‌توان به دو دسته کلی تقسیم کرد که شامل تئاتر کودک و تئاتر نوجوان می‌شود. تفاوت این دو در رده سنی مورد نظر است.

 

سالن های اجرای تئاتر کودک در تهران

اگر نگاهی به لیست تئاتر کودکان در جال اجرا در تهران بیندازیم  می‌توانیم از دو سالن «تالار هنر» و «مرکز تئاتر کانون پرورش فکری» به عنوان مهم‌ترین سالن های اجرای نمایش کودک در تهران یاد کنیم. البته مراکز دیگری مانند مجتمع فرهنگی هنری شهید چمران، فرهنگسرای خاوران، فرهنگسرای اشراق، فرهنگسرای بهمن، فرهنگسرای شفق و ... نیز در این حوزه فعالیت دارند اما کمتر به اجرا تئاتر کودک اختصاص داده می‌شوند.

 

وضعیت تئاتر کودک در ایران

اولین گام‌های موثر در زمینه اجرای تئاتر کودک در ایران در دوره سال های 1300 شمسی به بعد توسط مدرسه عالی موسیقی برداشته شد. این مدرسه با ارائه یک آگهی اعلام کرد که ماهانه نمایشی ویژه کودکان را بروی صحنه اجرا خواهد کرد. اما در سال های اخیر فعالیت های زیادی در این حوزه صورت گرفته و اکنون شاهد برگزاری نمایش های و تئاترهای کودک به صورت های مختلف و در سالن های مهم اجرا تئاتر هستیم.

 

تخفیفان مرجع ارائه تخفیف بلیت تئاتر کودک

اگر از علاقمندان به حوزه تئاتر کودک هستید و یا دوست دارید از این نمایش ها به همراه فرزند خود دیدن کنید حتما به دنبال سایت خرید بلیت تئاتر کودکان بوده اید. شما به راحتی می توانید با خرید تخفیفان تئاتر کودک ضمن تماشای بهترین تئاترهای کودک در حال در تهران، از تخفیف ویژه خرید بلیت تئاتر نیز برخوردار شوید. در تخفیفان می توانید بلیت تئاترهای کمدی، بلیت تئاترهای موزیکال و شاد، بلیت تئاترهای اجتماعی و ... را با قیمتی کاملا مناسب خریداری کرده و از تماشای این هنز زیبای نمایشی لذت ببرید.