در حال حاضر تخفیفان (۳۰٪ تخفیف تفریحی تور ۲ روزه زنجان و تخت سلیمان (آتشکده آذر گشنسب، دریاچه تخت سلیمان، معبد آناهیتا، زندان دیوها و...)تنها با پرداخت ۱۱۲۰۰۰ تومان اما به ارزش ۱۵۸۰۰۰ تومان در تهران- فقط برای ۱۰ نفر اول تخفیفانی) موجود نیست. شما می‌توانید از تخفیفان‌های مشابه استفاده نمایید.

گاتا تور
not available

۳۰٪ تخفیف تفریحی تور ۲ روزه زنجان و تخت سلیمان (آتشکده آذر گشنسب، دریاچه تخت سلیمان، معبد آناهیتا، زندان دیوها و...)تنها با پرداخت ۱۱۲۰۰۰ تومان اما به ارزش ۱۵۸۰۰۰ تومان در تهران- فقط برای ۱۰ نفر اول تخفیفانی

/
گاتا تور - not available-0
عکس گاتا تور-1
۳۰٪تخفیف تور تخت سلیمان-2
۳۰٪ تخفیف تفریحی تور ۲ روزه زنجان و تخت سلیمان (آتشکده آذر گشنسب، دریاچه تخت سلیمان، معبد آناهیتا، زندان دیوها و...)تنها با پرداخت ۱۱۲۰۰۰ تومان اما به ارزش ۱۵۸۰۰۰ تومان در تهران- فقط برای ۱۰ نفر اول تخفیفانی-3
29 % تخفیف
112،000 تومان
158،000 تومان
-
مهلت خرید

به مدت محدود

برای اطلاع از تخفیف های جدید در خبرنامه عضو شوید

ویژگی های گاتا تور

این تخفیفان مفرح شامل:

آتشکده آذرگشنسب، دریاچه تخت سلیمان، معبد آناهیتا الهه آب، زندان دیوها، بازدید از مومیایی های طبیعی ۲۵۰۰ ساله ایران، رختشوی خانه زنجان ، پیمایش تاریخ

+ یک وعده صبحانه در آفتاب صحرا، یک وعده صبحانه در هتل رنجی تکاب، کلیه میان وعده ها، ناهار روز نخست در کاروانسرای سنگی زنجان

+ بیمه کامل مسئولیت

+ اتوبوس یا مینی بوس توریستی

+ راهنمای تور

شام روز نخست و ناهار روز دوم بصورت پیک نیکی و بر عهده میهمان می باشد.

کودکان زیر ۷ سال شامل این تخفیفان نمی شوند.

شرایط استفاده

هر نفر مجاز به خرید 1 عدد از این تخفیفان می‌باشد
1
خـــــــریـــــــد
بـرای هـر نـفـر
بدون نیاز به پرینت کد تخفیف. کافیست کد تخفیف را در موبایل ارائه کنید
تخفیفان سبز
بدون نیاز به ارائه پرینت

تاریخ حرکت: ۱۲ خرداد ماه

ساعت شروع و پایان برنامه: ۵.۳۰ صبح روز ۱۲خرداد تا ۲۳ شب ۱۳ خرداد ماه

محل آغاز حرکت: میدان آرژانتین- روبری درب فروشگاه شهروند

مدت اعتبار برنامه: ۲ روزه

ظرفیت :۱۰

تلفن جهت رزرو و تکمیل ثبت نام: ۸۸۵۳۶۳۷۰ شنبه تا پنج شنبه از ساعت ۹ صبح الی ۱۶.۳۰.

لطفاً پس از خرید کوپن حتماً با شماره های فوق تماس حاصل نموده و با اعلام نام و نام خانوادگی، شماره تماس و کد تخفیفان خود رزرو را تکیمل نمایید.

