۶ پیست اسکی در تهران که اسکی بازان حرفه‌ای به آن‌جا می‌روند

طرفدار اسکی که باشید سرمای زمستان، هر سال برایتان لذت بخش است. چون می‌دانید هوا هر چه سردتر که باشد، احتمال بارش برف بیشتر خواهد بود و در نتیجه پیست های اسکی تهران زودتر راه می‌افتند.  تهران میزبان تعدادی از بهترین پیست های اسکی در دنیا است. هر ساله بسیاری از طرفداران پروپاقرص اسکی از سراسر جهان به ایران سفر می‌کنند تا هم در این پیست‌‌‌های اسکی به اسکی بپردازند و هم از مهمان نوازی ایرانی‌ها لذت ببرند.

در میان پیست های اسکی نزدیک تهران پیست اسکی توچال، دیزین، شمکشک و دربندر سر همه در ۱۰۰ کیلومتری تهران قرار گرفته‌اند و از استانداردهای جهانی برخوردارند. این پیست‌ها به خاطر ارتفاع زیادی که از سطح دریا دارند تفریبا از آبان تا اوایل اردیبهشت امکان اسکی در آن‌ها را فراهم است. با ما همراه باشید تا ۶ پیست اسکی نزدیک تهران که در رشته‌ کوه‌های البرز واقع شده‌اند را به شما معرفی کنیم.

پیست اسکی دیزین

پیست دیزین، بزرگترین پیست اسکی در ایران است.
پیست دیزین، بزرگترین پیست اسکی در ایران است.

 برای کسانی که نمی‌دانند پیست اسکی دیزین کجاست؟ باید بگوییم که این پیست در ۱۰۰ کیلومتری شمال تهران قرار گرفته و با فاصله زیادی بزرگترین پیست اسکی در ایران به شمار می‌رود. امکانات پیست اسکی دیزین باعث شده تا لقب معتبرترین پیست اسکی در خاورمیانه را برای خود به ثبت برساند. پیست اسکی دیزین امکانات حرفه‌ای و بین المللی دارد و طرف فدراسیون جهانی اسکی به عنوان یک پیست بین المللی و مناسب برای برگزاری مسابقات رسمی شناخته شده است. امکانات این پیست ۴ خط تله کابین، ۲ تله سیژ ، ۹ تله اسکی بشقابی و ۱ تله اسکی چکشی است.

اگر دنبال شاداب‌ترین پیست اسکی نزدیک تهران هستید، پیست دیزین را انتخاب کنید. بسیاری از علاقمندان به اسکی آخر هفته خود را در این پیست سپری می‌کنند. برای رسیدن به این پیست اگر جاده صاف باشد، ۲ ساعت در راه خواهید بود. همیشه قبل از حرکت از هواشناسی پیست اسکی دیزین اطلاعات مورد نیازتان را دریافت کنید. پیست دیزین بهترین گزینه برای افراد مبتدی است. اسکی بازان نیمه حرفه‌ای هم از اسکی کردن در این پیست لذت خواهند برد. اگر می‌خواهید شب را در دیزین سپری کنید، پیست دیزین با داشتن ۲ هتل، ۱۹ کلبه و ۶ رستوران، امکانات خوبی را برای اقامت شما در نظر گرفته.

زمان بازگشایی پیست اسکی دیزین تقریبا از اوایل آذر است و تا اردیبهشت ماه امکان اسکی در این پیست وجود دارد. پیست دیزین فقط در تابستان هم فعال است. برای اطلاع از قیمت بلیط پیست اسکی دیزین و همینطور ساعت کاری آن‌ها می‌توانید به سایت این مجموعه مراجعه کنید. مجموعه دیزین با افتتاح پیست اسکی روی چمن امکانات بسیار خوبی را برای علاقمندان به اسکی روی چمن را هم فراهم آورده.

 

پیست اسکی توچال

پیست توچال نزدیک‌ترین پیست اسکی به تهران است.

چند پیست اسکی می‌شناسید که فاصله‌شان با مرکز شهر تنها ۵ کیلومتر باشد؟ پیست اسکی توچال یکی از آن‌هاست. پیست اسکی توچال با ارتفاع ۳۹۶۲ متری پنجمین پیست اسکی مرتفع دنیا است. هر چند که این پیست نسبت به سایر پیست های اسکی در تهران کوچکتر است ولی امکانات بسیار خوبی در اختیار شما قرار می‌دهد. برای رفتن به پیست توچال فقط کافیست تا خود را به ولنجک و تله کابین توچال برسانید. در ایستگاه هفت تله کابین توچال که پیاده شوید، پیست توچال در زیر پایتان نمایان است.

