۶۶% تخفیف برای بازدید از باغ موزه قصر

خیابان قصر
 • چرا باغ موزه قصر

  - بازدید از باغ موزه قصر تنها با پرداخت ۱۷۰۰ تومان اما به ارزش ۵۰۰۰ تومان (۶۶% تخفیف)


  بخش های موزه :

  - موزه مارکوف: موزه زندان مارکوف با مساحتی بالغ بر 8800 متر مربع از فضاهای متنوعی همچون مرکز اسناد، تصاویر و اشیاء تاریخی، نمایشگاه، گالری موسمی، کافه گالری و سالن اجتماعات چند منظوره تشکیل شده است.

  - سالن فرخی یزدی: سالن فرخی یزدی، سالن آمفی تئاتر مجموعه باغ موزه قصر با گنجایش صد نقر که تا دویست نفر قابل افزایش است در ضلع غربی مجموعه واقع است.

  - موزه سیاسی: ساختمان زندان سیاسی با مساحتی در حدود 5 هزار متر مربع دارای فضاهای گوناگون و متنوعی است که روایتگر تاریخ انقلاب و مبارزان انقلاب اسلامی است که این ساختمان نیز شامل محل زندان‌ها، کتاب‌خانه، مرکز مطالعات و موزه است

  - برج های دیدبانی: برج های دیده بانی باغ موزه قصر، باقیمانده از زندان قصر در گوشه های محوطه قرار دارد.

  - باغ ایرانی: باغ موزه قصر در كنار زندان هاي قديمي اش كه حالاخود موزه يي منحصر به فرد شده، اززيبايي هاي بصري هم بي بهره نيست. يكي از اين فضا ها مربوط به مجموعه باغ ايرانيآن است.

  نیایشگاهی که دادگاه شد: يكي ديگر از بخش هاي باغ موزه قصر، نیایشگاه اين مجموعه است. اين نیایشگاه خود داراي پيشينه يي تاريخي است چراكه بخشي از دادگاه هاي اوايل انقلاب اسلامي دراين محل برگزار مي شده است.

 • شرایط استفاده

اطلاعات باغ موزه قصر

(مشاهده صفحه فروشنده)
زمان سرویس‌دهی :
روزهای سرویس‌دهی :
شماره تلفن باغ موزه قصر: نمایش تلفن
کاربر گرامی خرید از تخفیفان شامل خدمات تخفیفان 100 می‌شود و می‌توانید از پشتیبانی کامل پس از خرید استفاده کنید. در صورت خرید مستقیم از فروشنده، تخفیفان مسئولیت پشتیبانی را به عهده نمی‌گیرد.
انتهای مطهری-بعد از شریعتی-میدان پلیس
درصورتیکه تخلفی از فروشندگان مشاهده کردید لطفا با ما در میان بگذارید:
گزارش تخلف
درباره باغ موزه قصر

تاریخچه زندان مارکوف:

نخستين زندان تهران قديم، در زمان رياست سوئدي‌ها بر شهرباني (بلديه) در ساختمان اداره كل تشكيلات نظميه در جنوب غربي ميدان توپخانه قرار داشت. اين زندان كوچك مركب از سه اتاق معروف به حبس نمره يك و چندين اتاق و زيرزمين براي زندانيان عمومي بود. در واقع در كل دوران قاجاريه، زندان در دارالخلافه منحصر به اين مكان بود و محل ديگري به نام زندان وجود نداشت

سروستان و باغ ايراني:

 باغ موزه قصر در كنار زندان هاي قديمي اش كه حالاخود موزه يي منحصر به فرد شده، اززيبايي هاي بصري هم بي بهره نيست. يكي از اين فضا ها مربوط به مجموعه باغ ايرانيآن است.

«باغ ايراني» با توجه به تصاوير و مستندات موجود احيا شده است و سعي شده تا از گل ها و درختاني در اين قسمت استفاده شود كه از قديم در باغ هاي ايرانيان وجود داشته و هر كدام معنا و مفهومي را با خود همراه كرده اند. فضاي سبز اين مجموعه با پنج هزار مترمربع وسعت از پوشش گياهاني كه بيشتر حال و هواي سنتي محيط را براي بيننده تداعي كرده، پوشيده شده و نارون، كاج، انگور، چنار، توت، بيدمجنون، تبريزي، زرشك زيتوني و سروناز از جمله اين گياهان است. همچنين از آنجايي كه درخت سرو براي ايرانيان نماد سربلندي به شمار مي رود، سروستاني نيز در ضلع شرقي اين مجموعه ايجاد شده كه به واسطه سايه بلند درختان و فضاي آرامي كه در اين قسمت شكل گرفته، مي تواند فضايي مناسب براي استراحت خانواده ها باشد.

قصر قاجار، نام یکی از کاخ‌های عصر قاجاریه است که بنای آن یکی از قدیمی‌ترین قصرهای پادشاهان قاجار به شمار می‌آ ید. از این قصرکه در نزدیکی چهارراه قصر امروزی یا همان ایستگاه قصر، واقع در محل تلاقی جاده قدیم شمیران (خیابان دکتر شریعتی) با خیابان عباس‌آباد (خیابان بهشتی امروزی) واقع بود،در عصر رضاشاه پهلوی نابود گردید و به جای آن زندان قصر ایجاد گردید.
ویژگی‌های بنا
این بنای وسیع که در راه قدیم تهران به شمیران قرار داشت، در بالای تپه‌ای واقع بود، و چهار برج مراقبت در چهارسوی آن قرارداشت. در ضمن این بنا فاقد پنجره‌های بیرونی بود و از این جهت بیشتر از آن که به یک کاخ پادشاهی شبیه باشد، به یک قلعه نظامی شباهت داشت.
باغ‌های بسیار بزرگی در اطراف این بنا واقعبود، که بوسیله استخرها و نهرهای زلال و پُرآبی از یکدیگر مجزا می‌شدند. و روی قطعه زمین‌های مطبقی احداث شده بودند. ورودی قصر دارای بالا خانه‌ای بود که چشم انداز زیباییاز صحرا، شمیران، تهران، خرابه‌های ری و نجف آباد، کاخ‌های اشرف آباد و دوشان تپه داشت و اطراف و بناها از آن بالا به خوبی دیده می‌شدند.

امتیاز و نظر کاربران به باغ موزه قصر

0
0 رای
برای ثبت نظر، ابتدا وارد حساب کاربری خود شوید. اگر این محصول را خریداری کرده باشید می‌توانید نظر دهید.

با ثبت نظر و تجربه‌ی خود، به کاربران دیگر در انتخاب کمک کنید. ثبت نظر

اگر در مورد این پیشنهاد سوالی دارید، می‌توانید بپرسید. ثبت پرسش

109نفر این پیشنهاد را خریده‌اند
%66تخفیف