همراه داشتن پرینت تخفیفان الزامی است

زمان استفاده: از 1391/3/12 تا 1391/3/13
ساعت پاسخگویی و سرویس دهی: مشخص نشده
روزهای سرویس‌دهی: مشخص نشده
شماره تلفن گاتا تور: نمایش شماره تماس
آدرس: آدرس: سهروردی شمالی، روبروی پارک اندیشه، پلاک ۳، طبقه ۳، واحد ۳۶. تلفن: ۸۸۵۱۶۱۲۰ مشاهده وبسایت گاتاتور

توضیحات تکمیلی گاتا تور

گاتا تور


استان زنجان كه آنرا فلات زنجان نيز مينامند ، در ناحيه مركزي شمال غربي ايران واقع شــده است . اين استان در 47 درجه و 10 دقيقه تا 50 درجه و 5 دقيقه طول شرقي و 35 درجه و 25 دقيق تا 37 درجه و 10 دقيق عرض شــــمالي خط استوا ، با مســـــــاحتي نزديك به 39369 كيلومتر مربع قرار گرفته است. استان زنجان از شمال به استانهاي اردبيل و گيلان ، از شــرق به اســتان قزوين ، از جنوب به استان همدان ، از جنوب غربي و غرب به استانهاي كردســـتان و آذربايجان غربي و آذربايجان شرقي محدود اســت و از جمله استانهايي است كه به تنهايي با 7 استان كشور همسايه و همجوار است.

گنبد سلطانیه گنبد سلطانيه (زنجان )، اين گنبد در 36 كيلومتري جنوب شرقي زنجان و 4 كيلومتري جاده قزوين – زنجان در شهر سلطانيه واقع است . بنايي عظيم و ممتاز است كه در وسط شهر قديمي سلطانيه بنا گرديده است . بناي گنبد سلطانيه از نظر تزيينات يكي از موفقترين نمونه هاي معماري اسلامي ايران به شمار مي رود . عوامل مختلف تزييني بناي گنبد سلطانيه عبارتند از

1- تزيينات آجري 2- تزيينات گچبري 3- كتيبه ها 4- كاشيكاري . 5- تزيينات رنگ و نقاشي . 6- تزيينات سنگي . 7- تزيينات چوبي

رختشوی خانه زنجان این بنا در بافت قدیمی شهر زنجان، حد فاصل خیابان سعدی و داوود قلی، در کوچک فرهنگ واقع گردیده و یکی از بناهای جالب توجه و عام المنفعه زنجان به شمار می آید که در سال 1345 ه . ق توسط دو برادر به نام های مشهدی اکبر (معمار) و مشهدی اسماعیل (بنا) ساخته شده است .

این بنا جنبه عام المنفعه داشته و بدون دریافت پولی در تمام مدت شب و روز در اختیار شهروندان بوده است. موزه مردان نمکی با كاوش هاي دو فصل اخير مشخص گرديد كه همه موميايي هاي مكشوفه از معدن چهرآباد زنجان، كارگران و معدن كاراني بودند كه در نتيجه ريزش معدن و فرو ريختن ديواره ها و سقف و تونلها كشته و مدفون شده اند .

طبق كاوش هاي انجام يافته همچنين مشخص شد كه معدن از حدود اواخر عصر آهن شناسايي شده است . براساس آزمايشات ساليابي كربن 14 مشخص شد كه مرد نمكي 3 ، 4 ، 5 ، مربوط به دوره هخامنشي با قدمت حدود 2300 سال و مرد نمكي 1 ، 2 ، مربوط به دوره اشكاني و اوايل ساساني ، با قدمت حدود 1800 سال قبل است .

بنابراين با توجه به شواهد و مدارك موجود ، ريزش تونل هاي معدن چهر آباد ، دست كم دوبار و با فاصله زماني حدود 500 سال رخ داده است . نخستين بار در حدود 2300 سال پيش و به هنگام فعاليت معدن كاران بخش بزرگي از تونل هاي معدن ريزش و در آن مردان نمكي 3 ، 4 ،5 كشته شده اند و سپس با گذشت حدود 600-500 سال دوباره حادثه اي ديگر معدن نمك رخ داده و در نتيجه آن مردان نمكي 1و2 نيز كشته و مدفون شده اند .