پیست اسکی توچال اولین پیست برف گیر در تهران هم است. اگر آب و هوا مطابق معمول باشد، زمان بازگشایی پیست اسکی توچال از اوایل آبان ماه است. اگر مطمئن نیستید که پیست اسکی توچال باز است؟ سری به وبسایت این مجموعه بزنید. این وبسایت شما را از آغاز فصل اسکی در این منطقه مطلع می‌کند. پیست اسکی توچال ۱۲۰۰ متر طول دارد. هر چند در ابتدا قرار بود که این پیست به بزرگترین پیست اسکی جهان بدل شود ولی این پروژه به دلیل جنگ تحمیلی و مشکلات اقتصادی پس از آن متوقف شد. در حال حاضر فقط دو پیست برای اسکی در این مجموعه فعال است.

پیست توچال از امکانات بسیار خوبی بهره می‌برد. مدرسه اسکی توچال امکان اجاره لوازم اسکی در پیست توچال را فراهم کرده است. پیست توچال از ۳ خط تله سیژ و ۱ خط تله اسکی بهره می‌برد. هتل توچال از انتهای پیست قرار گرفته. لابی هتل توچال یکی از زیباترین چشم‌اندازها را برای شما خلق می‌کند. شما می‌توانید از لابی این هتل سه ستاره پیست را کامل و از روبرو مشاهده کنید و از منظره لذت ببرید.

بیشتر بخوانید: پیست اسکی توچال: نزدیک‌ترین پیست اسکی به تهران

مشاهده پیشنهاد پیست اسکی توچال در تخفیفان

 

پیست اسکی آبعلی

با اینکه پیست آبعلی قدیمی‌ترین پیست ایران است ولی از لحاظ امکانات بهترین پیست برای اسکی محسوب می‌شود.

قدیمی‌ترین پیست اسکی تهران، محبوب ترین پیست در تهران هم هست. پیست آبعلی که در جاده هراز قرار گرفته ۵۷ کیلومتر از تهران فاصله دارد و به خاطر دسترسی خوب همیشه جزو پیست های اسکی شلوغ در تهران است. بلندترین نقطه پیست ۲۶۵۰ متر از سطح دریا است و پایین ترین نقطه آن ۲۴۰۰ متر از سطح دریا است. پیست اسکی آبعلی به خاطر آب و هوای خوب و امکانات بسیار خوبش محبوبیت خاصی دارد.

زمان بازگشایی پیست اسکی آبعلی از اوایل دی ماه تا اواسط اسفند ماه است. پیست آبعلی با داشتن ۵ پیست نسبت به سایر پیست‌های اسکی در تهران متفاوت تر است. پیست آبعلی دارای ۳ پیست خصوصی، یک پیست اسکی متعلق به شرکت تفت و یک پیست دیگر متعلق به سازمان تربیت بدنی است. در مجموع پیست آبعلی از یک خط تله کابین، ۱ تله سیژ و ۳ تله اسکی چکشی است.

اسکی بازان حرفه‌ای معمولا پست اسکی آبعلی را برای یک اسکی هیجان انگیز و لذت بخش انتخاب می‌کنند. به همین دلیل پیست آبعلی از امکانات رفاهی بسیار خوبی بهره می‌برد. وجود ۶ رستوران، ۱ هتل، مرکز کمک‌های بهشتی، زمین تنیس، پرش و کایت و سوارکاری از جمله امکانات این مجموعه است.

بیشتر بخوانید: با پیست اسکی آبعلی ، قدیمی‌ترین پیست اسکی ایران بیشتر آشنا شوید

مشاهده پیشنهاد تله سیژ آبعلی در تخفیفان

 

پیست اسکی شمشک

پیست اسکی شمشک در شب هم میزبان اسکی بازان حرفه‌ای است.

پیست اسکی شمک هم یکی از قدیمی‌ترین و بزرگ‌ترین پیست‌های اسکی در تهران است. زمان بازگشایی این پیست به سال ۱۳۳۷ برمی‌گردد. پیست اسکی شمشک در سال ۱۳۷۵ هم به عنوان یک پیست بین المللی اسکی شناخته شد.

پیست بین المللی شمشک پس از پیست دیزین عنوان بزرگترین پیست اسکی ایران را در اختیار دارد. این پیست ۵۷ کیلومتر با تهران فاصله دارد. شما می‌توانید از مسیرهای لشکرک، کرج و زردبند برای رسیدن به این پیست استفاده کنید. زمان بازگشایی پیست اسکی شمشک از اواخر پاییز است و تا اواسط فروردین امکان استفاده از این پیست وجود دارد.

