کویر کاراکال کجاست و چه جذابیت‌هایی دارد؟

کویر کاراکال در حوالی یزد و در شمال طبس یکی از خاص‌ترین و معروف‌ترین کویرهای ایران است. کویر کاراکال از جمله زیباترین که به خاطر داشتن حیات وحش زیبا و منظار دلنشین، در بین کویر کردان بسیار محبوب شده. جالب است بدانید کاراکال در اصل نام گونه‌ای از گربه است که به سیاه گوش هم معروف است. این گربه‌ها هوش بسیار بالایی دارند و به راحتی می‌توان آن‌ها را اهلی کرد. در گذشته با اهلی کردن این گربه‌های زیبا و با آموزش‌های فنی از آن‌ها به عنوان حیوان شکارچی استفاده می‌کرده‌اند. از قدیم در کویر کاراکال، از این نوع گربه سانان به وفور پیدا می‌شود، به همین دلیل این کویر به کویر کاراکال مشهور است. با ما همراه باشید تا همه چیز درباره این کویر زیبا را برایتان شرح دهیم.

گربه سیاه گوش در کویر کاراکال

تفریح‌های جذاب در کویر کاراکال

بسیاری از توریست‌هایی که به کویر سفر می‌کنند به دنبال آرامش و دوری از هیاهوی روزمره هستند. کویر منبع سکوت و آرامش است. سکوت کویر، آسمان پرستاره شب‌های کویر، دنیای ناشناخته و گاه وهم‌انگیز کویر، تنها بخشی از ویژگی‌های این سرزمین‌ شنی است. در کوير کاراکال به جز رسیدن به آرامش تفریح‌های جذابی هم می‌توانید انجام دهید.

کویر طلایی کاراکال همانند کویر مصر محیط مناسبی برای تفریحات خاص کویر دارد. موتور سورای، سافاری، پیاده روی در نخلستان‌های و شن‌های طلایی کویر کاراکال و البته شتر سواری از جمله تفریح‌های خاص در کویر کاراکال است. شب نشینی در آسمان پرستاره کویر و لذت از یک چای ذغالی از جمله لذت‌های خوب در کویر است. کوير کاراکال حیات وحش جذابی دارد. این روزهای تورهای طبیعت گردی و کویر گردی زیادی به مقصد کویر کاراکال برگزار می‌شود که مورد استقبال گردشگران زیادی نیز قرار گرفته است. پیشنهاد می‌کنیم حتما سری به این کویر بکر داشته باشید.

موتور سواری در کویر کاراکال
موتور سواری در کویر کاراکال

جاذبه‌های کویر کاراکال

کاراکال نخلستان و تپه‌های شنی بسیار زیبایی دارد و قدم زدن در این نخلستان‌ها و تپه‌های شنی شامل تجربه‌های بی‌نظیری است که در سفر به کویر تجربه خواهید کرد. خانه وحشی باقفی که از شاعران سده دهم ایران است، با معماری زییا و خاص خود از جمله آثار ملی ایران است. این خانه همه ساله گردشگران بسیار زیادی را به خود جلب می‌کند. اب انبار کاکا میر از دیگر جاذبه‌های کویر زیبای کاراکال است. آب انبار کاکامیر یکی از بزرگترین آب ‌انبارهای بافق است که با حجم ۲۵۰ متر مکعب آب و با پوشش آجری گنبدی گردچین به طور بسیار زیبا و باشکوهی در دل زمین و در عمق چهار متری قرار دارد.

قلعه باقرآباد در بافق و در نزدیکی کویر کاراکال یکی از زیباترین دژ‌های تاریخی استان یزد است. قلعه باقرآباد، دژی است که عهد قاجار است و به دستور عبدالرحیم خان فرزند محمد تقی خان بافقی به منظور پناه گرفتن مردم در برابر خطرات احتمالی و همچنین انبار کردن غلات ساخته شد. این قلعه با ۴۵ اتاق و دو برج نگهبانی، ۳ جایگاه برای سنگ اندازهای و ۱۰ جایگاه برای تیراندازها در استان یزد منحصر به فرد است.

اقامت در کویر کاراکال

روزهای کویری خود را می‌توانید در کمپ‌های کویری یا هتل‌های نزدیک کویر بگذرانید. مجتمع شهید برزگری یکی از این کمپ‌های کویری است. این کمپ هر گونه خدماتی که برای یک کویر گردی جذاب به آن نیاز دارید را اختیار شما قرار می‌دهد. این خدمات شامل آب شرب، سرویس ایرانی و فرنگی، آلاچیق، منقل، شتر سواری،‌ سافاری و موتور سواری می‌شود.

تور کویر کاراکال

تور کوير کاراکال از جمله تورهای کویر گردی پرطرفدار بین کویر کویرگردان است. فرصت دیدن یزد، بافق و شهرهای اطراف آن و البته کویر کاراکال با کلی مناظر زیبای طبیعی و تاریخی باعث محبوبیت هر چه بیشتر تور کویر کاراکال شده. سایت تخفیفان در فصول زمستان و اوایل پاییز پیشنهادهای فوق العاده‌ای از تور کویر کاراکال و یزد با اقامت در هتل یا اقامتگاه‌های سنتی برای شما دارد.

مشاهده پیشنهادهای تور کویر کاراکال

Summary
Review Date
Author Rating
۵1star1star1star1star1star

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.