هم اکنون این مومیایی های با ارزش کشورمان در مجموعه ذوالفقاری زنجان در معرض نمایش عموم قرار گرفته اند. تخت و زندان سلیمان، دریاچه و آتشکده آذرگشنسب تخت سلیمان یا شهر گنجک (شیز) در 45 کیلومتری شمال شرقی شهرستان تکاب در یک دره ی سرسبز در بلندی 3000 متری, سرشار از جاذبه های کم نظیر طبیعی- تاریخی واقع شده است که قله 3200 متری بلقیس در آنجا قرار دارد.

ویرانی های بجا مانده از آتشکده آذرگُشنَسب (آتشکده پادشاهان و جنگاوران) بر پیرامون دریاچه ای همیشه جوشان و بر روی صخره ای سنگی ناشی از رسوبات آهکی دریاچه, در میان برج و باروی سنگی, آثار معماری خاص مانند چهار طاقی آتشکده و سازه های آیینی وابسته بدان, نیایشگاه آناهیتا, کاخهای دوران ساسانی و ساختمان هایی مربوط به سلاطین ایلخانی قرار دارد. این ناحیه همان شهر مشهوری است که بنا به نوشته های کهن, زادگاه زرتشت است و در نوشته های پهلوی به نام «گنجک» خوانده شده؛ گیتا نویسان عرب آن را «شیز» گفته اند, گذشته نگاران رومی و یونانی «گزکا» نوشته اند و حمدالله مستوفی آن را به زبان مغولان «ستوریق» گفته است که امروزه تمام این آثار را تخت سلیمان می نامند.

آب دریاچه ی سحرآمیز و زیبای تخت سلیمان در تمام فصول سال یکسان است و انسان نمی تواند به عمق آن دست پیدا کند و در هر ثانیه 100 لیتر آب از آن خارج می شود.درازای آن 120 متر وپهنای آن 80 متر می باشد. در باره این دریاچه گفته می شود که قرار است دختری پانزده ساله در آن شنا كند و از نطفه زرتشت كه سالهاست در آن دریاچه نگهداری می‌شود، باردار شود تا منجی بشر دین زرتشت(سوشیانت) پا به پهنه گیتی بگذارد و جهان را رهایی بخشد.

آتشکده آذرگشنسب, جایگاه آشتی آب و آتش, یکی از سه آتشکده مهم زرتشتیان است, چنانکه نام این آتشکده 61 بار در شاهنامه آمده است. آن را آتش سلحشوران یا آتش شهریاری خوانده اند و نیز گفته می شود که این آتشکده به همه آتشگاه های گبران از خاور تا باختر آتش میرسانده است. در ایران باستان سه آتشکده مقدس اساطیری و باستانی وجود داشت که به ترتیب عبارتند از:

1- آتشکده آذرگشنسب که آتشکده پادشاهان و جنگاوران بوده است. 2- آتشکده آذرفرنبغ که آتشکده موبدان بوده است. 3- آتشکده آذربرزین مهر که آتشکده کشاورزان بود.


نظرات
0 دیدگاه

اولین نفری باشید که برای این تخفیفان دیدگاه مینویسید

 

هواپیما

بازیابی کلمه عبور
یا
با اکانت یاهو وارد شوید با اکانت گوگل وارد تخفیفان شوید با اکانت فیسبوک وارد تخفیفان شوید با اکانت توییتر وارد تخفیفان شوید

با موفقیت وارد تخفیفان شدید

برای اطلاع از تخفیفان‌های روزانه ایمیل خود را وارد کنید

برای اطلاع از تخفیفان‌های جدید مشترک تخفیفان شوید

اشتراک

اشتراک خبرنامه

برای اطلاع از آخرین تخفیف‌های شهرتان آدرس ایمیل خود را وارد نمایید