پیست شمشک به خاطر چشم اندازهایی که از کوه‌ها و برف‌های اطراف به شما می‌دهد بسیار محبوب است. یکی از ویژگی‌های این پیست، امکان اسکی کردن در شب است. پیست اسکی شمشک با داشتن نور افکن‌های زرد رنگ امکان اسکی کردن در شب‌ها را هم فراهم کرده. پیست اسکی شب شمشک، به پاتوق شبانه طرفداران اسکی تبدیل شده. طول پیست اسکی شب شمشک ۹۵۰ متر است و تا ساعت ۱۰ شب می‌توانید در این پیست به اسکی بپردازید.

شمشک امکانات رفاهی مطلوبی دارد. وجود ۲ هتل و ۴ رستوران در این پیست از جمله ویژگی‌های خوب این مجموعه است. یکی از این رستوران‌های در بالای قله قرار دارد و چشم اندازی دیدنی از کوه‌های اطراف را به شما نمایش می‌دهد و در فصول پاییز و زمستان میزبان ورزشکاران و علاقمندان به اسکی است. از دیگر امکان این پیست می‌توان به ۲ تله سیژ، ۳ تله اسکی بشقابی و ۲ تله اسکی چکشی اشاره کرد.

 

پیست اسکی دربندسر

پیست اسکی دربندسر فضای جدیدترین نسبت به پیست دیزین و شمشک دارد.

پیست اسکی دربندسر در نزدیکی پیست‌های دیزین و شمشک قرار دارد و یکی از جدیدترین پیست‌های اسکی ساخته شده در تهران است. این پیست که در روستای دربندسر قرار دارد در سال ۱۳۶۱ افتتاح شده و فاصله‌اش با تهران تنها ۶۰ کیلومتر است.

پایین‌ترین ارتفاع این پیست از سطح دریا ۲۶۰۰ متر و بالاترین ارتفاع آن ۳۰۵۰ متر از سطح دریاست. امکانات بالابر این پیست شامل ۲ تله سیژ و ۳ تله اسکی است. زمان آغاز به کار این پیست از اواخر پاییز تا اوایل فروردین است.

کسانی که می‌خواهند یک فضای جدیدتر نسبت به پیست دیزین و شمشک را تجربه کنند، به پیست دربندسر می‌آیند. این پیست اسکی در سال ۱۳۸۷ از طرف فدارسیون جهانی اسکی عنوان بین المللی را به خود گرفته، میزبان چندین دوره مسابقات لیگ بین المللی با حضور اسکی بازان به نام دنیا بوده است. پیست دربندسر مانند پیست شمشک امکان اسکی در شب را هم فراهم کرده است.

پیست دربندسر از امکانات رفاهی نسبتا خوبی بهره می‌برد. در این پیست هتل قرار نگرفته ولی هتل‌های زیادی در نزدیکی این منطقه پیدا می‌شود. وجود دو رستوران، یک خط تله کابین، مدرسه اسکی و پیست شبانه از ویژگی‌های خوب این پیست است. یکی از رستوران‌های این موجود در این پیست با داشتن ۲ طبقه، ۴۰۰ متر مربع مساحت و استفاده از بهترین چوب فنلاندی یکی از منحصر به فردترین رستوران‌های این منطقه است.

 

پیست اسکی خور

پیست اسکی خور در جاده کرج چالوس و در نزدیکی سد امیر کبیر یا همان سد کرج قرار گرفته است. ساخت این پیست اسکی به قبل از انقلاب برمی‌گردد. هر چند که در سال ۱۳۸۸ با تغییر در مدیریت و ساختار این پیست، دوباره مورد بهره برداری قرار گرفت. این پیست در ارتفاع ۲۸۰۰ تا ۳۰۰۰ متری از سطح دریا قرار گفته و دو پیست به طول ۱۸۵۰ و ۳۵۰ متر دارد.

پیست اسکی خور در جاده چالوس و کنار سد امیر کبیر قرار گرفته.

پیست اسکی خور امکان پذیرایی از ۱۳۰۰ اسکی باز در روز را دارد. این پیست با داشتن یک رستوران و یک تله اسکی بشقابی از جاذبه‌های گردشگری استان البرز در فصل زمستان است. این مجموعه از مربی‌های حرفه‌ای برای آموزش اسکی و اسنوبرد بهره می‌برد و یک بخش ویژه برای تیوپ سواری هم در این پیست در نظر گرفته شده که از شلوغ‌ترین و پرطرفدارترین بخش‌های پیست خور به حساب می‌آید.


کد تخفیف فیدیبو برای خرید کتاب های صوتی

با تمام تفریحات هیجان‌انگیز توچال آشنا شوید

با بهترین قطارهای تهران مشهد آشنا شوید

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.